Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 4.05.2023, 12:17 

Dołączył: 21.09.2021
Posty: 42
Cześć, niestety mój Cayman święta pracy nie przetrwał bez szkód, Pani parkując Renault Espace postanowiła wymienić się powłoką lakierniczą i danymi na oświadczeniu sprawcy :)

Szkody nie są duże, otarcie tylnego lewego nadkola i odprysk na feldze, zobaczę czy PZU wypłaci sensowne pieniądze czy oddam do ASO ale tak się też zastanawiam, czy ktoś się bawił w utratę wartości auta po szkodzie?

Samochód jest z 2009 roku więc według takich wyszukanych z internetu firm pomagających w odszkodowaniu się nie nadaje, u mnie może nie ma co walczyć o wiele bo auto jest o wartości jakieś 130-140 tyś ale do tej pory było bezwypadkowe. Do tego BTW temat do potwierdzenia, znalazłem że 987.2 Valmet Automotiv wyprodukował 13.616 sztuk Caymana po liftingu, a na innym forum znalazłem, że wersji S zostało wyprodukowanych 8215, czyli mojej wersji 2,9 by wychodziło że 5401 sztuk, to już raczej mało aut na cały świat więc mogę się podpierać tym, że auto niszowe i faktycznie po naprawie jego wartość trochę "oberwie".

Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.05.2023, 12:53 

Dołączył: 29.12.2021
Posty: 84
Wydaje mi się, że trochę przesadzasz z tą utratą wartości i raczej nic nie ugrasz. Lepiej wywalcz z ubezpieczalnia sprawcy dobre warunki lub zrób w ASO. U mnie po obcierce zderzaka przedniego na parkingu przez sąsiada rzeczoznawca Link4 wycenił szkodę na 1500zł brutto...
Oczywiście się nie zgodziłem i oddałem auto do warsztatu, gdzie finalnie wyszło chyba ponad 7000zł.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.05.2023, 16:25 

Dołączył: 21.09.2021
Posty: 42
Oczywiście przesada jest ale chciałem wiedzieć czy ktoś coś kiedyś z tym działał, a że tu na forum auta nie najtańsze to myślałem ze grunt do dyskusji podatny :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.05.2023, 16:32 

Dołączył: 29.12.2021
Posty: 84
I pamiętaj, że auto dalej jest bezwypadkowe, bo szkoda parkingowa to nie wypadek ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.05.2023, 11:43 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 436
Nr klubowicza: 797
Naprawiłbym w aso i cieszył się dalej autem. Nie wiem skąd u mas w narodzie taka paranoiczna miłość do „fabrycznego lakieru”. 🙃


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.05.2023, 13:25 

Dołączył: 21.01.2020
Posty: 78
Lokalizacja: Pomorskie
Nr klubowicza: 684
Z grubsza utrata wartości (tylko z OC sprawcy oczywiście) należy się za szpachlowanie,spawanie/zgrzewanie, wyciąganie.... i jest to % wartości auta przed szkodą.
Wymiana na nowe elementy odkręć/przykręć nawet lakierowane to nie jest utrata wartości - czasem nawet zyskujesz po takiej naprawie.
Po zlikwidowaniu szkody piszesz do ubezpieczyciela o wypłatę z tytułu utraty wartości auta i dostajesz ok 60% należnej Ci kwoty, o kolejne 40% możesz się procesować, ale oczywiście to się nie opłaca, no chyba że jesteś prawnikiem.




_________________

991.2 4GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.03.2024, 15:15 

Dołączył: 12.03.2024
Posty: 2
jak to się finalnie zakończyło? Pytam, bo jestem w podobnej sytuacji. Czy to prawda, że na odszkodowanie za utratę wartości trzeba składać osobny wniosek u ubezpieczyciela


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2024, 18:45 

Dołączył: 23.02.2024
Posty: 29
Też jestem ciekaw.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2024, 21:01 

Dołączył: 5.05.2024
Posty: 13
Jestem agentem PeZU i na kilkaset przerobionych szkód, nie znam sytuacji dotyczącej wypłaty odszkodowania za obniżoną wartość pojazdu. Sprawa pewnie jest do grubszego procesu, włącznie z opinią rzeczoznawcy, czy biegłego.

Z doświadczenia mogę powiedzieć jedno - czy to przy szkodzie z OC, czy AC, oddajcie samochód do ASO, lub innego profesjonalnego serwisu i niech oni to naprawią. Naprawdę. Gotówkowo kokosów nie będzie, może starczy na jako-taką naprawę. A tak, szczególnie przy szkodzie z OC sprawcy, dostaniecie samochód zastępczy na cały czas naprawy i nie trzeba się niczym martwić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.05.2024, 10:00 

Dołączył: 17.04.2019
Posty: 89
W uzupełnieniu do tego co napisał Klakierek można walczyć o rynkowy ubytek wartości pojazdu, ale dotyczy on aut maksymalnie 5-co letnich. Bardzo ciężko jest coś ugrać przy drobnych obcierkach/szkodach parkingowych. Dla przykładu prawie 5 letnia Mazda po wymianie całego tyłu pojazdu łącznie z podłogą bagażnika straciła z tego tytułu niecałe 2000 zł z wartości całego auta.
Szkoda czasu dla starszych aut, dla nowych trzeba walczyć składając osobny wniosek.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum