Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 13.11.2018, 14:14 

Dołączył: 8.04.2015
Posty: 56
dzięki za info


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 21:21 

Dołączył: 13.11.2017
Posty: 111
Dzisiaj auto przeszło przegląd i otrzymało gwarancję.
Ogromne podziękowania dla ekipy PorschePana pełna profeska, bez Was nie było by tak prosto:) dzięki Wam zaoszczędzony czas, spokój i wszystko bez najmniejszych problemów, zresztą jak zawsze:))))

będę polecał gdzie tylko się da

dzięki także za podpowiedzi i wymianę doświadczeń ze strony bardziej doświadczonych klubowiczów forum


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 21:23 

Dołączył: 20.08.2018
Posty: 157
A co robili w tej Panamerze PorschePana Michał,Piotr i Jakub ??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 21:29 

Dołączył: 13.11.2017
Posty: 111
Wymienili hamulce i płyn, tuleję wahacza i mocowanie tłumików sportowych

w ASO też można ale na tuleję trzeba czekać było ok tyg nie było jej na stanie itd


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 21:34 

Dołączył: 20.08.2018
Posty: 157
Wrzucasz zdjęcie auta na którym widać rejestrację.
Potem piszesz kto i co robił przy tym aucie po czym otrzymujesz PA.

Samobójstwo...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 21:40 

Dołączył: 13.11.2017
Posty: 111
nie bardzo rozumiem
a co ma do tego rejestracja i tzw ,,samobójstwo,,

mam wrażenie że mylisz kolego robotę na oryginalnych częściach a zamiennikach


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 21:55 

Dołączył: 20.08.2018
Posty: 157
Wszystko co POZA ASO dyskwalifikuje PA.

Zapoznaj się z regulaminem PA a potem myśl i pisz.

Muszę poruszyć ten temat w centrali bo to skandal.

Co niektórzy nie otrzymują PA po przyciemnieniu szyb.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 22:11 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 1038
lukasz_91 napisał(a):
nie bardzo rozumiem
a co ma do tego rejestracja i tzw ,,samobójstwo,,

mam wrażenie że mylisz kolego robotę na oryginalnych częściach a zamiennikach
Kompletnie nic. Taki chyba wywód filozoficzny.

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 22:21 

Dołączył: 23.04.2017
Posty: 683
Nic a ja myślę że niebawem się dowiesz jak wiele znaczy to zdjęcie i Panowie naprawdę zacznijcie myśleć. :banghead:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 22:50 

Dołączył: 13.11.2017
Posty: 111
Kolego Radson a czy Ty kiedykolwiek stawałeś na PA i czy czytałeś umowę
co w niej jest zawarte

nie odbierz mnie źle ale całkowicie mylisz pojęcia
oklejenie folią szyb czy zderzaka, lub całego auta tzw ingerencja poza oryginalnymi częściami czy wlanie płynu do spryskiwaczy nie oryginalnego lub często poruszana sprawa zmiany tłumików na bardziej profesjonalne absolutnie dyskwalifikuje auto,

auto w 100% oryginał z pełną historią w książce;

jeżeli Cię to boli to i tak zanim otrzymałem PA musiałem zrobić duży serwis i za niego zapłacić więc to nie jest tak że pstryk i jest,

a odnośnie serwisu i usług wszystko jest na oryginałach zrobione zgodnie ze sztuką mistrzostwa mechanika jakim jest Michał (jeden z najlepszych speców od Porsche, jak nie najlepszy - moje osobiste zdanie:), który użył złotej różdżki i wymienił mi w tym wypadku hamulce, które w tej chwili są doskonałe


nie bardzo rozumiem Twego rozgoryczenia

myślałem że forum jest po to by wymieniać doświadczenia i jedni mogą pomagać drugim ale czyżby było w tym wypadku inaczej


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 22:53 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 1038
BAWARIA M 5 napisał(a):
Nic a ja myślę że niebawem się dowiesz jak wiele znaczy to zdjęcie i Panowie naprawdę zacznijcie myśleć. :banghead:
Bawaria, powiedz czemu?

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 22:56 

Dołączył: 23.04.2017
Posty: 683
Jak nie wiesz to trudno ja tematu drążył nie będę.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 23:14 

Dołączył: 21.07.2018
Posty: 48
Radson napisał(a):
Co niektórzy nie otrzymują PA po przyciemnieniu szyb.


I to dopiero jest skandal.
Nie to, ze PA odrzuca auto jesli ktos wykona poza ASO serwis w sposob technologicznie poprawny i zgodnie ze standardami ASO, na oryginalnych czesciach.
Jakby mechanik w ASO odprawial przy tym jakies magiczne rytualy, dzieki ktorym srubki wkrecaja sie lepiej, niz kiedy wkreca sie je poza ASO... To mnie mierzi, ale jestem w stanie przejsc nad tym do porzadku dziennego po dluzszej chwili.

Skandalem k%@$a jest to, ze np. oklejenie auta folia ochronna XPELa, ktory jest jednym z technologicznych liderow w dziedzinie ochrony karoserii, pozbawia ochrony wynikajacej z PA. Wg. Polskiego Porsche (podobno na zachodzie juz przejrzeli na oczy), lepiej zeby auto bralo na klate brud, UV, sol i wszystko jak leci, niz zeby zapewnic mu przed tym ochrone.

Fuck logic

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 23:27 

Dołączył: 13.11.2017
Posty: 111
kartman85 napisał(a):
Radson napisał(a):
Co niektórzy nie otrzymują PA po przyciemnieniu szyb.


I to dopiero jest skandal.
Nie to, ze PA odrzuca auto jesli ktos wykona poza ASO serwis w sposob technologicznie poprawny i zgodnie ze standardami ASO, na oryginalnych czesciach.
Jakby mechanik w ASO odprawial przy tym jakies magiczne rytualy, dzieki ktorym srubki wkrecaja sie lepiej, niz kiedy wkreca sie je poza ASO... To mnie mierzi, ale jestem w stanie przejsc nad tym do porzadku dziennego po dluzszej chwili.

Skandalem k%@$a jest to, ze np. oklejenie auta folia ochronna XPELa, ktory jest jednym z technologicznych liderow w dziedzinie ochrony karoserii, pozbawia ochrony wynikajacej z PA. Wg. Polskiego Porsche (podobno na zachodzie juz przejrzeli na oczy), lepiej zeby auto bralo na klate brud, UV, sol i wszystko jak leci, niz zeby zapewnic mu przed tym ochrone.

Fuck logic

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka



wywodząc dalej.....dlatego część naszych rodaków jeździ za granicę przykład do Czech bo tam jest niby łatwiej otrzymać PA, słyszałem rozmowę w poczekalni, że auto potrafi przejść przegląd nawet przy oklejeniu auta folią, potem wraca z usterką do Polski i ASO je naprawia bez problemu
może tą kwestię też warto poruszyć w centrali :banghead:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.11.2018, 23:42 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 1038
BAWARIA M 5 napisał(a):
Jak nie wiesz to trudno ja tematu drążył nie będę.
Pozdrawiam.
Nie wiem, a chętnie się dowiem czegoś nowego.

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.11.2018, 20:08 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1528
Dostałem odmowę PA ze względu na sprężyny H&R ,dystanse (mimo że kupione w niemczech w serwisie porsche,faktury etc.) Oraz za przyciemnione szyby i nieorginalne wycieraczki.Nie pomogły tłumaczenia że orginale koło w wersji US wygląda jak wessane w nadkolu i ogólnie wysokość kaczki.Nie ma szans nawet jak to pozmieniam na orginał, bo już to zobaczyli i finito.Na pocieszenie dostałem info że w tych modelach mało co się psuje .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.11.2018, 22:19 

Dołączył: 13.11.2017
Posty: 111
Arekk napisał(a):
Dostałem odmowę PA ze względu na sprężyny H&R ,dystanse (mimo że kupione w niemczech w serwisie porsche,faktury etc.) Oraz za przyciemnione szyby i nieorginalne wycieraczki.Nie pomogły tłumaczenia że orginale koło w wersji US wygląda jak wessane w nadkolu i ogólnie wysokość kaczki.Nie ma szans nawet jak to pozmieniam na orginał, bo już to zobaczyli i finito.Na pocieszenie dostałem info że w tych modelach mało co się psuje .


Czyli ingerowałeś w auto i zobaczono sporo przeróbek, które producent na dzień dobry dyskwalifikuje pomimo oryginalności części, które nie były fabrycznie montowane w aucie - wszystko w temacie
nie sądzę jakbyś pojechał normalnie na przegląd na oryginałach w/w podzespołów jakie były na pierwszym montażu zamontowane i przykładowo miał tylko zużycie tarcz więcej jak 50%, kupiłbyś je w ASO, czy nawet poza ale aby zgadzały się z numerem ORI i wymienił sam we własnym zakresie zgodnie ze sztuką to auto przeszło by na 100%, w najgorszej kwestii płaciłbyś ponownie za przegląd do PA

co do APPROVED są rygory, że auto musi być jak salonowe, ale w ASO pracują też ludzie i jak wszystko jest tak jak producent przewidział nie robią problemów


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2018, 11:20 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2247
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Każde autko przy przeglądzie do PA ma robioną dokumentację foto i gdyby zdarzyło się ,że coś nie jest zgodne z wymogami Allianz się wypnie i dealer musi pokryć naprawę .Stąd te obostrzenia
Nie ma problemu z autami oklejonymi pod warunkiem ,że wykonane jest to u dealera -tylko to troszkę drożej kosztuje.
Arek -samo przyciemnienie tylnych szyb może być podstawą odmowy PA,a ingerencja w zawiasy :banghead: :banghead:
Głębokość bieżnika opon też jest brana pod uwagę. :!:




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2018, 12:24 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 837
chris napisał(a):
Nie ma problemu z autami oklejonymi pod warunkiem ,że wykonane jest to u dealera -tylko to troszkę drożej kosztuje


Rozwiniesz?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2018, 12:40 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2247
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Na przeglądzie do PA gdzie przepuszczono mi oklejony przód przezroczystym Xpekiem pan poinformował mnie,że można taką usługę wykonać na nowym aucie u dealera .Przypuszczam że cena będzie znacząco wyższa niż wykonana poza siecią




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum