Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 16.02.2019, 17:02 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 655
Jak teściowa kupowała drugiego Cayenna to w PCW nie chcieli dać więcej niż 5%. Ostatecznie skończyło się na 6.5%.

Dopytywałem również, czy jak wezmę jeszcze dodatkowo Macana, to rabat będzie jeszcze większy niż 6.5%, ale to już nic nie dało.

Auto do produkcji.

Select Automotive daje do 30% offu na wybrane modele BMW (np. nowe 5-ki). Na Macana dają chyba max 10 lub 12%, ale tylko przy płatności gotówka. To tak dla porównania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.02.2019, 22:56 

Dołączył: 13.02.2019
Posty: 26
Elberoth napisał(a):
Jak teściowa kupowała drugiego Cayenna to w PCW nie chcieli dać więcej niż 5%. Ostatecznie skończyło się na 6.5%.

Dopytywałem również, czy jak wezmę jeszcze dodatkowo Macana, to rabat będzie jeszcze większy niż 6.5%, ale to już nic nie dało.

Auto do produkcji.

Select Automotive daje do 30% offu na wybrane modele BMW (np. nowe 5-ki). Na Macana dają chyba max 10 lub 12%, ale tylko przy płatności gotówka. To tak dla porównania.


No właśnie teraz dają 5%, jakiś czas temu było do 15% ale na wersje przed liftem i na wersje z placów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.02.2019, 21:30 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 937
Niecałe dwa lata temu ofertowałem nową BMW 5 na full wypasie (wtedy wchodziła), Audi A8 (wtedy był ostatni rocznik modelu) i Panamerę (raczej biedniejszą i właśnie nowa buda weszła). Byłem bardzo zaskoczony rozbieżnościami w upustach i innych możliwościach kupienia taniej od ceny katalogowej:
BMW - jakieś ogromne zniżki można było dostać u dealera (coś pod 20% z tego co pamietam) a przez brokerów jeszcze lepiej
Porsche - Dealer coś koło 3%, brokerzy w zasadzie to jakieś kosmetyczne upusty porównywalne do dealera.
Audi - Skończyło się na A8 4.0 TFSI za dosłownie 55% ceny katalogowej. Wprawdzie auto nowe ale stojące u dealera 1,5 roku (ktoś nie odebrał) i było już zarejestrowane na dealera ale z rozszerzoną gwarancją 5 lat w cenie. Najciekawsze jest to że auto poszło przez brokera bo dealer nie mógł pod swoim "brandem" wrzucić takiej ceny na rynek.
Mercedes - jak kiedyś kupowaliśmy do firmy 4 szt to czwarta była prawie za free.

Podsumowując zaskoczyło mnie to jak mało jest możliwości negocjacji/"kombinacji" z ofertą Porsche. A czekać na tą Panamerę trzeba było jakoś absurdalnie długo. Ewidentnie widać że to jednak nie są aż tak masowe samochody jak pozostałe wspomniane.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.02.2019, 22:21 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4967
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
U Louis Vuitton nie ma nigdy przecen a towary nie sprzedane z poprzednich kolekcji trafiają tylko i wyłącznie do sprzedaży pracowniczej. To co się nie sprzeda w ten sposób jest? Tak, jest komisyjnie palone :banghead:
Porsche nie jest zatem jeszcze maksymalnie ekskluzywne bo jakieś rabaty jednak daje a nie sprzedanych aut na szczęście nie pali :lol:




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.02.2019, 23:53 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 937
;) Jednak jest różnica miedzy autem a torebką gdzie marża do TKW wynosi pewnie ponad 99%. Wtedy producent może spokojnie nimi hajcować w piecu :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.02.2019, 14:02 

Dołączył: 21.02.2012
Posty: 9
Duże zakupy flotowe (duża międzynarodowa firma, rabaty ustalane raczej na poziomie międzynarodowym, Porsche w PL są kupowane dosłownie pojedyncze sztuki - chyba 2 na parkingu :) - rabaty między 6 a 8%, dla porównania inne niemieckie marki premium - zależnie od modelu (im starszy model na rynku tym większy) między 13-15 a 25-27%, średnio w okolicach 18-22.
Jak kupowałem Macana to dostałem 7% (rabat flotowy 6% plus trochę marudzenia że mają mnie przekonać dlaczego mam kupić Macana a nie np. GLC gdzie mam większy rabat - nie wiedzieli że nic innego niż Porsche nie jest opcją :D) - samochód do konfiguracji, przed liftem zamówienie na początku 2018 r.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.02.2019, 16:42 

Dołączył: 25.12.2018
Posty: 63
jackdent napisał(a):
Ktz napisał(a):
Bartek_85 napisał(a):
7% to jest maks.


Czy są tu osoby które dłużej użytkowały Macana zarówno z dachem panoramicznym jak i bez i mogą stwierdzić czy jest jakaś odczuwalna różnica jeżeli chodzi o hałas przy większej prędkości? To samo tyczy się relingów... :?: :?: Oraz czy warto brać termoizolacyjne szyby? :idea:


Mam relingi i panoramę. Z góry cisza, lusterka słychać mocno.



Komfortowa jazda Macanem to maks do 150 km/h powyżej mocno szumi ... ale w końcu to suv musi szumiec.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.03.2019, 21:56 

Dołączył: 13.02.2019
Posty: 26
Dobry wieczór forumowiczom,

auto kupione, mogę opisać jak wygląda sytuacja rabatowa obecnie.

10% rabatu możecie otrzymać na auta zamówione wg waszego konfigu ale jest to auto demonstracyjne i będzie miało ok 5k km przebiegu.

8% aktualnie od brokera, wcześniej oferowali 5% na nowy model.

7-8% na auta które stoją na placu.

4-6% na auto wg własnej konfiguracji

Ja zamówiłem Macana o wartości ok 331 k zł, dostałem 5,5% rabatu + opony zimowe. Gdybym mógł czekać do września to pewnie zdecydowałbym się na 10% rabatu i auto demonstracyjne wg własnego konfigu.

Jak ktoś ma pytania to zapraszam na PW. :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.03.2019, 22:49 

Dołączył: 15.05.2012
Posty: 600
Demonem możesz też jeździć od początku jeżeli dogadasz się z dealerem na umowę użyczenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.03.2019, 0:15 

Dołączył: 13.02.2019
Posty: 26
adam748 napisał(a):
Demonem możesz też jeździć od początku jeżeli dogadasz się z dealerem na umowę użyczenia.


Tego już mi nie zaproponowali, mówili tylko o rabacie 10% i odbiorze we wrześniu. Oni auto dostają na początku czerwca.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.03.2019, 10:58 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
Ktz napisał(a):
adam748 napisał(a):
Demonem możesz też jeździć od początku jeżeli dogadasz się z dealerem na umowę użyczenia.


Tego już mi nie zaproponowali, mówili tylko o rabacie 10% i odbiorze we wrześniu. Oni auto dostają na początku czerwca.


wysyłam pw


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.05.2019, 20:40 

Dołączył: 6.12.2018
Posty: 30
Macan II S zamawiany do produkcji. Odebrany w marcu br. konfiguracja na 480 kpln - rabat 6%.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.05.2019, 21:07 

Dołączył: 30.01.2016
Posty: 20
Haki1972 napisał(a):
Macan II S zamawiany do produkcji. Odebrany w marcu br. konfiguracja na 480 kpln - rabat 6%.


Szkoda, że tak małe rabaty.
Niestety nie ma czegoś takiego jak Macan II. Dalej jest to model 95B :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.05.2019, 10:48 

Dołączył: 4.10.2016
Posty: 119
kubax86 napisał(a):
Haki1972 napisał(a):
Macan II S zamawiany do produkcji. Odebrany w marcu br. konfiguracja na 480 kpln - rabat 6%.


Szkoda, że tak małe rabaty.
Niestety nie ma czegoś takiego jak Macan II. Dalej jest to model 95B :)


A czy ktoś wie może kiedy będzie wersja turbo dostępna, w salonie mówili, że w kwietniu a teraz pewnie mówią ze w maju. Stawiam na wrzesień..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.05.2019, 8:40 

Dołączył: 26.03.2019
Posty: 13
Też mam takie doświadczenie jak niektórzy wyżej. 5% na auto z konfiguratora, 12% na auto z poprzedniego roku, przy czym auto kupione w lutym, stojące w salonowym garażu od listopada. Rzeczywiście tok myślenia o 30% jest niczym dobra bajka! :D Trzeba pamiętać, że to się też zmienia, jeszcze 5/6 lat temu Porsche dużo bardziej stroniło od rabatów, teraz musi dać, ponieważ inne marki dają i to dużo więcej.
Jako ciekawostka na R8 w 2017r. po konkretnej rozmowie udało się uzyskać 30%, ponieważ te samochody się nie sprzedają. 2 lata temu na RS6 21% +50 tysięcy, dla ciekawych nie pamiętam już dlaczego, ale wiem że nie mogli tego 50tyś. Policzyć jako procent :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.05.2019, 9:03 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 840
Miłosz.ML napisał(a):
Też mam takie doświadczenie jak nie którzy wyżej. 5% na auto z konfiguratora, 12% na auto z poprzedniego roku, przy czym auto kupione w lutym, stojące w salonowym garażu od listopada. Rzeczywiście tok myślenia o 30% jest niczym dobra bajka! :D Trzeba pamiętać, że to się też zmienia, jeszcze 5/6 lat temu Porsche dużo bardziej stroniło od rabatów, teraz musi dać, ponieważ inne marki dają i to dużo więcej.
Jako ciekawostka na R8 w 2017r. po konkretnej rozmowie udało się uzyskać 30%, ponieważ te samochody się nie sprzedają. 2 lata temu na RS6 21% +50 tysięcy, dla ciekawych nie pamiętam już dlaczego, ale wiem że nie mogli tego 50tyś. Policzyć jako procent :)


Opowieści o 30% są prawie, że prawdziwe np. w przypadku sprzedaży i rejestracji pojazdu do podmiotu zagranicznego - wtedy rabat może wynieść np. 12% + wartość akcyzy, która wynosi 18,6% (przy czym do poprawnej kalkulacji należy pamiętać, że jest to 18,6% od wartości pojazdu, który płaci importer fabryce). Ale w ustnym przekazie zostaje 12+18 :)

A co do RS6 to obstawiam, że to wsparcie 50k PLN, było po prostu wypłacane z innego budżetu to też wszędzie było wykazywane jako osobna pozycja. W Audi w przypadku niektórych promocji wygląda to tak do dzisiaj.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.05.2019, 12:36 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
Mikołaj napisał(a):
Opowieści o 30% są prawie, że prawdziwe np. w przypadku sprzedaży i rejestracji pojazdu do podmiotu zagranicznego - wtedy rabat może wynieść np. 12% + wartość akcyzy, która wynosi 18,6% (przy czym do poprawnej kalkulacji należy pamiętać, że jest to 18,6% od wartości pojazdu, który płaci importer fabryce). Ale w ustnym przekazie zostaje 12+18 :)


Jest to całkiem prawda i nie tylko przy takich kombinacjach. Generalnie czym droższy samochód i czym gorzej się sprzedaje tym większe rabaty. Z własnego doświadczenia 30+% na BMW 6 (z placu, ale nie zarejestrowany wcześniej, 0 przebiegu), a słyszałem o ponad 40% jak wychodził z produkcji i bardzo chcieli się pozbyć. Rabaty 15-20% na tańsze modele to też norma. Swoją drogą w PCW był kiedyś Macan z rabatem niecałe 50% (raczej demo, nie pamiętam detali ale miał chyba niecały rok), tylko że praktycznie cała kwota rabatu to wyposażenie, miał absolutnie wszystkie dodatki 😂


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2019, 9:56 

Dołączył: 13.02.2019
Posty: 26
Opłaca się zrobić auto wg własnej konfiguracji, zamówić, salon przez 3 msc używa auta jako demo i po 3 msc odsprzedaje. W takim przypadku dostałem ofertę 10% rabatu na Macana po lifcie.

Pewien broker również finalnie tyle oferował rabatu. Ja zdecydowałem. się na 7% rabatu + opony zimowe i pierwszy przegląd gratis. Auto dzisiaj odbierane, czas oczekiwania bodajże 7 tyg - ekspresowo w PCS.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2019, 8:59 

Dołączył: 26.03.2019
Posty: 13
Ktz napisał(a):
Opłaca się zrobić auto wg własnej konfiguracji, zamówić, salon przez 3 msc używa auta jako demo i po 3 msc odsprzedaje. W takim przypadku dostałem ofertę 10% rabatu na Macana po lifcie.

Pewien broker również finalnie tyle oferował rabatu. Ja zdecydowałem. się na 7% rabatu + opony zimowe i pierwszy przegląd gratis. Auto dzisiaj odbierane, czas oczekiwania bodajże 7 tyg - ekspresowo w PCS.


Jeśli ktoś ma dobry kontakt z salonem, to przetrzymują 3 miesiące samochód praktycznie bez jego użytkowania. Ja nie jestem zwolennikiem kupowania auta demonstracyjnego, ponieważ są one naprawdę źle traktowane, niedogrzewane i od pierwszych kilometrów maksymalnie ciśnięte. :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2019, 10:20 

Dołączył: 13.02.2019
Posty: 26
Miłosz.ML napisał(a):
Ktz napisał(a):
Opłaca się zrobić auto wg własnej konfiguracji, zamówić, salon przez 3 msc używa auta jako demo i po 3 msc odsprzedaje. W takim przypadku dostałem ofertę 10% rabatu na Macana po lifcie.

Pewien broker również finalnie tyle oferował rabatu. Ja zdecydowałem. się na 7% rabatu + opony zimowe i pierwszy przegląd gratis. Auto dzisiaj odbierane, czas oczekiwania bodajże 7 tyg - ekspresowo w PCS.


Jeśli ktoś ma dobry kontakt z salonem, to przetrzymują 3 miesiące samochód praktycznie bez jego użytkowania. Ja nie jestem zwolennikiem kupowania auta demonstracyjnego, ponieważ są one naprawdę źle traktowane, niedogrzewane i od pierwszych kilometrów maksymalnie ciśnięte. :(



W 100% się z Tobą zgadzam dlatego się na to nie zdecydowałem. Napisałem tylko, że jest taka możliwość.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum