Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 17.02.2020, 22:13 

Dołączył: 18.05.2019
Posty: 21
Hej.

Wiem, że było trochę tematów odnośnie porównań tych modeli, jednakże lata lecą, przemyślenia, przebiegi a co za tym idzie wychodzą również wady jak i rzeczy które mogą się ,,sypać''.
Mam kilka pytań i będę wdzięczny jak ktoś zechce poświęcić czas.

Obecnie posiadam Boxstera 986 2.5. Jestem bardzo zadowolony, pięknie klei się do drogi plus ten dźwięk silnika. Ach :). I tak myślałem, że spędzimy trochę więcej czasu ze sobą ale w 2021 będę miał trochę oszczędności, które mogę przeznaczyć na auto. Nie ma innej opcji- musi byc Porsche.

Tak więc przymierzam się do kupna 911 997, chociaż biorę też pod uwagę Boxa S 987.2 PDK (auto na 100% będzie z UK ze względu na planowaną przeprowadzkę na Maltę za 3 lata, dlatego kierownica po prawej). Najlepiej jeśli byłby to cabrio ale coupe (w przypadku 911) też jest zacne i jeśli trafiłby się fajny egzemplarz to czemu nie. W grę wchodzi tylko automat- najzwyczajniej w świecie lubię taką skrzynię, jest wygodna plus nie mam zamiaru kręcić czasów na torze.

1. Przeglądając oferty (UK), zauważyłem, że większość 911 jest w wersji S 355 km. Czytałem sporo artykułów/postów odnośnie nieszczęsnego IMS i nie ukrywam, że mam już mętlik w głowie. Co człowiek to opinia ale zauważyłem, że często powtarza się, iż problem dotyczy bardziej wersji S. Czy ktoś z posiadaczy wersji S miał tutaj problem z IMS? Zastanawiam się czy jest to wyolbrzymiony problem czy faktycznie najlepiej od razu kombinować z zastosowaniem tych zestawów naprawczych/uszczelniających. To pierwsza sprawa.

2. Niekiedy słyszałem opinię, że 911 w stosunku do Boxów ,,pływają'', są mniej stabilne, bardziej miękkie. Czy faktycznie bardzo to się odczuwa? Faktem jest, że Boxy mają silnik centralnie ułożony i siłą rzeczy, będą inaczej się zachowywać na drodze, pytanie tylko jak bardzo się to odczuwa.

3. Proste pytania do posiadaczy w/w modeli: czym Wam przyjemniej się jeździło? Porównanie mocy, ogólne zadowolenie, właściwości jezdne (jak ktoś posiada/ał 996 czy 987 przed liftem, to też chętnie poczytam opinię).

* Na koniec bonusowe :), chciałbym się nieśmiało zapytać czy może znalazłby się ktoś chętny kto chciałby pochwalić się swoim prosiakiem na live w Warszawie lub okolicach? Trochę opowiedzieć, pokazać. Byłbym bardzo wdzięczny, bo 911 997 widziałem tylko raz, 987 kilka ale bez PDK a ciekawość nie daje mi czasem spać po nocach :D a na pewno to pomogłoby mi przy podjęciu decyzji :).


Za ewentualne literówki z góry przepraszam ale piszę na Chromium linuxowym i wszystko mam podkreślone co przeszkadza mi w wyłapywaniu :).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.02.2020, 22:35 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
W salonie na Okęciu stoi używany mój dawny box 987.2S PDK. Nie powinno być problemu z obejrzeniem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.02.2020, 22:57 

Dołączył: 18.05.2019
Posty: 21
tunix napisał(a):
W salonie na Okęciu stoi używany mój dawny box 987.2S PDK. Nie powinno być problemu z obejrzeniem.


W niedzielę oglądałem go z zewnątrz z dziewczyną jak byłem ,,przypadkowo'' na spacerze w tamtych okolicach. Stoi na zewnątrz, taki biały?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.02.2020, 23:00 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
konyk napisał(a):
Stoi na zewnątrz, taki biały?


Zgadza sie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.02.2020, 23:09 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
konyk napisał(a):
tunix napisał(a):
W salonie na Okęciu stoi używany mój dawny box 987.2S PDK. Nie powinno być problemu z obejrzeniem.


W niedzielę oglądałem go z zewnątrz z dziewczyną jak byłem ,,przypadkowo'' na spacerze w tamtych okolicach. Stoi na zewnątrz, taki biały?


Też go oglądałem ostatnio, gdyby nie to że zmieniając Boxa chciałbym jednak na nowszą generację, to już bym się przymierzał do niego. Bardzo dobrze wyposażony, przebieg jeszcze ok, z ceną tylko bym spróbował przynajmniej 10tys zejść (ale z tego co widziałem to nawet w opisie ma że de negocjacji). W tym momencie chyba jedyny sensowny 987.2 z PDK na naszym rynku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.02.2020, 12:35 

Dołączył: 17.04.2011
Posty: 155
To także moje byle auto, wystawiałem je w zeszłym roku na forum, a w końcu sprzedałem PCW w związku z brakiem zainteresowania. Gdy je oddawałem było w świetnym stanie technicznym.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.03.2020, 17:34 

Dołączył: 18.05.2019
Posty: 21
Szkoda, że nikt nie chce się odnieść do kwestii 911 997 a widziałem, że trochę osób posiada/posiadało ten model więc fajnie byłoby poczytać opinie.

Byłem w jednym serwisie, który naprawia regularnie prosiaczki i stanowczo mi odradzał zakup 997, jak to stwierdził: ,,sypią się 3.8 jak i 3.6 a IMS to tam pikuś”.
Zagłębiłem temat na tym forum, na brytyjskim. Na tym drugim jest nieźle temat rozpisany i z tego co wywnioskowałem to głównie schrzaniony jest temat chłodzenia jak i ,,dostawy” oleju. Ale specjalistą nie jestem.

No nic szkoda, bo to jedyne miejsce gdzie można złapać kontakt z właścicielami i wymiienić się doświadczeniami. Niemniej pozdrawiam wszystkich.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.03.2020, 19:33 

Dołączył: 26.07.2010
Posty: 57
konyk napisał(a):
Szkoda, że nikt nie chce się odnieść do kwestii 911 997 a widziałem, że trochę osób posiada/posiadało ten model więc fajnie byłoby poczytać opinie.

Byłem w jednym serwisie, który naprawia regularnie prosiaczki i stanowczo mi odradzał zakup 997, jak to stwierdził: ,,sypią się 3.8 jak i 3.6 a IMS to tam pikuś”.
Zagłębiłem temat na tym forum, na brytyjskim. Na tym drugim jest nieźle temat rozpisany i z tego co wywnioskowałem to głównie schrzaniony jest temat chłodzenia jak i ,,dostawy” oleju. Ale specjalistą nie jestem.

No nic szkoda, bo to jedyne miejsce gdzie można złapać kontakt z właścicielami i wymiienić się doświadczeniami. Niemniej pozdrawiam wszystkich.



Napisałem Ci PW


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum