Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 8:42 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2023
Mam wszystkie przyrzady do mycia, ale przeprowadzilem sie i nie mam gdzie umyc auta. Myjnie "bezdotykowe" nie myja, a myjnie automatyczne rysuja, a mam nowy lakier na aucie. Czy wiecie czy jest takie miejsce, gdzie mozna wynajac stanowisko do mycia auta?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 9:29 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1626
A te myjnie, na których są szczotki do ręcznego mycia ? Tam nie można podjechać z własnym towarem (w sensie wiaderko + preparat) ? Wyganiają ? (np. na Sobieskiego na Stegnach)
Sam nigdy nie próbowałem, kiedyś pomieszkiwałem w domu z podjazdem, a teraz mam kumpla, który ma dom z podjazdem, do niego jeżdżę, żeby się odprężyć i pomyć :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 9:47 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
rafie napisał(a):
Sam nigdy nie próbowałem, kiedyś pomieszkiwałem w domu z podjazdem, a teraz mam kumpla, który ma dom z podjazdem, do niego jeżdżę, żeby się odprężyć i pomyć :D


Nie miałeś kłopotów ze strażą miejską?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 10:52 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1626
We własnym domu za miastem nie można umyć samochodu ? Bo, że na ulicy, to wiem...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 11:09 

Dołączył: 4.09.2016
Posty: 283
rafie napisał(a):
We własnym domu za miastem nie można umyć samochodu ? Bo, że na ulicy, to wiem...

Teoretycznie nie można ze względu na ochronę środowiska,chyba że masz do mycia specjalne stanowisko,z odprowadzeniem wody pozostałej po myciu auta do kanalizacji lub szamba.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 12:03 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1626
Woda spływa do kanalizacji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 12:09 

Dołączył: 23.04.2017
Posty: 683
Nie wolno myć aut pod domem i nie ważne gdzie spływa woda niestety takie przepisy wiem to na 100%. Oczywiście ludzie myją ale to nie zgodne z prawem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 13:11 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
rafie napisał(a):
Woda spływa do kanalizacji.


Burzowej czy takiej zwykłej do ścieków?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 13:18 

Dołączył: 4.09.2016
Posty: 283
BAWARIA M 5 napisał(a):
Nie wolno myć aut pod domem i nie ważne gdzie spływa woda niestety takie przepisy wiem to na 100%. Oczywiście ludzie myją ale to nie zgodne z prawem.

Bez względu na to co wiesz na 100%,prawo stanowi tak:Gdzie można umyć samochód?

Jakie miejsce jest nie przeznaczone do mycia samochodów? Każde, które nie zostało do tego celu wyznaczone. Tym samym w myśl obowiązujących w Polsce przepisów nie można myć samochodów na miejscach parkingowych, w lesie, przy drogach gruntowych, czy na własnych posesjach o ile nie zostały do tego przystosowane.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 13:24 

Dołączył: 4.09.2016
Posty: 283
Na własnej posesji wyznaczasz miejsce,którego podłoże jest tak wyłożone,żeby cała woda,pozostała po umyciu samochodu,spływała do kanalizacji ściekowej,nie przedostając się do gruntu i wtedy możesz myć auto u siebie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 13:41 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2023
Ok, czy ktoś kojarzy takie miejsce gdzie można zapłacić za dostęp do wody i prądu i zrobić co się tam chce?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 13:59 

Dołączył: 12.01.2015
Posty: 231
Na forum kosmetykaaut kiedyś czytałem,że tu http://www.na2wiadra.pl/ można wynająć stanowisko do mycia ale na stronie nie mają żadnej informacji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 15:45 

Dołączył: 11.05.2009
Posty: 671
Grzegorz 66 napisał(a):
Na własnej posesji wyznaczasz miejsce,którego podłoże jest tak wyłożone,żeby cała woda,pozostała po umyciu samochodu,spływała do kanalizacji ściekowej,nie przedostając się do gruntu i wtedy możesz myć auto u siebie.

+ separator


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 16:01 

Dołączył: 4.09.2016
Posty: 283
pimi napisał(a):
Grzegorz 66 napisał(a):
Na własnej posesji wyznaczasz miejsce,którego podłoże jest tak wyłożone,żeby cała woda,pozostała po umyciu samochodu,spływała do kanalizacji ściekowej,nie przedostając się do gruntu i wtedy możesz myć auto u siebie.

+ separator

Ja mam wiaderko z separatorem :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.09.2018, 14:14 

Dołączył: 26.10.2015
Posty: 69
Duke napisał(a):
Mam wszystkie przyrzady do mycia, ale przeprowadzilem sie i nie mam gdzie umyc auta. Myjnie "bezdotykowe" nie myja, a myjnie automatyczne rysuja, a mam nowy lakier na aucie. Czy wiecie czy jest takie miejsce, gdzie mozna wynajac stanowisko do mycia auta?


Przecież jest taki nie pisany zwyczaj że w godzinach wieczornych z myjni korzysta się jak tylko komu się podoba. Wjeżdżają wiaderka, szmatki itd.
Dostęp do wody i to destylowanej pod ciśnieniem masz na myjni do reszty prądu raczej nie potrzeba chyba że byś chciał suszyć dmuchawą no to tutaj jest problem ale poza tym zrobisz co tam tylko Ci przyjdzie do głowy.

A co do mycia samochodu na własnej posesji to teoretycznie nawet za spłukanie wężem piasku z samochodu można 500 zł mandatu przytulić ale kostki nikt nie zabroni mi umyć a że akurat tam samochód stoi i trochę się zmoczył to ja nic na to nie poradzę. Jasne że parapolicjant może się uprzeć i chcieć sprawę do sądu wnosić ale chyba jest lekki kłopot z udowodnieniem że nie lałem kostki a samochód dostał rykoszetem tylko było odwrotnie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum