Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 12.11.2018, 23:32 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
Mam 997 w stanie prawie idealnym ..... i zależało by mi aby pozbyć się tego "prawie" :D
Jedynym mankamentem jaki psuje mi całą przyjemność jest fakt , że przednie fotele (z oczywistych powodów zwłaszcza fotel kierowcy) mają lekko zmęczoną skórę i w porównaniu do tapicerki na desce, drzwiach i tylnych fotelikach , która jest jakbym wczoraj odebrał samochód z salonu, fotele przednie wyglądają jakby były nie z tego samochodu.
Rozważałem zlecenie obszycia w firmie zajmującej się szyciem tapicerki samochodowej , ale waham się mocno, ponieważ wiek samochodu (2006r) i jego perfekcyjny jak ten wiek stan, aż proszą się o oryginalność.
Szukałem również dość intensywnie używanych foteli , które były by w idealnym stanie, ale wszystko co znalazłem było podobne , albo tylko trochę lepsze od tego co mam.

Jedynym rozwiązaniem jakie przychodzi mi do głowy , było by zdobycie oryginalnych , nowych samych pokrowców na fotele (rozumianych jako część zamienna).
Z tego co wiem to coś takiego jako część zamienna jest w serwisie Porsche raczej nie do zdobycia. Jeśli już to całe nowe fotele, ale obawiam się że znając politykę firmy, to cena zabiła by sens takiej operacji :lol: , a poza tym w moich fotelach , wszystko oprócz skóry jest w idealnym stanie bez najmniejszych śladów zużycia.

Mam więc do Was pytanie, czy może ktoś wie, zna, może słyszał o firmie/osobie, która oferowała by do sprzedaży same oryginalne pokrowce na fotele ?

Rok temu przerabiałem podobny temat z Volvo XC90 II , w którym po kilku miesiącach użytkowania zaczęła mi się przecierać zewnętrzna część siedziska fotela kierowcy. Zgłosiłem to jako reklamację gwarancyjną i po pewnych bojach mi to uznali i wymienili poszycie całego fotela . Wtedy pytałem czy takie pokrowce są dostępne jako część zamienna i okazało się że u nich nie, natomiast do wykonania naprawy gwarancyjnej musiał im to producent dostarczyć (chyba, że zdjęli to z innego samochodu :mrgreen: )

Znalazłem kilka firm , w których można same pokrowce do 997 kupić, ale żadne z nich nie są oryginalne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.11.2018, 23:40 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Ja bym spróbował w firmach, które robią renowacje skóry. Skąd jesteś?




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2018, 0:14 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5047
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Podeślij na PW VIN auta, wycenię Ci oryginalne.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2018, 0:19 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
Jestem z południa Polski , konkretnie z Andrychowa.
Regeneracja była rozważana , ale ona się w tym przypadku nie sprawdzi. Regeneracja ma sens tylko jeśli robi się ją kompleksowo na wszystkich elementach, bo wtedy całość wygląda jednakowo (i o niebo lepiej jak przed renowacją, zwłaszcza w starych zabytkowych samochodach , gdzie uszkodzenia są spore). W moim przypadku , gdzie cała reszta jest jak nowa (poduszki tylnych foteli nie mają jednego zagięcia , a skóra jest jednolita i matowa), to fotele po regeneracji będą tak samo odróżniać się od reszty. Mój syn zajmuje się zawodowo detailingiem , w tym również skórami i nie podjął się tematu, bo dobrze wie , że efektu o jaki mi chodzi tą metodą nie da się uzyskać .
Chodzi głównie o to , że największe uszkodzenia (pęknięcia , przetarcia) występują w okolicach szwów , a tam procesu szlifowania, szpachlowania i barwienia skóry nie da się zrobić tak, aby samych szwów nie naruszyć. Ja mam czarne skóry ze szwem kontrastowym białym co dodatkowo utrudnia sprawę .

Rozważałem i próbowałem już różnych sposobów i jedyne co może dać efekt o jaki mi chodzi to wymiana skór na nowe, oryginalne, uszyte z tej samej skóry, w tym samym kolorze , z tą samą fakturą i tą samą nicią .

Może to wyglądać , że trochę zdziwiam, ale naprawdę stan całej reszty jest tak dobry, że cokolwiek by nie robił to zawsze będzie inne i będzie to razić. To jest mniej wiecej tak, jakby do samochodu stojącego w salonie wsadzić stare fotele i potem je podmalować ..... co by nie robił zawsze :bootyshake: z tyłu :-D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2018, 0:21 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
Qbak napisał(a):
Podeślij na PW VIN auta, wycenię Ci oryginalne.


Chwilka, zejdę po papiery samochodu i za chwilę podeślę na PRIV'a


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2018, 0:29 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Sprawdź Carlex Design lub MSLab w Bielsku.
Po VIN powinni dobrać Ci oryginały skór.
Obydwie firmy fajnie to robią.


Wysłane z Commodore C64

986.1 - może na sprzedaż?
996.1 - rodzinna zabawka
www.enotrip.pl




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2018, 0:52 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
Co do Carlexu i MSlab, to sprawa wygląda tak, że u Damiana z Carlexu już kilka lat temu (jeszcze jak byli na starym lokalu ) robiłem projekt do mojej 911-tki , który nawet przed długi czas był wystawiony na ich stronie w dziale projekty (z tego co pamiętam w trzech kolorystykach), ale finalnie nie zdecydowałem się na wykonanie z powodów podobnych do tych ,które teraz motywują mnie do zakupu oryginalnych poszyć (pozostawienie samochodu w oryginale).
Jeśli chodzi o MSLab to Kamil oferował mi uszycie pokrowców ze skór które miały być oryginalne (ba, nawet zaliczkę na to dałem), ale też się wstrzymałem , bo na to zawsze będzie czas, jeśli tych oryginalnych nie uda się zdobyć.

A że obie firmy robią swoją robotę dobrze to wiem i potwierdzam :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2018, 6:55 

Dołączył: 8.07.2017
Posty: 26
Nawet jak założysz oryginalne poszycia/fotele, to one bedą się różniły od pozostałych. Skory na komplet foteli są selekcjonowane, tak aby ich struktura była jak najbardziej zbliżona do siebie. Dodatkowo pozostałe skory, były przez te kilka lat wystawiane na działanie słońca, które zmieniło juz ich wygląd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2018, 11:22 

Dołączył: 7.12.2014
Posty: 342
Skóra na fotel przedni to 3 elementy - siedzisko, boki oparcia i srodek oparcia.
Każdą część można kupić osobno. W ASO wycenili ( skóra exlusive) poszczególne elementy na mniej więciej 4k za każdy.
Przy zwykłej skórze koszt będzie dużo niższy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2018, 14:03 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2247
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
wit007 napisał(a):
Ja bym spróbował w firmach, które robią renowacje skóry. Skąd jesteś?


+1 pomalować -nie będzie różnicy /robiłem w RR/ kolor można dobrać a żadna nowa nie będzie pasować




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2018, 14:53 

Dołączył: 7.12.2014
Posty: 342
A jak z trwałością takiego malowania? Kolor nie schodzi przy czyszczeniu?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2018, 15:54 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2247
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
kemot266 napisał(a):
A jak z trwałością takiego malowania? Kolor nie schodzi przy czyszczeniu?

W RR wytrzymało dłużej od ori :D




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2018, 18:07 

Dołączył: 7.12.2014
Posty: 342
Możesz podzielić się namiarem? :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2018, 19:26 

Dołączył: 29.12.2013
Posty: 841
Lokalizacja: Łomianki
Nr klubowicza: 381
joko napisał(a):
finalnie nie zdecydowałem się na wykonanie z powodów podobnych do tych ,które teraz motywują mnie do zakupu oryginalnych poszyć (pozostawienie samochodu w oryginale)


Myślę, że możesz być srogo rozczarowany efektem którego oczekujesz jak wynika z opisu. Nappa Porsche ktorą firmy takie jak Kamila kupują to jest dokładnie identyczna skóra w fakturze i kolorze jak używa Porsche. Oczywiście kwestia dokładności wykonania, ale tu nie mam wątpliwości akurat w wypadku Kamila. Ale jak chcesz za to zapłacić parę klocków więcej, to kto zabroni...

Komplet czarnej skóry nappa do 997 to 8600 netto. Na jeden fotel.




_________________

*Porsche 911


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2018, 12:00 

Dołączył: 6.04.2008
Posty: 316
Lokalizacja: W-wa
Nr klubowicza: 114
Ja korzystałem z usług Lederzentrum.pl To chyba filia niemieckiej firmy.
Najpierw kupiłem u nich zestaw do barwienia i renowacji skór. Niby miało być proste w użyciu, ale nie jest i mnie przerosło (bo wg. mnie najlepiej się barwi natryskowo, a to już wyższa szkoła jazdy).
Tak więc wysłałem im zdemontowane skóry i po kilku dniach wróciły perfekcyjnie zrobione.
Użytkuję w zabytku już kilka lat i są nadal perfekcyjne (ale musze dodać że pielęgnuję je regularnie).
Skóry o których piszę były przesuszone od słońca i wyślizgane od uzytkowania - te ślady zużycia zostały usunięte. Nie wiem natomiast czy twoje skóry się są jakoś mocno ponaciągane, albo gąbki siedzisk odkształcone - wtedy chyba przelakierowanie nie przyniesie oczekiwanego rezultatu nowości...




_________________

Klubowicz nr 114


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2018, 12:16 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2247
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
kemot266 napisał(a):
Możesz podzielić się namiarem? :)


Robił to obecny wspólnik Kacpra ale już wycofał sie z detailingu.Na pewno robił to metodą natryskową i chyba na materiałach Lederzenrum.




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2018, 17:03 

Dołączył: 27.01.2012
Posty: 323
joko napisał(a):
Mam 997 w stanie prawie idealnym ..... i zależało by mi aby pozbyć się tego "prawie" :D
Jedynym mankamentem jaki psuje mi całą przyjemność jest fakt , że przednie fotele (z oczywistych powodów zwłaszcza fotel kierowcy) mają lekko zmęczoną skórę i w porównaniu do tapicerki na desce, drzwiach i tylnych fotelikach , która jest jakbym wczoraj odebrał samochód z salonu, fotele przednie wyglądają jakby były nie z tego samochodu.
Rozważałem zlecenie obszycia w firmie zajmującej się szyciem tapicerki samochodowej , ale waham się mocno, ponieważ wiek samochodu (2006r) i jego perfekcyjny jak ten wiek stan, aż proszą się o oryginalność.
Szukałem również dość intensywnie używanych foteli , które były by w idealnym stanie, ale wszystko co znalazłem było podobne , albo tylko trochę lepsze od tego co mam.

Jedynym rozwiązaniem jakie przychodzi mi do głowy , było by zdobycie oryginalnych , nowych samych pokrowców na fotele (rozumianych jako część zamienna).
Z tego co wiem to coś takiego jako część zamienna jest w serwisie Porsche raczej nie do zdobycia. Jeśli już to całe nowe fotele, ale obawiam się że znając politykę firmy, to cena zabiła by sens takiej operacji :lol: , a poza tym w moich fotelach , wszystko oprócz skóry jest w idealnym stanie bez najmniejszych śladów zużycia.

Mam więc do Was pytanie, czy może ktoś wie, zna, może słyszał o firmie/osobie, która oferowała by do sprzedaży same oryginalne pokrowce na fotele ?

Rok temu przerabiałem podobny temat z Volvo XC90 II , w którym po kilku miesiącach użytkowania zaczęła mi się przecierać zewnętrzna część siedziska fotela kierowcy. Zgłosiłem to jako reklamację gwarancyjną i po pewnych bojach mi to uznali i wymienili poszycie całego fotela . Wtedy pytałem czy takie pokrowce są dostępne jako część zamienna i okazało się że u nich nie, natomiast do wykonania naprawy gwarancyjnej musiał im to producent dostarczyć (chyba, że zdjęli to z innego samochodu :mrgreen: )

Znalazłem kilka firm , w których można same pokrowce do 997 kupić, ale żadne z nich nie są oryginalne.


Wbijaj do Kacpra lub do mnie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2018, 19:06 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2247
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Kacper ani Bartek już nie malują /skóry/




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum