Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 17.11.2018, 12:48 

Dołączył: 20.08.2018
Posty: 157
Dokładnie tak.
Jeżeli okleisz w ASO to nie ma nawet mowy o problemach z PA

A co w tym wszystkim najlepsze robią to firmy zewnętrzne na zlecenie ASO :D

Taka usługa jest o kilka stówek droższa ale to logiczne że ASO musi na tym swoje zarobić.


Kolego lukasz_91 naprawdę już się nie wymądrzaj w tym temacie bo zrobiłeś totalną głupotę chwaląc się serwisowaniem auta poza ASO a później otrzymaniem na niego PA. Pamiętaj tylko że chytry dwa razy traci.

Jeśli już chciałeś zaoszczędzić to trzeba było dostarczyć kupione przez siebie oryginalne części do ASO i zapłacić tylko za robociznę.

Nie ma znaczenia czy robił Ci to człowiek znający się lepiej niż pracownicy ASO czy Maryla Rodowicz. Klucz tutaj to POZA ASO.

Wyobraź sobie sytuację że sprzedałeś komuś jakąś rzecz z gwarancją po czym Ten ktoś daje zarabiać komuś innemu żeby to serwisować i zaoszczędzić kasę a następnie zwraca się do Ciebie abyś Ty ( najlepiej niczego nie świadom ) przedłużył mu gwarancję. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2018, 16:08 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Radson - Twoj upór jest godny podziwu. Zaczynam odnosić wrażenie, że gotów jesteś zadzwonić do Porsche z informacją.
Uspokoję Cię - auto pojechało na przegląd stanu nie mając gwarancji. Na przeglądzie wyszły jakieś rzeczy do naprawy, auto poza tymi rzeczami się kwalifikowało do gwarancji.
To gdzie wykonasz te naprawy jest Twoim prywatnym wyborem. Po wykonaniu napraw wskazanych przez ASO auto znów pojechało na przegląd tym razem ten do Approved który przeszło bez problemów.
Gdzie Ty tu widzisz naprawy na gwarancji poza ASO?

Z resztą obsługi, wymian olejów itp. nawet na fabrycznej gwarancji mozesz dokonywac gdziekolwiek.

"Wyobraź sobie sytuację że sprzedałeś komuś jakąś rzecz z gwarancją po czym Ten ktoś daje zarabiać komuś innemu żeby to serwisować i zaoszczędzić kasę a następnie zwraca się do Ciebie abyś Ty ( najlepiej niczego nie świadom ) przedłużył mu gwarancję." - ZA KTÓRA KLIENT PŁACI... I w zdecydowanej większości nie wykorzysta...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2018, 16:12 

Dołączył: 13.11.2017
Posty: 111
Mikołaj napisał(a):
chris napisał(a):
Nie ma problemu z autami oklejonymi pod warunkiem ,że wykonane jest to u dealera -tylko to troszkę drożej kosztuje


Rozwiniesz?


Dokładnie tak Chris ma rację
przytoczę pewien wątek....
jak wymieniałem świece w ASO, obok na stanowisku stała Panamera Turbo gdzie dwaj panowie oklejali auto folią jak to powiedział doradca tzw...zabezpieczali je przed kamieniami, odpryskami itd....
podejrzałem i była to firma CAR SPA znawcy tematu wiedzą kto to jest i co robią. Zapytałem doradcy a jak jest z gwarancją jak ktoś posiada czy jej się nie straci
odpowiedź była jasna....dostaje Pan certyfikat (który każda lepsza firma daje) i gwarancja w tm wypadku nie przepada
dostałem propozycję czy chcę tak zabieg na swoim aucie zapytałem jak to się ma od strony cenowej
- podstawowy pakiet 4 tys netto, z oklejaniem podejrzewam że jeszcze z
3 tys min trzeba dodać


muszę zareagować
Kolego Radson wymądrzasz to się Ty i boli Cię po prostu dupa (przepraszam za wyrażanie, że ktoś dostał gwarancję a Tobie się nie udało - ciekaw jestem czy tutaj nie ma chytrości, ale niestety dostałeś bana, bo przyciemniłeś szyby myślałeś że nic z tego nie będzie a tutaj zonk. Czytaj kolego ze zrozumieniem napisałem, że płaciłem dodatkowo za duży przegląd, ale widać kto tu nie serwisuje auta tylko prawi morały nie widząc o co chodzi.

skończmy tą polemikę bo czytając Ciebie w tym akurat wypadku naprawdę może to śmieszyć

powtórzę to tylko w Twoim kierunku....za ładne oczy nikt nie da PA, jeżeli byłeś kiedykolwiek na sprawdzeniu 111pkt to powinieneś wiedzieć co i jak to wygląda

pozdrawiam
Łukasz


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2018, 16:23 

Dołączył: 13.11.2017
Posty: 111
michal928 napisał(a):
Radson - Twoj upór jest godny podziwu. Zaczynam odnosić wrażenie, że gotów jesteś zadzwonić do Porsche z informacją.
Uspokoję Cię - auto pojechało na przegląd stanu nie mając gwarancji. Na przeglądzie wyszły jakieś rzeczy do naprawy, auto poza tymi rzeczami się kwalifikowało do gwarancji.
To gdzie wykonasz te naprawy jest Twoim prywatnym wyborem. Po wykonaniu napraw wskazanych przez ASO auto znów pojechało na przegląd tym razem ten do Approved który przeszło bez problemów.
Gdzie Ty tu widzisz naprawy na gwarancji poza ASO?

Z resztą obsługi, wymian olejów itp. nawet na fabrycznej gwarancji mozesz dokonywac gdziekolwiek.

"Wyobraź sobie sytuację że sprzedałeś komuś jakąś rzecz z gwarancją po czym Ten ktoś daje zarabiać komuś innemu żeby to serwisować i zaoszczędzić kasę a następnie zwraca się do Ciebie abyś Ty ( najlepiej niczego nie świadom ) przedłużył mu gwarancję." - ZA KTÓRA KLIENT PŁACI... I w zdecydowanej większości nie wykorzysta...



nic dodać nic ująć, ale tak to jest jak wypowiada się wymądrzający teoretyk, który gdzieś tam coś słyszał i próbuje zabłysnąć


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2018, 17:00 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1532
michal928 napisał(a):

Z resztą obsługi, wymian olejów itp. nawet na fabrycznej gwarancji mozesz dokonywac gdziekolwiek.


Jeśli zrobisz wymiane oleju poza aso i warsztat wstawi swoją pieczątkę to później przy ewentualnych roszczeniach gwarancyjnych takie aso będzie mogło mieć podstawy do odmowy.Z punktu przepisów prawa oczywišcie można udowadniać swoją racje,ale lepiej sobie tego oszczędzić bo tego typy sprawy ciągnąć się mogą w sądzie latami.
Pojechałem do aso ze swoim olejem i na fakturze ,na samym dole została zawarta informacja"klient dostarczył swój olej"(mimo że był to ten sam olej który sprzedają)
Jestem pewien że w drodze powrotnej gdyby doszło do uszkodzenia silnika ,aso przypomniałoby sobie o tym zapisie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2018, 19:35 

Dołączył: 13.11.2017
Posty: 111
Arekk napisał(a):
michal928 napisał(a):

Z resztą obsługi, wymian olejów itp. nawet na fabrycznej gwarancji mozesz dokonywac gdziekolwiek.


Jeśli zrobisz wymiane oleju poza aso i warsztat wstawi swoją pieczątkę to później przy ewentualnych roszczeniach gwarancyjnych takie aso będzie mogło mieć podstawy do odmowy.Z punktu przepisów prawa oczywišcie można udowadniać swoją racje,ale lepiej sobie tego oszczędzić bo tego typy sprawy ciągnąć się mogą w sądzie latami.
Pojechałem do aso ze swoim olejem i na fakturze ,na samym dole została zawarta informacja"klient dostarczył swój olej"(mimo że był to ten sam olej który sprzedają)
Jestem pewien że w drodze powrotnej gdyby doszło do uszkodzenia silnika ,aso przypomniałoby sobie o tym zapisie.



dopytałem przy otrzymaniu PA od A do Z i z tego co mi wiadomo masz prawo do tego by przywieźć swój olej, na tą chwilę np. w przypadku Panamery MOBIL 0W40, który musi spełniać normę A40 - Homologacja Porsche. Wymogi serwisu to, że musisz zapłacić za tzw utylizację starego oleju (nie pamiętam ile się płaciło ale coś koło 100zł). Faktem jest to, że jak Arku piszesz jeżeli wymienisz olej poza ASO i nie daj co wpisze pieczątkę inny warsztat w książkę serwisową myślę że nikt nawet nie będzie rozmawiał tylko od razu traci się niestety gwarancję:)
przestrzegano mnie nawet przed płynem do spryskiwaczy żeby nie lać ze stacji tylko ORI


ASO ma w komputerze polecenie producenta i sugeruje wymieniać olej co 30 tys, gdzie przy eksploatacji aut jakimi są prosiaczki wiadome lubimy dać czasami w ogień przy rozgrzanych silnikach i poszaleć w granicach rozsądku wiedząc że przy 30 tys olej jest jak woda, i należy go wymieniać max co 10-13 tys km

nie tak dawno pisałem i wysłałem fotki z filtrem powietrza zapchany-filtr-powietrza-t19651.html
wymieniony przy 94 tys km a producent i ASO sugerują co 120 tys km pomyślcie co dzieje się z olejem przy 30 tys km

nie to że coś sugeruję, ale dobrze wszyscy wiemy jak się dzisiaj robi.....
podczas wymian oleju zamiast jeździć co 10 tys do ASO niektórzy użytkownicy wymieniają oleje u takich osób jak Michał PorschePana czy Rafał Dusza jednocześnie jak zwał tak zwał oszczędzając parę złotówek
(dlaczego o tym piszę bo przy pogawędkach w poczekalni w ASO jeden z użytkowników sam mówił że tak robił i robi w Macanie z 2015 roku) a takie serwisy przy wiedzy i życzeniu klienta nie wpiszą nic jakby tej wymiany nie było i zapewne o to chodziło Michałowi, ale niech najlepiej jako spec się wypowie sam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2018, 20:03 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1532
Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy .Kiedyś użytkowałem od nowości samochód innej marki ale był ciągle serwisowanu w aso.Pech chciał że po upływie roku od gwarancji padł silnik.Jednak w ranach tzw. umowy lojalnościowej koszt naprawy w znacznej mierze pokrył producent.Pozostaje nadzieja że porsche zachowałoby się podobnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2018, 20:13 

Dołączył: 13.11.2017
Posty: 111
Arekk napisał(a):
Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy .Kiedyś użytkowałem od nowości samochód innej marki ale był ciągle serwisowany w aso.Pech chciał że po upływie roku od gwarancji padł silnik.Jednak w ramach tzw. umowy lojalnościowej koszt naprawy w znacznej mierze pokrył producent.Pozostaje nadzieja że porsche zachowałoby się podobnie.


słyszałem o takim przypadku w Audi (Auto Rud Rzeszów), które miało ok 300 tys km na liczniku i było non stop serwisowane, ASO zapewniło części a właściciel płacił za robotę z mega rabatami


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2018, 21:34 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Wymienialem ostatnio olej w rocznym macanie wraz ze stemplem do ksiazki.
Wlasciciel przed wykonaniem pierwszego serwisu rozmawial z Aso i dostal zapewnienie ze jest to dopuszczalne i nie powoduje utraty gwarancji. Warunkiem jest zastosowanie prawidlowego oleju i oryginalnego filtra oraz odnotowanie wymiany w ksiazce i komputerze pojazdu.
Przepisy sie zmienily i dopuszczalne jest serwisowanie auta poza aso bez utraty gwarancji.
Approved to troche inna gwarancja gdyz klient za nia placi i jest to umowa miedzy zewnetrzna firma ubezpieczajacą a klintem i jesli w umowie jest zapis o zakazie serwisu poza aso a klient sie na takie warunki godzi podpisujac umowe to w razie udowodnienia takiej naprawy np nieoryginalne czesci zamienne itp tracimy wykupioną gwarancje.
Warto rowniez zauwazyc, ze gwarantem nie jest porsche a zewnetrzna firma ubezpieczeniowa i ona ma tak na prawde w powazaniu gdzie auto bedzie serwisowane- warunek o aso jest niejako gwarancja wykonania naprawy prawidlowo a nie "mlotkiem u pana henia".
I znam przypadki kiedy auto popsulo sie kilka dni po zakonczeniu approved placonego od nowosci przez kilka ladnych lat- odmowa naprawy.
Approved to chyba bardziej ubezpieczenie niz gwarancja a porsche stara sie ja traktowac rygorystycznie gdyz za naprawy na takiej "gwarancji" placi ubezpieczyciel a nie porsche a tym jak wiadomo zalezy na cieciu kosztow i chetnie odmowia zaplaty jak dokumentacja bedzie niekompletna lub auto nieseryjne przez co koszta spadna na porsche. Naprawa nawet 1dzien po skonczeniu gwarancji jest raczej niemozliwa, i ktos taką naprawe otrzymal to jedynie jako gest od porsche.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2018, 23:15 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 1038
Michał, zgadza się, to ubezpieczenie. Zajmuje się tego typu ubezpieczeniami na co dzień i sprawa jest prosta. Jest zakres, okres i suma ubezpieczenia. Dzień końca polisy oznacza koniec ochrony ubezpieczeniowej i tyle.
Masz również całkowitą racje pisząc o wymogach do przyjęcia do ubezpieczenia. Nie ważne co działo się wcześniej, aso robi przegląd "zerowy" i jeżeli auto jest sprawne i zgodne ze specyfikacją to jest ok. W trakcie trwania ubezpieczenia szanse są równe tzn. Zakład ubezpieczeń wymaga serwisu w aso, ale również wykonuje naprawy w aso. W OWU wszystko jest jasno opisane. Co ważne, w związku z wejściem w życie IDD również Klienci Porsche będą lepiej informowani co kupują i co za to dostaną.

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2018, 0:51 

Dołączył: 13.11.2017
Posty: 111
michal928 napisał(a):
Wymienialem ostatnio olej w rocznym macanie wraz ze stemplem do ksiazki.
Wlasciciel przed wykonaniem pierwszego serwisu rozmawial z Aso i dostal zapewnienie ze jest to dopuszczalne i nie powoduje utraty gwarancji. Warunkiem jest zastosowanie prawidlowego oleju i oryginalnego filtra oraz odnotowanie wymiany w ksiazce i komputerze pojazdu.
Przepisy sie zmienily i dopuszczalne jest serwisowanie auta poza aso bez utraty gwarancji.
Approved to troche inna gwarancja gdyz klient za nia placi i jest to umowa miedzy zewnetrzna firma ubezpieczajacą a klintem i jesli w umowie jest zapis o zakazie serwisu poza aso a klient sie na takie warunki godzi podpisujac umowe to w razie udowodnienia takiej naprawy np nieoryginalne czesci zamienne itp tracimy wykupioną gwarancje.
Warto rowniez zauwazyc, ze gwarantem nie jest porsche a zewnetrzna firma ubezpieczeniowa i ona ma tak na prawde w powazaniu gdzie auto bedzie serwisowane- warunek o aso jest niejako gwarancja wykonania naprawy prawidlowo a nie "mlotkiem u pana henia".
I znam przypadki kiedy auto popsulo sie kilka dni po zakonczeniu approved placonego od nowosci przez kilka ladnych lat- odmowa naprawy.
Approved to chyba bardziej ubezpieczenie niz gwarancja a porsche stara sie ja traktowac rygorystycznie gdyz za naprawy na takiej "gwarancji" placi ubezpieczyciel a nie porsche a tym jak wiadomo zalezy na cieciu kosztow i chetnie odmowia zaplaty jak dokumentacja bedzie niekompletna lub auto nieseryjne przez co koszta spadna na porsche. Naprawa nawet 1dzien po skonczeniu gwarancji jest raczej niemozliwa, i ktos taką naprawe otrzymal to jedynie jako gest od porsche.


wszystko jasne, ale jak widać są tacy co wiedzą lepiej i będą wmawiać że auto serwisowane poza ASO i że ktoś jest chytry i nie powinien otrzymać gwarancji nie mając tchu zastanowienia, że jak się otrzyma PA to wszystko jest i powinno być w jak największym porządku, który ustalił producent i ASO do otrzymania tej gwarancji


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2018, 0:55 

Dołączył: 13.11.2017
Posty: 111
Mic182 napisał(a):
Michał, zgadza się, to ubezpieczenie. Zajmuje się tego typu ubezpieczeniami na co dzień i sprawa jest prosta. Jest zakres, okres i suma ubezpieczenia. Dzień końca polisy oznacza koniec ochrony ubezpieczeniowej i tyle.
Masz również całkowitą racje pisząc o wymogach do przyjęcia do ubezpieczenia. Nie ważne co działo się wcześniej, aso robi przegląd "zerowy" i jeżeli auto jest sprawne i zgodne ze specyfikacją to jest ok. W trakcie trwania ubezpieczenia szanse są równe tzn. Zakład ubezpieczeń wymaga serwisu w aso, ale również wykonuje naprawy w aso. W OWU wszystko jest jasno opisane. Co ważne, w związku z wejściem w życie IDD również Klienci Porsche będą lepiej informowani co kupują i co za to dostaną.

Pozdrawiam,
Michał


Ubezpieczyciel
Allianz Versicherung-AG Munchen

Ubezpieczający - JA

Pośrednik ubezpieczeniowy tzw agent to ASO

wszystko po raz kolejny jest tak jak piszecie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2018, 1:40 
Avatar użytkownika

Dołączył: 4.12.2016
Posty: 1558
Nr klubowicza: 582
Ano...
Najfajniejsze jest zawsze jak w temacie wypowiadają się osoby, nie mające ani Approved ani Porsche...




_________________

www.classic911.pl
www.pasjaporsche.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2018, 9:58 
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.05.2015
Posty: 343
Lokalizacja: GDYNIA
Nr klubowicza: 442
Moje doswiadczenia z PA i Porsche Polska jak narazie sa beznadziejne. Wyglada to jak obsluga w najgorszych firmach. Wcisnac wziasc kase a jak przyjdzie co do czego to poprostu. "Reklamacja nie jest uznana" i to bez podania przyczyny.
POki co PA to tylko gowniane ubezpiecznie ktore jest tylko w naszej swiadomosci ze jestesmy bezpieczni. Niestety dziala to jak kazde inne ubezpiecznie a Porsche przy tym broni sie nogami i rekami aby z tego nie korzystac (Moze skladki im wzrastaja :)
Obym sie pozytywnie zorczarowal po odwolaniu (ktorego nawet nie powinienem pisac ?!!?!??)




_________________

eXpL@S!V
In: 718 Cayman GT4RS
In: Macan FL [95BAA1]
Out: 911 S PDK [997.2] TP 1:51:672
Out: 911 4GTS PDK [991.1] TP 1:49:642


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2018, 10:01 

Dołączył: 13.11.2017
Posty: 111
explosiv napisał(a):
Moje doswiadczenia z PA i Porsche Polska jak narazie sa beznadziejne. Wyglada to jak obsluga w najgorszych firmach. Wcisnac wziasc kase a jak przyjdzie co do czego to poprostu. "Reklamacja nie jest uznana" i to bez podania przyczyny.
POki co PA to tylko gowniane ubezpiecznie ktore jest tylko w naszej swiadomosci ze jestesmy bezpieczni. Niestety dziala to jak kazde inne ubezpiecznie a Porsche przy tym broni sie nogami i rekami aby z tego nie korzystac (Moze skladki im wzrastaja :)
Obym sie pozytywnie zorczarowal po odwolaniu (ktorego nawet nie powinienem pisac ?!!?!??)



a mógłbyś jeżeli to nie problem powiedzieć co reklamowałeś


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.12.2018, 15:34 

Dołączył: 27.06.2017
Posty: 11
ktoś kiedyś pisał, że wahacze nie podlegają pod approved, lub są ograniczone jakimś wyimaginowanym przebiegiem max 70 000 km.

NIEPRAWDA - 170 000 km przebiegu - wymieniono mi wahacze z przodu na PA.

OWU jasno określa wyłączenia i nie ma tam słowa o wahaczach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.03.2019, 10:48 

Dołączył: 31.08.2017
Posty: 25
Tez chcialbym podzielic sie opinia dot. PA
Panamera turbo, przebieg 55 tys, objawy:
Na poczatku skrzypienie dochodzace z prawej strony z przodu z zawieszenia. Zwlaszcza jak temperatura na dworze byla niska, a auto jeszcze nierozjezdzone. Pozniej juz to nie bylo skrzypienie, a mocne zgrzytniecia. Najbardziej slyszalne przy mocnych skokach amortyzatorow, zwlaszcza przy progach zwalniajacych i przy zjazdach z nich. W Porsche od razu powiedzieli ze wahacze przednie do wymiany i od razu zamowili. Wszystko bez najmniejszych problemow ogarniete na gwarancji PA. Jednak zasugerowali ze gdyby auto mialo inny przebieg (wiekszy) to juz nie byloby to takie oczywiste.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.06.2019, 21:42 

Dołączył: 25.12.2018
Posty: 63
Ja jestem zadowolony z PA.

Przy przebiegu 143 tys km wymieniony silnik „nadmierne zużycie oleju”

179 tys wymiana mechatroniki w skrzyni, odczuwalne szarpanie najbardziej przy zmianie 2/3

181 tys km tylny spoiler, skrzypiał i zgłaszał błąd.

Wszystko realizowane door to door.

Wykupie na kolejne dwa lata.
Jest jeden warunek żeby zrobić to przed przekroczeniem 200 tys km.







Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.06.2019, 22:01 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1532
Mam AC i jest tam dodatkowo zawarty pakiet napraw mechanicznych w ASO. Czy ktoś przerabiał temat remontu np. silnika w ASO z AC?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.06.2019, 0:36 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 937
Kto takie cuda oferuje?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum