Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 24.02.2020, 1:08 

Dołączył: 7.07.2015
Posty: 67
Macan 2.0 FL 2019 r., przebieg 10 tys. km, trasy krótkie codziennie do pracy i do domu, raz na jakiś czas dłuższa trasa autostradowa, spalanie z całego przebiegu 12 litrów.

Według mnie Twój przebieg w Macanie S także w normie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.02.2020, 10:21 

Dołączył: 19.02.2020
Posty: 8
Przy dotarciu ( tak dotarciu ) bo często mówi się że niby już są dotarte - zanim się wszystko ułoży auto spala więcej. Tak naprawdę po pierwszej wymianie oleju wszystko się normuje. Z drugiej strony wydaje mi się, że spalanie średnie na poziomie 16l to bardzo fajne spalanie. Obecnie we Wrocławiu w korkach mój Cayenne 4,8 V8 pali 26 :D Jak jest sobota schodzi do 19.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.03.2020, 10:06 

Dołączył: 25.06.2019
Posty: 57
maja22 napisał(a):
Kolego nie martw się - wszystkie benzyny teraz mają filtr cząstek stałych i jak będziesz często jeździł po mieście to będzie ci załączała się procedura wypalania filtra a jak widzę po autach 2018 vs 2020 to 1 litr trzeba sobie doliczyć do średniego spalania :(
Dziś jadę spokojnie Mercem po 3mieście spalanie średnie 8,5 a zaraz skoczy na 9,5 - włączyło się wypalanie :(



Maja22 czy jesteś pewien, że opf wypala się tak samo jak dpf? Ja czytałem w kilku publikacjach, że w opf cząstki, które są filtrowane nie są tak duże, jak w dieslu (ze względu na rodzaj paliwa) i filtr w benzynie nie będzie się tak zatykał jak w dieslu (a przynajmniej nie tak często), a co za tym idzie nie potrzebuje procedury wypalania.

Odnośnie tematu głównego, to spalanie, o którym pisze założyciel tematu wydaje się mieścić w granicach normy dla suva z tego rodzaju silnikiem


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.03.2020, 14:10 

Dołączył: 29.11.2019
Posty: 22
Macan 2.0 2020
Przebieg 1500km, auto jeszcze na dotarciu, obroty silnika póki co sumiennie (prawie 😂) do 4tys.
Średnie spalanie na baku do tej pory wychodzi 10,2-10,4l/100km - jazda mieszana, trasa, miasto, tereny podmiejskie.
W dłuższej trasie (autostrada do 140km/h, trasa s do 130, drogi krajowe do 110, płynnie ale z wyprzedzaniem ) wyszło 9,5l.
Najniższe spalanie jakie udało mi się osiągnąć na odcinku 40km drogami krajowymi do 110km/h (silnik wcześniej był dogrzany) to 8,4.
Jazda od rozruchu po mieście i w terenach podmiejskich to 11,5-13.
Po dotarciu i używaniu większego zakresu obrotów wyniki na pewno będą wyższe 😁


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum