Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 13.05.2024, 20:49 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5101
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Nie słyszałem żeby wałek się tak rozpadł żeby wpadł w kolektor, to jednak wałek a nie klapa wirowa. Natomiast jest na takich pierścieniach ślizgowych, też nie powinny wpaść, raczej.

Skrzynia. Wymieniałeś olej? Ja bym od tego zaczął. Dobrze by było dwa razy w jakimś krótkim odstępie. Chyba że po pierwszym razie będzie już dobrze. To może odratować hydraulikę.
Ewentualnie może po prostu jest go za mało?




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.05.2024, 21:00 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1141
Czyli wałek z kanałami powietrznymi ,Proponowałem by założyć te pierścienie nowe na wałek a mechanik stwierdził że te elementy naprawcze do wałka mogą nie pomóc bo może być wytarty kolektor wewnątrz i trzeba robić całość i nie wiem czy to prawda. Widziałem po odpaleniu że dżwigienka działa. Żadnych błędów nie ma.Co do skrzyni olej i filtr zmieniony kilka dni temu , przed zmianą miał lekkie przydławienie z 2 na 3 teraz prawie niewyczuwalne ale zostało mocniejsze z 4 na 5 i ta redukcja przy mocnym wciśnięciu. To była pierwsza zmiana , olej nie był czarnym mułem tylko ciemno rudy , magnesy czyste poza kilkoma ziarkami brudu. Na dnie trochę szlamu . Nie wiem czy zmieniać drugi raz i jak co to po ilu km . A co z adaptacją .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2024, 5:14 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1141
Po ok 30 km podjazd pod dom , pod maską oczywiście piekarnik , popracował jeszcze na postoju ok 2 min i załączył się wentylator , podpinam skaner a olej ma 85 , płyn 95 - co sądzicie-jest ok czy problem , drugie pytanie czy jest specjalna procedura odpowietrzania ukł chłodzenia czy samoczynnie , stan jest ok ale kilka tygodni temu wymieniałem trójnik z tyłu za odmą i musiałem trochę dolać. Hej


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2024, 19:02 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5101
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Zerknij czy olej nie dostaje się wiązką do sterownika skrzyni, sterownik jest pod fotelem pasażera.

Adaptacja, nie pamiętam :oops: Musiałbym zerknąć w jakimś aucie piwisem.

Odpowietrzanie. W zasadzie zbiorniczek jest wysoko i powinien sam się odpowietrzyć. My większość aut podciśnieniowo napełniamy, więc jakby ten problem nie występuje.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.05.2024, 20:30 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1141
Dzięki , sprawdzę sterownik. O płynie chłodniczym też mam potwierdzone że samoczynnie się odpowietrza.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.05.2024, 17:18 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1141
Czy by odpiąć sterownik do sprawdzenia czy we wtyczkach nie ma oleju trzeba odłączać aku czy nie ma potrzeby. Są dwa sterowniki jeden nad drugim , który od czego .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.05.2024, 19:09 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5101
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Nie zaszkodzi jak odepniesz i odczekasz jakiś czas.

Na sterniku będzie jakiś numer części lub napis w stylu getribe lub gearbox, pewnie :)

Jak tutaj nie będzie oleju to jeszcze kiedyś zobacz przy okazji czy wiązki na łączeniu zaraz przy skrzyni powoli nie są w oleju. Wcześniej lub później to się pewnie stanie.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.05.2024, 19:32 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1141
Kostki koło skrzyni są mokre od oleju , czyściłem i wydmuchałem powietrzem. Teraz chcę zobaczyć sterownik.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.05.2024, 19:27 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1141
W kostce sterownika też olej , rozebrałem sterownik , w środku czysto , trochę oleju tylko w kostce , wyczyszczone , wydmuchane ale raczej efektu nie ma , przydławienie z 2-3 nadal jest . Chyba bez szpeca od skrzyń się nie obejdzie bo ja moje pomysły wyczerpałem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum