Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 17.08.2019, 12:08 

Dołączył: 24.11.2017
Posty: 201
Witajcie,

Noszę się z zamiarem zainstalowania tego co nazbierałem przez ostatnie lata na strychu w moim 996, bo inaczej obawiam się że nigdy tego nie zrobię :wink:

Uzbierałem ( to już dla wtajemniczonych) troche staroci

- Alpine 7939r, procesor H701, przedni 3 way DLS rc1, Morel CDM54, i DLS R6a.

Plan jest taki aby próbować mieścić się w fabrycznych miejscach ale wątpie aby udało się z tweeterem.

Pytanie czy ktoś z Was robił muzykę w 911 , jeśli tak to jak z subwooferem itd


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.08.2019, 20:21 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
A wzmacniacz już masz ? Bo jakby co to mam fajnego 6-kanałowego JL Audio do oddania za pół darmo. Porządna klasa AB, a nie te najnowsze wynalazki w D klasie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.08.2019, 8:57 

Dołączył: 11.05.2017
Posty: 183
Jest pytanie jest odpowiedź ;P

Więc ja robię tak że max auta zostało w oryginale, nie ma najmniejszej zmiany która nie byłaby odwracalna.
Okablowanie wykorzystałem oryginalne.

Jak masz Bose to w drzwiach masz większe komory, jak nie masz Bose, to kup na allegro większe komory a na teile oryginalne maty (te które są między drzwiami a tapicerką) - wytłumienia pod komory do Bose.

RC1 i CDM54 zamontuj zamiast oryginalnych głośników na podszybiu (choć RC1 jest większy więc może być ciężko ale pewnie dasz radę przebudować oryginalne mocowania tak by zmieścić wszystko.

Jako że do sekcji mid/tw masz tylko jedną parę przewodów to mała zwrotniczka przed samymi głośnikami i pędzone to z jednego kanału wzmacniacza.

Co do drzwi - w tych komorach idealnie sprawdza się dynaudio esotec MW152.
Załącznik:
IMG_20180105_152512.jpg
Załącznik:
IMG_20180105_152523.jpg

Komory musisz przygotować. Bywają nieszczelne więc trzeba je uszczelnić, np. klejem "na gorąco":
Załącznik:
IMG_20171230_172135.jpg
Załącznik:
IMG_20171230_172141.jpg


Następnie komory wytłumiłem lekko matami dynamat (na większych powierzchniach) i front wyciąłem tak by było możliwe zastąpienie go panelem z MDF (kanapka między podstawą z MDF a pierścieniem pod głośnik dałem jeszcze warstwę Dynamat'a):
Załącznik:
IMG_20180105_152828.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.08.2019, 9:01 

Dołączył: 11.05.2017
Posty: 183
Załącznik:
IMG_20180209_155518.jpg
Załącznik:
IMG_20180209_160146.jpg
Załącznik:
IMG_20180210_122202.jpg
Załącznik:
IMG_20180210_221224.jpg


Na koniec porobiłem trochę testów:
Załącznik:
IMG_20180216_233919.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.08.2019, 9:07 

Dołączył: 11.05.2017
Posty: 183
I jednak subwoofer musi być (i R6A mimo że "kopią" to mnie to nie usatysfakcjonuje bo tracę na innych aspektach brzmienia na rzecz nadrabiania niedostatków w basie przez R6A). Dlatego wybór padł na Dynaudio w komorach + mały subwoofer.

Narazie zdjęcie z internetu, ale będę robił coś takiego:
Załącznik:
tapatalk_1519549902507.jpg


Co do wzmacniacza,
Paweł Kilian z CarAudioSystem z Mielca ostatnio testował PDP-E800DSP i wygląda na to że idealnie wejdzie w miejsce oryginalnego wzmacniacza w 986, w 911 masz chyba więcej miejsca więc możesz pokombinować. Ale plan jest by dorobić kostkę tak by także od strony wzmaczniacza wpiąć się w instalację bez potrzeby cięcia przewodów.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.08.2019, 9:08 

Dołączył: 11.05.2017
Posty: 183
Elberoth napisał(a):
A wzmacniacz już masz ? Bo jakby co to mam fajnego 6-kanałowego JL Audio do oddania za pół darmo. Porządna klasa AB, a nie te najnowsze wynalazki w D klasie.


Zdziwiłbyś się co te "wynalazki" w klasie D robią :idea: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.08.2019, 10:57 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Wolf napisał(a):
Elberoth napisał(a):
A wzmacniacz już masz ? Bo jakby co to mam fajnego 6-kanałowego JL Audio do oddania za pół darmo. Porządna klasa AB, a nie te najnowsze wynalazki w D klasie.


Zdziwiłbyś się co te "wynalazki" w klasie D robią :idea: :mrgreen:


Duża moc, mało wydzielanego ciepła i niski pobór prądu. Więcej zalet nie znam. Dobrze brzmiącego jeszcze nie słyszałem (a skoro ja nie słyszałem, to znaczy że nie ma).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.08.2019, 11:34 

Dołączył: 11.05.2017
Posty: 183
Elberoth napisał(a):
Wolf napisał(a):
Elberoth napisał(a):
A wzmacniacz już masz ? Bo jakby co to mam fajnego 6-kanałowego JL Audio do oddania za pół darmo. Porządna klasa AB, a nie te najnowsze wynalazki w D klasie.


Zdziwiłbyś się co te "wynalazki" w klasie D robią :idea: :mrgreen:


Duża moc, mało wydzielanego ciepła i niski pobór prądu. Więcej zalet nie znam. Dobrze brzmiącego jeszcze nie słyszałem (a skoro ja nie słyszałem, to znaczy że nie ma).


Nie no bez przesady. Poszła technika na tyle do przodu że z powodzeniem można stosować w instalacjach. Które z d-klasowych słuchałeś? Ja z powodzeniem uīwam od dłuższego czasu Helix P-Six MK2.
btw, z ciekawości który konkretnie model z JL masz do sprzedania?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.08.2019, 12:40 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Słuchałem wszystkich dostępnych na rynku modułów - od różnych ICEpowerów, Tripathów, Pacali po najnowsze Hypexy z serii N-Core.

Nie słuchałem tylko najnowszego PuriFi, ale tylko dlatego, że nie ma go jeszcze w sprzedaży.

Jestem od 25 lat w branży audio. 15 lat pracowałem w gazetach AUDIO i Audio-Video pisząc recenzję sprzętu. Od 23 lat organizuję Audio Video Show - 2 największą wystawę sprzętu hi-fi w Europie. Byłem sędzią GASCA (German Auto Sound Challenge Association) i nawet wygrałem klasę Pro 600W w mistrzostwach polski. Sam ma w domu system audio za ponad 1 mln zł, więc wiem co to dobry dźwięk ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.08.2019, 15:05 

Dołączył: 11.05.2017
Posty: 183
ooooo Panie... hajendy ;) Ale nie musiałeś tego pisać...ja się babram tylko w starych ODR'ach, Orionach, Braxach itp, ale to dużo nie kosztuje więc chyba niewiem co to dobry dźwięk :banghead:

No offence oczywiście ale niemogłem sobie odmówić ;)

Dyskusję o wzmacniaczach budżetowych sprowadzasz do konstrukcji za setki klocków.
Jak chcemy być spójni to pewien Elberoth (domyślam się że to Ty, to daj znać, wykasuję i odszczekam) na audiostereo opisał jedną z konstrukcji które wymieniłeś:
Cytuj:
Pierwsze włączenie i od razu szczena w dół. Przejrzystość, szybkość (!), rozdzielczość, kontrola nad głośnikiem w całym paśmie - to wszystko jest na poziomie lepszym niż w moich Vitusach SM-102. Masz w głowie te wykresy z ultra-niskimi zniekształceniami i wręcz podświadomie mówisz sobie - a więc jednak to prawda, tak brzmi wzmacniacz niemal pozbawiony zniekształceń. Człowiek naprawdę w takich chwilach zaczyna się zastanawiać, czy to jest już koniec hi-endu, skoro za tak niewiele można dostać tak wiele. I jaki jest sens inwestowania 250.000zł w parę klasycznych monobloków ważących 150kg, skoro za 10500zł kupujesz takie smrody, które grają wielkim dźwiękiem i wręcz naginają głośniki do swojej woli.

Zajęło mi trochę czasu, zanim doszedłem do tego co mi się jednak w nich nie podoba. Vitusy i MSB grają jednak ewidentnie cieplej na średnicy. Są bardziej kremowe, pastelowe, chciałoby się powiedzieć - bardziej naturalne. Dźwięk jest jednak wolniejszy, bardziej oleisty więc siłą rzeczy człowiek zaczyna się zastanawiać, czy to co słyszy to nie przypadkiem tylko miłe dla ucha zniekształcenia ?
...
Zalety tej technologi są tak niezaprzeczalne, że warto chyba rozważyć zbudowanie całego systemu wokół tych wzmacniaczy. Po prostu mało który wzmacniacz zapewni nam taką szybkość, przejrzystość i panowanie nad głośnikiem. Przełączenie na cokolwiek sprawia, że dźwięk jakby stawał w miejscu, stawał się ospały i oleisty.

Potencjał więc na pewno jest - chciałbym móc usłyszeć jakiś dopieszczony system zbudowany wokół tych wzmacniaczy.


Specjalnie załączyłem też kawałek o tym że jednak konstrukcja ma minusy. Bo ma. Ale rozmawiamy o budżetowych konstrukcjach w aucie, gdzie "bardziej kremowe i pastelowe" aspekty dźwięku schodzą jednak na dalszy plan. Więc wróćmy na ziemię z poziomu milionów ;) Szczególnie w aucie (stare 911) gdzie poziom szumu jest... dość wysoki (i nikomu to nie przeszkadza).

ps.
nie odpowiedziałeś na pytanie o JL'a ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.08.2019, 15:31 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
LOL, good try.

Daj znać jaki samochodowy wzmacniacz ma moduły N-Core. A o takich (z custom input driverem) jest tamten wpis.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.08.2019, 16:05 

Dołączył: 11.05.2017
Posty: 183
Elberoth napisał(a):
LOL, good try.

Daj znać jaki samochodowy wzmacniacz ma moduły N-Core. A o takich (z custom input driverem) jest tamten wpis.



czekaj czekaj.. żebyśmy się nie pomylili ;) Kto sprowadził dyskusję na home audio za miliony (i właśnie moduły o których m.in. jest wspomniany wpis)?

Sam się żalisz (na swoim fanpejdżu na audiostereo) że po każdym poście ludzie doszukują się niewiadomo czego (coś o dnach piszesz ;) ). A przylazłeś tu i oprócz zaoferowania jakiegoś wzmacniacza (weź go może lepiej wystaw na giełdzie - będzie łatwiej) niewiele merytorycznie pomogłeś. Z mojej strony EOT (admin jak zechce to posprząta po tej mało merytorycznej dyskusji i pokazywaniu "kto ma dłuższego").


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.08.2019, 20:47 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Ja sobie zmontowalem caly system w Boxsterze oparty na Focalu. Tyle ze box ma ten fajny subwoofer za siedzeniami (oczywiscie wszystko z niego wylecialo i zostal tez wygluszony) jak na audio w cabrio i tak jest ok a wsadzac do starego auta sprzet warty wiecej niz samo auto to juz lekka przesada


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.09.2019, 5:35 

Dołączył: 24.11.2017
Posty: 201
Wolf - dziękuje za rzeczową pomoc !
Przydzie zima i wezmę się za dłubanie, dam znać jak coś wymodzę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum