Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 9.08.2020, 22:41 

Dołączył: 9.08.2020
Posty: 3
Witam,
z racji tego, że mieszkam w centrum miasta i parkowanie w ciasnych miejscach to codzienność, za niemałą dopłatą zdecydowałem się na kamerę 360 (Macan 2020). Niestety dokładność kamery obszarów blisko bocznej krawędzi (czyli tych najważniejszych) zostawia wiele do życzenia. W salonie powiedziano mi, że to normalna cecha samochodu i na gwarancji takiej rzeczy nie naprawią. Rozjazd obrazów przód-tył / boki to około pół stopy. Czy taki obraz to jest faktycznie norma?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.08.2020, 12:48 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Cześć Stanisław, widzę, że przesiadłeś się na coś mniejszego niż TIR :D (żarcik z kabaretu)

Pół stopy to 15 cm o takiej rozbieżności mówisz? i na czy się ta niedokładność objawia? soczewki trochę zawsze będą zmieniać prawdziwy obraz gdyż są o dużym kącie a to ich największa wada.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.08.2020, 13:12 

Dołączył: 23.09.2018
Posty: 413
Niestety jakosć kamer w porsche - to jest cyrk i poraŻka, VW - tyle w temacie. Kup BMW .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.08.2020, 13:56 

Dołączył: 15.06.2018
Posty: 65
Nie wiem na 100%, bo nie mam Macana 2020, ale troche siedze w widzeniu komputerowym i wg mnie to nie jest wina kamery, tylko softu do przetwarzania obrazu do BEV (birds-eye view). Takze moze da sie to naprawic z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.08.2020, 16:08 

Dołączył: 23.09.2018
Posty: 413
W takim przypadku trzeba by było aktualizować całą grupę VAG ... ))


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.08.2020, 22:11 

Dołączył: 9.08.2020
Posty: 3
Daro. napisał(a):
Cześć Stanisław, widzę, że przesiadłeś się na coś mniejszego niż TIR :D (żarcik z kabaretu)

Pół stopy to 15 cm o takiej rozbieżności mówisz? i na czy się ta niedokładność objawia? soczewki trochę zawsze będą zmieniać prawdziwy obraz gdyż są o dużym kącie a to ich największa wada.


Im bliżej krawędzi samochodu tym ta rozbieżność jest większa. Około 15 cm to jest maksimum jakie zaobserwowałem, co jest z resztą dobrze widoczne na załączonym wcześniej obrazku. Ponieważ Macan jest stosunkowo szerokim autem, to parkując równolegle zależy mi, żeby parkować jak najbliżej krawężnika, inaczej wystaję na jezdnię.

Cytuj:
Nie wiem na 100%, bo nie mam Macana 2020, ale troche siedze w widzeniu komputerowym i wg mnie to nie jest wina kamery, tylko softu do przetwarzania obrazu do BEV (birds-eye view). Takze moze da sie to naprawic z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania.


Jak wygląda aktualizacja oprogramowania? Mam czekać aż zaproponują mi to w serwisie, czy mam to specjalnie zamówić i zapłacić?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.08.2020, 11:07 

Dołączył: 15.06.2018
Posty: 65
stanislaw napisał(a):
Jak wygląda aktualizacja oprogramowania? Mam czekać aż zaproponują mi to w serwisie, czy mam to specjalnie zamówić i zapłacić?


Tego nie wiem, mowie tylko, ze sama kamera pewnie nie ma tu nic do rzeczy, a winny jest sposob przetwarzania i laczenia obrazow z roznych kamer, a wiec jest to naprawialne przy pomocy apdejtu, jesli ten apdejt zostanie przygotowany.

Tutaj krotki przyklad/opis tego, co i jak jest robione:
https://towardsdatascience.com/a-hands- ... d9e47c152f


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum