Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 19.11.2018, 0:56 

Dołączył: 19.11.2018
Posty: 4
Witam wszystkich , bardzo proszę o pomoc , ponieważ mam do wymiany przedni most w cayenne S 4.5 V8 340 KM 2004r, serwis w moim mieście poinformował mnie ze mam do wymiany przedni most o numerach : 0AA409507G, ponieważ już głośno pracuje mocno słychać opiłki , muszę sobie taki wyszukać i kupić i im dostarczyć , niestety bardzo cieżko dostać taki używany , nie moge kompletnie znaleźć o takich numerach , czy do mojego auta pasuje most o innych oznaczeniach ? Bardzo proszę o pomoc , bo mieszkam w mieście co mało znają sie na marce Porsche , a do najbliższego warsztatu Porsche mam kawał drogi (robiłem już pewna rzecz w aucie w serwisie Petrol w Kaliszu) niestety mam tam kawał drogi .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2018, 13:59 

Dołączył: 17.05.2015
Posty: 61
Dosyć typowa usterka jeśli chodzi o Cayenne. W moście padają łożyska i jeśli to nie jest stan agonalny mostu to sugerowałbym go rozebrać wymienić łożyska i jeździć dalej. Przerabiałem to u siebie prawie trzy lata temu. Robiłem sam koszt całego zabiegu łącznie z nowym olejem zamknął się w 600zł. Równie dobrze można oddać most do regeneracji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2018, 15:03 

Dołączył: 19.11.2018
Posty: 4
A skąd Pan jest ? Czy u każdego mechanika rozbierają mosty ? Jestem z Dolnegoslaska.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2018, 20:10 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 625
Ci co robią skrzynie automatyczne też powinni sobie poradzić z dyfrem. Zapytaj speców na dolnym śląsku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.11.2018, 20:52 

Dołączył: 19.11.2018
Posty: 4
Polecasz jakiegoś speca na dolnym ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.11.2018, 21:55 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 625
a.management napisał(a):
Polecasz jakiegoś speca na dolnym ?

Nie znam i nie polecam żadnego speca na Dolnym Śląsku, zapytaj wujka googla.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.11.2018, 23:36 

Dołączył: 29.11.2016
Posty: 108
Ja też sam to robiłem, bo jak byłem w takiej sytuacji, to kupiłem przedni most, który miał być o identycznym przełożeniu. Oddałem do pana w Gdańsku do profesjonalnej regeneracji za 1500 zł. Po czym okazało się, że ma inne przełożenia (niestety po tym jak już go założyłem...). Kupiłem łożyska, uszczelniacze, olej, trochę się może namęczyłem, ale da się to zrobić w warunkach garażowych. Ważne rzeczy to:
- zrobić sobie porządną blokadę do przykręcenia w miejscu gdzie przychodzi wał napędowy, bo nakrętka jest naprawdę dobrze dojechana... No i trzeba mieć do niej dobry klucz...
- nie pomylić podkładek dystansowych ustalających pozycję łożysk dyfra
- nie dopingalać tej centralnej śruby aż tak mocno jak podają poradniki w necie (nie pamiętam już dokładnie, ale moment był masakryczny i do tego jeszcze 90 stopni)
Jeżdżę już ponad rok delektując się ciszą... ;-))) Sama wymiana trochę upierdliwa bo mało miejsca, trzeba sanki popuścić, wszystko ciężkie jak cholera, ale do ogarnięcia przy odrobinie zapału.

powodzenia

M.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum