Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 16.11.2019, 10:31 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Panowie.

Swój zakup porsche i walkę z nim opisuję w innych wątkach.

Tu chciałbym poruszyć temat radia nawigacji Beckera BE6635 PCM2 E1.

Mało jest o tym w necie a fachowa naprawa to koszt ok. 800 zł. Kupowanie używki nie ma sensu bo w większości mają one ta sama wadę a jeśli nie to za niedługi czas może się ona pojawić.

Co z radiem.

Otóż nabyłem samochód i radio było całkiem ciemne. Dodam ze samochód bardzo długo stał.

Radio wymontowałem, rozłożyłem i nic szczególnego nie znalazłem. Żadnych upaleń, uszkodzeń czy złych styków.

Nie skręcając wszystkiego na 100% podpiąłem radio na krótko i co się okazuje radio ożyło. Działa radyjko, menu itp.

Złożyłem to do kupy włożyłem na miejsce i ...... znowu ciemne.

Stąd moje pytania:

1. Czy ktoś ma z tym doświadczenie. Co sprawdzić, przylutować, może jakiś schemat ?
2. Dodatkowo jak radio się włączyło i nacisnąłem przycisk Navi lub map to pojawił się napis No Disck. Wygląda na to że nabyłem samochód i radyjko bez płytki nawigacji. Chyba ktoś wyciągnął. Gdzie takiej płyty szukać i jakiej?
3. Czy faktycznie do tego radia mogę włożyć kartę sim i rozmawiać przez komórkę?
4. Czy jest jakaś możliwość aby do tego radia podpiąć usb z muzyką?

Zastanawiam się czy iść w naprawę tego starocia czy szukać czegoś na androidzie choć to wydatek jeszcze większy ponad 1000 zł. Z drugiej strony chyba warto mieć oryginalne radyjko.

Może ktoś coś pomoże?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.11.2019, 12:38 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Nawet jakbyś znalazł płytę to i tak mapy będą baaardzo stare i właściwie bezużyteczne. Ja bym wszedł w coś aftermarketowego 2DIN




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.11.2019, 14:50 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
wit007 napisał(a):
Nawet jakbyś znalazł płytę to i tak mapy będą baaardzo stare i właściwie bezużyteczne. Ja bym wszedł w coś aftermarketowego 2DIN

Co masz na myśli:

aftermarketowego 2DIN


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.11.2019, 17:08 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Ja akurat patrzyłem na Apple Car Play i widziałem fajne Sony za nieco powyżej 1k. Bez odtwarzacza CD, ale tego nie ma 90% nowych sprzętów




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.12.2019, 10:46 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
No więc radyjko znowu ożyło. Nie wiem w czym problem ale teraz od dłuższego czasu włącza się bez problemu.

Nie wiem może to kwestia dobrego połączenia taśmy wyświetlacza. teraz porządnie ja połączyłem wcześniej chyba wypadała.

Zobaczymy jak będzie dalej.

Poszukuję płytki do tej nawigacji ponieważ mam komunikat "No Disc" po włączeniu NAVI.

gdzie takie płytki mogę pozyskać?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.12.2019, 10:48 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
mkzibi napisał(a):
No więc radyjko znowu ożyło. Nie wiem w czym problem ale teraz od dłuższego czasu włącza się bez problemu.

Nie wiem może to kwestia dobrego połączenia taśmy wyświetlacza. teraz porządnie ja połączyłem wcześniej chyba wypadała.

Zobaczymy jak będzie dalej.

Poszukuję płytki do tej nawigacji ponieważ mam komunikat "No Disc" po włączeniu NAVI.

gdzie takie płytki mogę pozyskać?



A płytkę mimo wszystko chciałbym mieć aby mieć oryginalne radyjko...

Pytanie tylko czy w moim radyjku zadziała najnowsza wersja : Porsche PCM 2.1 systems with the DVD based navigation


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.12.2019, 0:17 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 625
Jak masz PCM 2.0 i nie masz napędu to nici z tego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.12.2019, 0:39 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Po wciśnięciu Main i Trip pojawia mi się wersja 3.0. Nie mam napędu ani w bagażniku ani pod siedzeniem pasażera. Czy w takim razie płytkę wsadzać do napędu CD? Ściągnąłem sobie płytkę cd z mapa Polski.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.12.2019, 22:14 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 625
mkzibi napisał(a):
Po wciśnięciu Main i Trip pojawia mi się wersja 3.0. Nie mam napędu ani w bagażniku ani pod siedzeniem pasażera. Czy w takim razie płytkę wsadzać do napędu CD? Ściągnąłem sobie płytkę cd z mapa Polski.

Wklej zdjęcie z ekranu jednostki centralnej po naciśnięciu main i trip, rozjaśni to trochę sytuację.
Żeby móc używać płyty navi z mapami Polski musi być najwyższy soft, nie wykluczone że odczyt jest tylko przez napęd DVD pod fotelem pasażera.
Odczyt płyt z mapami przez napęd w jednostce centralnej odbywał się w starym PCM-ie 2.0 (tylko Europa bez Polski).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.12.2019, 1:00 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Poniżej pod linkiem zdjęcie z nawigacji.

Pytanie czy mam CD czy DVD.

DVD pod siedzeniem ani w bagażniku nie ma. Czy znaczy to ze mapy wkładam na płycie do napędu radia?

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.12.2019, 12:06 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 625
mkzibi napisał(a):
Poniżej pod linkiem zdjęcie z nawigacji.

Pytanie czy mam CD czy DVD.

DVD pod siedzeniem ani w bagażniku nie ma. Czy znaczy to ze mapy wkładam na płycie do napędu radia?

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Tak, do napędu radia, ale z tego co widzę to raczej nie zadziała (wklej komunikat).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.12.2019, 14:29 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Ok ale mapy na CD czy DVD.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.12.2019, 17:50 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Jak wcisne Map to mam "starting map" i stoi jak wcisne navi to mam "no CD disk". Wydaje mi się to normalne bo nie mam płytki. Znalazłem na forum płytkę NR8.cd ale to jest na CD i nie wiem czy u mnie ma być CD czy DVD.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.12.2019, 21:58 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 625
mkzibi napisał(a):
Jak wcisne Map to mam "starting map" i stoi jak wcisne navi to mam "no CD disk". Wydaje mi się to normalne bo nie mam płytki. Znalazłem na forum płytkę NR8.cd ale to jest na CD i nie wiem czy u mnie ma być CD czy DVD.


Patrząc po sofcie PCM 2.0 z napędem CD.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.12.2019, 21:22 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
No więc podaję kilka nowych informacji.

Nagrałem płytę CD którą ściągnąłem z sieci z mapami EU wschodniej (płyta cd4.rg obraz).

Po włożeniu płyty jest postęp. Pojawia się mapa i nie ma już komunikatu "Insert Navi CD" ale problemy są następne:

Mapa nie lokalizuje aktualnej pozycji tylko cały czas stoi na lokalizacji gdzieś w okolicy Essen.

Radio co jakiś czas gubi ustawienia zegara, przestawia się na język niemiecki mimo że ustawiam angielski itp.

Mogę wyszukiwać cele nawigacji (np. Gdańsk) ale nie lokalizuje.

Pytanie może antenę źle podłączyłem?

Gniazda mam jak na tym zdjęciu:

https://images.app.goo.gl/VYD1mjnK37vmBvSu8

Były różne kolory gniazd ale jednego kabla mi brakowało. Nie wiem czy dobrze podłączyłem. Nie podlaczyłem gniazd niebieskiego.

No i te gubienie ustawień.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.12.2019, 17:41 

Dołączył: 28.01.2013
Posty: 55
Niebieska końcówka służy do anteny gps lub szara jesli nie porusza sie kursor czyli na mapce nasza pozycja, nawet jak jedziemy czyli mamy cos nie tak z połączeniem jesli przesuwa sie kursor jak jedziemy a lokalizacja jest gdzie indziej to oznacza brak gps czyli brak anteny lub uszkodzona antena
Co do przestawienia czasu podejrzewam uszkodzenie anteny gps raz załapie a raz nie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.12.2019, 20:10 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Bez anteny nie będzie działać na pewno.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.12.2019, 14:45 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
dziakoni napisał(a):
Niebieska końcówka służy do anteny gps lub szara jesli nie porusza sie kursor czyli na mapce nasza pozycja, nawet jak jedziemy czyli mamy cos nie tak z połączeniem jesli przesuwa sie kursor jak jedziemy a lokalizacja jest gdzie indziej to oznacza brak gps czyli brak anteny lub uszkodzona antena
Co do przestawienia czasu podejrzewam uszkodzenie anteny gps raz załapie a raz nie


Jeśli niebieska jest od GPS to od czego jest ta zielona, żółta i czarna.
Wtyki 4 a ja z auta mam tylko 3 kable? Żółty i czarny i te podłączyłem zgodnie z kolorami a ten ostatni ?????


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.12.2019, 14:48 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
To pokaż jeszcze te wtyczki.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2019, 23:20 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
wit007 napisał(a):
To pokaż jeszcze te wtyczki.


Anteny jeszcze zrobię fotkę i zamieszczę ale mam tera inny problem. Raptem przestało czytać płytę.

Mam komunikat "Navigation not activ lub Navigation Starting" i mapa się nie pokazuje.

Czyżby plyta lub napęd uszkodzony?

Jeszcze chwilę temu mapa się pojawiał?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum









cron