Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 2.05.2024, 17:27 

Dołączył: 23.02.2024
Posty: 26
Jest problem. Nie działa mi home link. Zaprogramowałem przycisk w aucie (kierunkowskaz zamigał 3 razy na żółto), także w aucie jest "klon" oryginalnego pilota. Jednak brama na niego nie reaguje. Nawet uruchamiałem w bramie tryb parowania pilota i próbowałem sparować już skonfigurowany samochodów - nie pomogło. Silnik bramy to Metro 1000 RTS.
Czy miał ktoś podobny problem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.05.2024, 17:27 

Dołączył: 23.02.2024
Posty: 26
Serio nikt nie miał tego problemu? :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.05.2024, 18:07 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1127
pewnie nie , tutaj ręcznie otwieramy 8)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.05.2024, 0:01 

Dołączył: 14.02.2020
Posty: 75
Miałem podobny problem, ale z inną bramą. Samochód niby prawidłowo "uczył się" pilota, ale później nie otwierał bramy. Finalnie do bramy domontowałem "Proxima Odbiornik HOMELINK USA 315MHz" W zestawie był pilot, którego sparowałem z autem i działało.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.05.2024, 20:12 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 946
Z tym homelinkiem w europie to sa same problemy z tego co kojarzę. Ja mialem tylko jedno auto z homelink. Nie udalo mi sie w życiu żadnej bramy z tym skonfigurować. Internet mowi ze kazdy ma problem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.05.2024, 17:15 

Dołączył: 10.11.2023
Posty: 12
Może wynika to z tego, że homelink i ogólnie USA system jest na 315 MHz, a w Europie ISM Band jest głównie na 433 i 868 MHz?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2024, 18:15 

Dołączył: 23.02.2024
Posty: 26
Może to jakiś trop, bo auto z USA. Ale pilota od bramy bez problemu sklonował, a to z tym ponoć jest największy problem. Dalej powinno być już z górki, bo to tak jakby kodowanie nowego pilota w napędzie. Nawet usunąłem dotychczasowe piloty i zakodowałem je ponownie, a auto zakodować się nie chce.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.05.2024, 0:45 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 946
hardtmuth napisał(a):
Może wynika to z tego, że homelink i ogólnie USA system jest na 315 MHz, a w Europie ISM Band jest głównie na 433 i 868 MHz?
Ja mialem bmw z niemiec z homelinkiem. I nadal nie dało sie nic z tym uruchomić.

A jak z USA to z tego co kiedys szukalem to nawet teoretycznie nie ma prawa działać.
W sumie jak ci zalezy to kup na ebay.com jakis odbiornik do bramy z usa i podepnij pod swoj silnik. Powinno grac. I bedziesz pierwszy w europie ktory ma dzialajacego homelinka ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.05.2024, 14:05 

Dołączył: 14.02.2020
Posty: 75
and6412 napisał(a):
I bedziesz pierwszy w europie ktory ma dzialajacego homelinka ;)

Nie pierwszym, bo tak jak pisałem w tym wątku miałem to uruchomione kilka lat temu :)

I tak, są różne częstotliwości. Można to obejść kupując europejski moduł. W 987 miałem go pod przednim zderzakiem koło zamka maski. Wypina się z wtyczki moduł USA i wpina EU. U mnie to też nie zadziałało, niby uczył się pilota, ale później nie otwierał bramy.

Najprostszym i u mnie jedynym skutecznym rozwiązaniem było kupienie odbiornika Proximy. Koszt koło 200zł, czyli mniej niż używany moduł homelink EU. Odbiornik wpiąłem w bramę, a pilota, który był w zestawie zaprogramowałem w samochodzie. Działało bezbłędnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.05.2024, 13:42 

Dołączył: 26.01.2024
Posty: 38
Też mam SOMFY i miałem 992 z Home Link - nie umiałem się dogadać ani z bramą wjazdową ani garażową. Teraz mam inne 992 z Home Link i nawet nie chce mi się z tym zaczynać. :D Nie chciało to się w ogóle połączyć.
Mowa o europejskich wersjach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum