Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 17.01.2021, 22:18 

Dołączył: 14.11.2009
Posty: 30
Witam,

Wszystko przez dłuższy czas było Ok z autem, nigdy nie było wcześniej błędu itd. Dzisiaj przy mrozie -14 pojechałem przejechać się autem, włączyłem tryb sportowy, przejechałem ok 3 km, musiałem autem zawrócić, jako że było ślisko, poszedł trochę bokiem, 200m dalej włączył się błąd. Auto na pierwszy rzut oka stoi równo, nie da się podnieść albo opuścić auta, przycisk sport nie reaguje. Co mogło się stać ? wiem że wróżenie z fusów, ale może miał coś podobnego.

PS gdzie polecacie w okolicach Jaworzna, Katowic sprawdzić zawieszenie ? Auto Dusza? chodź te opinie..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.02.2021, 8:30 

Dołączył: 14.11.2009
Posty: 30
LCQ napisał(a):
Witam,

Wszystko przez dłuższy czas było Ok z autem, nigdy nie było wcześniej błędu itd. Dzisiaj przy mrozie -14 pojechałem przejechać się autem, włączyłem tryb sportowy, przejechałem ok 3 km, musiałem autem zawrócić, jako że było ślisko, poszedł trochę bokiem, 200m dalej włączył się błąd. Auto na pierwszy rzut oka stoi równo, nie da się podnieść albo opuścić auta, przycisk sport nie reaguje. Co mogło się stać ? wiem że wróżenie z fusów, ale może miał coś podobnego.

PS gdzie polecacie w okolicach Jaworzna, Katowic sprawdzić zawieszenie ? Auto Dusza? chodź te opinie..


Panowie, wszystko było Ok po następnym odpaleniu. Wczoraj ponownie ruszamy i nie mógł dopompować środkowego zakresu wysokości obniżania i zaczął ten zakres mrugać i błąd. Dzisiaj dopompował ale błąd, ponownie odpalenie znowu mruga jakby był nie dompowany, błąd. Czy kompresor pada? szukam serwisu międzyczasie

Pomożecie ? Bo nie widzę dużego zainteresowania tutaj?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.02.2021, 9:16 

Dołączył: 5.11.2012
Posty: 249
Powód może być prozaiczny, zacznij od sprawdzenia akumulatora :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.02.2021, 22:38 

Dołączył: 14.11.2009
Posty: 30
Faster napisał(a):
Powód może być prozaiczny, zacznij od sprawdzenia akumulatora :wink:


Pojawiła się nowość, przód opadł trochę, tył w górze, nie słychać kompresora po odpaleniu, daje tryb wysokości, nie pompuje i wpada w awaryjny i błąd na desce. Tego nie było wcześniej (opadający przód tylko).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.02.2021, 23:05 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 625
LCQ napisał(a):
Faster napisał(a):
Powód może być prozaiczny, zacznij od sprawdzenia akumulatora :wink:


Pojawiła się nowość, przód opadł trochę, tył w górze, nie słychać kompresora po odpaleniu, daje tryb wysokości, nie pompuje i wpada w awaryjny i błąd na desce. Tego nie było wcześniej (opadający przód tylko).


Ewidentna awaria kompresora, zatarł się i rozpadł wewnątrz, obciążenie wywaliło bezpiecznik i spaliło przekaźnik.
Rozwalony kompresor gubi obudową ciśnienie w układzie pneumatycznym stąd pikowanie ciężkiego przodu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.02.2021, 10:10 

Dołączył: 14.11.2009
Posty: 30
szwagierek napisał(a):
LCQ napisał(a):
Faster napisał(a):
Powód może być prozaiczny, zacznij od sprawdzenia akumulatora :wink:


Pojawiła się nowość, przód opadł trochę, tył w górze, nie słychać kompresora po odpaleniu, daje tryb wysokości, nie pompuje i wpada w awaryjny i błąd na desce. Tego nie było wcześniej (opadający przód tylko).


Ewidentna awaria kompresora, zatarł się i rozpadł wewnątrz, obciążenie wywaliło bezpiecznik i spaliło przekaźnik.
Rozwalony kompresor gubi obudową ciśnienie w układzie pneumatycznym stąd pikowanie ciężkiego przodu.


Masz racje kolego, odpaliłem auto i buchnęła pod autem parą, czyli rozszczelniony jest. Mam firmę która ma to ogarnąć. Dziękuje bardzo za odp, wreście ktoś kto ma tu jakieś pojęcie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.01.2024, 8:45 

Dołączył: 18.11.2020
Posty: 24
Trochę stary temat, ale problem podobny u mnie, dzisiaj rano po odpaleniu i przejechaniu ok. 100m wyskoczył czerwony błąd zawieszenia, samochód z tyłu opadł, z przodu stał raczej normalnie. Wróciłem powoli do domu, zgasiłem, odpaliłem jeszcze raz i samochód się podniósł, pojechałem do pracy, ale po drodze wyskoczył żółty błąd zawieszenia, samochód nie opadł i do pracy dojechałem, ok. 40km, ciekawe co będzie przy powrocie...
Jak myślicie, problem to sprężarka czy coś innego?
Nie mam możliwości podłączyć na szybko komputera dedykowanego do Porsche tylko jakieś uniwersalne, da radę sprawdzić tym zawieszenie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.01.2024, 11:56 

Dołączył: 2.12.2010
Posty: 525
Lokalizacja: Toruń/Gdańsk
Nr klubowicza: 412
Gixxer napisał(a):
Trochę stary temat, ale problem podobny u mnie, dzisiaj rano po odpaleniu i przejechaniu ok. 100m wyskoczył czerwony błąd zawieszenia, samochód z tyłu opadł, z przodu stał raczej normalnie. Wróciłem powoli do domu, zgasiłem, odpaliłem jeszcze raz i samochód się podniósł, pojechałem do pracy, ale po drodze wyskoczył żółty błąd zawieszenia, samochód nie opadł i do pracy dojechałem, ok. 40km, ciekawe co będzie przy powrocie...
Jak myślicie, problem to sprężarka czy coś innego?
Nie mam możliwości podłączyć na szybko komputera dedykowanego do Porsche tylko jakieś uniwersalne, da radę sprawdzić tym zawieszenie?


U mnie w Macanie skończyło się na wymianie 2 miechów z przodu, po 8 latach (macan z 2015r) i po przejechaniu od nowości 80 tys. padły 2 miechy z przodu. Wczoraj odebrałem Macana z serwisu i teraz jest o.k.Objawy były podobne tylko u mnie przód opadł a tył poszedł do góry. Miechy z przodu nie trzymały ciśnienia. U Ciebie też miechy/poduszki mogą nie trzymać ciśnienia, po odpaleniu sprężarka dopompuje i przez chwilę będzie o.k. a później już nie nadąży pompować i wywala błąd. Jak odbierałem Macana wczoraj to obok stało Cayenne i też był wymieniany tylny miech zapytałem o koszt i jeden tylny do Cayenne ponad 4tys. bez robocizny. U mnie przy wymianie dwóch tanio też nie było :cry:




_________________

Marcin
było: 986, 987S, 996.2 Targa Orient Red Metallic
jest: Macan S i Boxster 718
http://WWW.AURAN.PL
http://WWW.MISSALA.PL
Perfumeria Quality Gdańsk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.01.2024, 23:25 

Dołączył: 18.11.2020
Posty: 24
Cały dzień dzisiaj stał na dworze i nic nie opadł, żadne błędy też już nie wskoczyły, podnoszenie i opuszczanie działa szybciutko, możliwe że coś tam przymroziło? Co byście sprawdzili na moim miejscu?
Dodam jeszcze że ostatnio to opuszczałem i podnosiłem zawieszenie jakieś 1.5 roku temu...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.01.2024, 23:45 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5058
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Raczej woda/wilgoć w układzie. Trochę przymarzło i tyle. Zakładam, że to 92A. Tutaj miechy to rzadkość.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2024, 0:30 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3886
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Pneumatyka zawsze była ważna:
Załącznik:
20240109_232339~2.jpg
:lol:
Tadeusz Gronowski, 1923,


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.01.2024, 7:41 

Dołączył: 18.11.2020
Posty: 24
Tak, to 92a, 2013r.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.02.2024, 13:13 

Dołączył: 28.02.2024
Posty: 3
U mnie problem taki że auto stoi równo ale nie można regulować wysokości bo od razu wyskakuje błąd. Kompresor wczoraj zdemontowany i działa. Przekaźnik sprawny.
Kompresor podłączony na krótko działa. I tam są dwie kostki. Jedną zasilanie a druga? Wie ktoś od czego są te trzy kabelki tam?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum