Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 29.11.2020, 1:59 

Dołączył: 29.11.2020
Posty: 26
Cześć. Dzisiaj podczas wymiany filtra powietrza zauważylem że od góry silnika w takich zagłębieniach w bloku znajduje się olej. Jest po obu stronach silnika.
Ogólnie sporo tam tego oleju. Wstępnie wyczytałem, że jedna z przyczyn może być odma. Czy możecie mi podpowiedzieć, co może być tego przyczyną i ewentualnie na jakie koszta się szykować? Czy jest w Trójmieście ktoś, kto mógłby na to zerknąć. Próbowałem zrobić zdjęcia..rano spróbuję zrobić Leszek fotki. ale niezbyt dobrze chyba to wyszło..


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.11.2020, 2:06 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5058
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Może być z kilku miejsc. Na przykład na zdjęciach rura wlewowa oleju
jest mokra, z drugiej strony może też być olej ze wspomagania. Trzeba
konkretnie ustalić miejsca wycieków. Odma też jest jak najbardziej
jednym z możliwych źródeł (czy raczej jej przewody do bloku/dolotu).




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.11.2020, 2:18 

Dołączył: 29.11.2020
Posty: 26
Dziękuję za podpowiedź. Troszkę się przerazilem tym olejem:( Co byś zrobił na moim miejscu? Pomyślałem, że jutro powycieram wszystko możliwie jak najdokładniej i będę obserwował, gdzie zaczyna się wyciek. Na pewno jest po obu stronach..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.11.2020, 13:34 

Dołączył: 29.11.2020
Posty: 26
Rano pociągnąłem śledztwo dalej.
4 dni temu wymieniłem olej. Dodam, że auto w sumie niedawno kupiłem..
I teraz tak. Mechanik wlał do auta 8,7 l oleju ( stale sprawdzał na bagnecie ) Po kilku minutach poziom ustabilizował się dokładnie na połowie wysokości bagnetu. Jednak teraz po sprawdzeniu, olej zakrywa całą plastikową podziałkę na bagnecie. Z kolei wskaźnik oleju w desce rozdzielczej po uruchomieniu (zdjęcie) pokazuje poziom na przedostatniej kresce.
Tak czy inaczej doszły kolejne symptomy które mnie rozwaliły. Na posadzce garażu pojawiły się płyny w 3 kolorach.
Sprawdziłem płyn chłodzący. Jest kilka cm. poniżej minimalnej podziałki.eraz zasadnicze pytanie.. Czy jechać gdzieś odlać tego oleju (zrobiłem na nim jakieś 30 km). Teraz obserwuję, czy dalej kapie. Czy ze względu na to, że było za dużo zalane olej po prost wypływa np. przez separator? ( z góry przepraszam za być może głupie pytania). I co z płynem chłodzącym.. nie wiem, czy to co widać to nie jest właśnie kropla płynu chłodzącego.. Przy okazji.. czy mogę na szybko kupić jakiś płyn chłodzący na stacji paliw i uzupełnić płyn w zbiorniczku? Na zdjęciu bagnet (cały w oleju), oraz plamy w 3 kolorach na posadzce:(


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.11.2020, 14:58 

Dołączył: 2.02.2010
Posty: 272
Lokalizacja: Kraków
Nr klubowicza: 769
No to po kolei :

- płyn chłodzący - sprawdź czy nie masz mokrego dywanika w okolicach zbiorniczka wyrównawczego, najlepiej podnieś dywan i zobacz czy się nie leje z niego - niestety często pękają, a pękają ponieważ jest wada fabryczna w korkach wody (niebieskich) musi być w końcówką .04 w numerze. Jeżeli jest inny wymień, jeżeli cieknie ze zbiornika kup nowy (nie używka)
- olej na max to nie problem duży o ile nie jest go dużo powyżej maxa
- często uszkadza się separator odmy - wymiana lub wymiennik woda/olej taka chłodnicza na silniku żebrowana - też wymiana nie sa drogie nowe , koniecznie z nowymi uszczelkami




_________________

Obrazek
Porsche 911 SC M Targa `79 Turbo look
Porsche 911 996.2 3.6 Coupe Aero kit
Porsche 986 Boxster 2.7 `00
Corrado VR6 3.0 Turbo `92
i pare innych :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.12.2020, 21:09 

Dołączył: 10.09.2020
Posty: 37
Czy sprawa się wyjaśniła? Pytam z ciekawości, dobrze wiedzieć co to może być w razie takich objawów (odpukać!) w przyszłości.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.06.2021, 22:34 

Dołączył: 29.11.2020
Posty: 26
ostrowele napisał(a):
Czy sprawa się wyjaśniła? Pytam z ciekawości, dobrze wiedzieć co to może być w razie takich objawów (odpukać!) w przyszłości.


Tak. Sprawę rozwiązało odessanie ok. 200 ml oleju. Po prostu olej został przelany przy wymianie.
Od tamtej pory jest suchutko.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum