Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 19.03.2019, 23:16 

Dołączył: 19.03.2019
Posty: 5
Jak to jest z alarmem w 986. Czy uzbrojony alarm odcina np. pompkę paliwa i rozrusznik? Mam taką sytuację (takie auto kupiłem - też nie palące) zalany "moduł komfortu" pod siedzeniem i nie wszystkie funkcje działały. Kupiłem drugi o tych samych numerach i z pilotem. Wszystkie urządzenia działają już prawidłowo ale auto nie odpala tzn nie słychać pompki i nie startuje rozrusznik. Przy włączeniu zapłonu słychać uruchamiające się nastawniki przy silniku, napięcie na cewkach jest ale rozrusznik nie startuje. Nie wiem czy alarm to dodatkowo rozłancza oprócz immobilaizera? Przynajmniej w innych autach jak immo czyma to auto zapala i po chwili gaśnie. Nie wiem czy w 986 też tak powinno być. Na panelu od alarmu nie świeci się żadna dioda, wszystkie bezpieczniki dobre, wyłącznik na sprzęgle mostkowałem i nic. Może ten alarm idzie jakoś obejść?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.03.2019, 11:58 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 625
Może jeszcze potrzebujesz sterownik silnika z dawcy od którego wziąłeś moduł komfortu, nie jestem biegły w tych sprawach ale może się nie widzą nawzajem. Używanego modułu komfortu zdaje się nie przeprogramujesz pod dane obecnego pojazdu tylko nowy ma taka możliwość.
Sprawdź po vin-ie czy nie masz przypadkiem opcji M531 Anti-drive off feature bez alarmu wtedy jest inny sterownik.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.03.2019, 23:24 

Dołączył: 19.03.2019
Posty: 5
Nie wiem czy w starych autach immo siedziało tylko w sterowniku silnika czy też w module komfortu. Może ktoś to wie? Ma ktoś rozpiskę przekażników w tylnym bagażniku po lewej stronie? Rok 2001 poj. 2,7

"Sprawdź po vin-ie czy nie masz przypadkiem opcji M531 Anti-drive off feature bez alarmu wtedy jest inny sterownik."

Chodzi o mój stary sterownik? Mogę to gdzieś sprawdzić w necie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.03.2019, 23:31 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Sterownik samochodu musi byc tozsamy z cala reszta modulow.. dlatego operacje z przekladaniem silnikow miedzy tymi samochodami nie naleza do najprostszych..

Rozpiske przekaznikow znajdziesz albo w PET albo instrukcji auta.. dostepne na necie albo jak podjedziesz do Wieliczki to zgram ci na pendrive


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.03.2019, 9:50 

Dołączył: 28.11.2016
Posty: 264
marceli2 - dzwoniłeś do zakładu, który Ci polecałem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.03.2019, 11:30 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 625
Trochę to sięganie lewą ręką do prawego ucha, najłatwiejszą ale zarazem najdroższą opcją była wymiana na nowy sterownik komfortu.
W tej chwili potrzebujesz dobrego elektronika który sprawdzi czy da radę wyciągnąć pamięć z procesora zalanego modułu i wgrać go do tego zakupionego od dawcy.
To nie stare analogowe auto jak np Porsche 944.1 tu jest kilka modułów elektronicznych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.03.2019, 22:28 

Dołączył: 19.03.2019
Posty: 5
Zasięgnąłem też języka u lokalnego elektronika i spróbuje on zrobić tak jak pisze Szwagierek. przekopiuje wsad ze starego modułu do tego zakupionego i mówi że powinno ruszyć. Ale od razu zaznaczył że nie będzie działał pilot centralnego zamka. Dlaczego?? Już piszę bo nie napisałem w pierwszym poście. W kluczyku który był z samochodem nie było sterowania c.z po prostu wypadło/zgineło itp. I to że nie będzie działać z kupionym pilotem to rozumiem. Trzeba będzie dołożyć jakąś małą centralkę. Chyba że idzie jakoś dokupić przez serwis taki pilot pod ten (już niby oryginalny ) moduł? Może nie tanio ale oryginał. Nurtuje mnie nadal czy sam oryginalny alarm nie wpływa jeszcze jakoś na rozłączenie np. obwodu rozrusznika czy pompy paliwa? Powiedzcie mi czy na tym małym panelu do alarmu powinna się się świecić jakaś dioda? bo u mnie nic. Nie wiem czy on jest teraz aktywny czy nieaktywny bo to się steruje z pilota a pilota niema.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.03.2019, 22:36 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
A co to jest maly panel alarmu? Jak alarm jest uzbrojony to mruga na czerwono dioda na srodku deski przed przednia szyba..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.03.2019, 22:02 

Dołączył: 19.03.2019
Posty: 5
"Mały panel" to chodziło mi o takie coś na wysokości prawego kolana tj. po prawej stronie kierownicy. To nie jest do alarmu?
A teraz najlepsze.
Byłem u magika. Przekopiował mi wsad ze starego-zalanego modułu do tego zakupionego, chwila niepewności i....jest pięknie zamruczał.Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum