Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 24.05.2024, 15:54 

Dołączył: 23.05.2024
Posty: 10
Dzień dobry.

Mam kilka pytań, gdyż zupełnie nieplanowanie, trochę z przypadku, możliwe, że zostanę posiadaczem Porsche Boxster S, 981.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupu, pragnę na forum zaciągnąć języka, aby być mądrzejszym.
A więc od początku. Znajomy ma 981 S od nowości, 2013 rok, przebieg ciut ponad 100 tysięcy, PDK, pełen pakiet Chrono+, i do tego aktywne zawieszenie. Auto miało robiony serwis co około 10 tysięcy, tylko w ASO, jest bez wypadkowe i nie miało nigdy żadnej stłuczki, nigdy nie było używane na torze, a osoba auto sprzedająca, jeździ bardzo spokojnie, więc auto nie było upalane, delikatnie rzecz ujmując. Cena auta jest jednak wysoka, a przebieg ponad 100 tysięcy, więc chciałbym się zapytać, czego mogę się bać przy zakupie tego auta (usterki, awarie, przy tym przebiegu). Jestem miłośnikiem motoryzacji, i wiem, że te wolne ssaki 3.4 mają świetną opinię (prawie tak dobrą jak 3.6), ale wolę się dopytać zacnego grona, aby potem nie czuć się zaskoczonym. Auto u mnie, tak jak u aktualnego właściciela byłoby używane tylko wiosna-lato. Choć w życiu jeździłem bardzo wieloma autami, również sportowymi, to tym autem nigdy nie jeździłem i w ogóle nie znam jego charakterystyki. Czy jest bardzo twarde, czy jeździ się nim na co dzień niemalże jak compact-em. Czy osiągi w S wystarczają do jazdy, która sprawi permanentny uśmiech na twarzy. Czy autem da się z przyjemnością pojechać na jakieś dalsze wakacje, czy jest to bardziej auto do zrobienia 100-200km z dużą przyjemnością, a potem zaczyna robić się z każdym kilometrem trochę za twarde i za głośne, z racji swej charakterystyki. Wiem, że auto chwilę temu przeszło serwis w ASO i nie było zastrzeżeń, ale czy mimo to, przy oglądaniu auta, powinienem zwrócić na coś uwagę, czemuś się bardziej przyjrzeć. Powiem szczerze, że zupełnie nie miałem w planie zakupu tego auta, i ta opcja pojawiła się z nienacka. Zawsze marzyłem o Porsche i zawsze chciałem Porsche mieć, byłby to świetny prezent na 40-tkę, który sam bym sobie sprawił.
Posiadam jakąś wiedzę na temat tych aut, ale doświadczenie miałem raczej z różnymi 911 kolegów, a w Boxsterze nigdy nawet nie siedziałem. Proszę o kilka uwag/rad, jakiś sugestii.

Z góry bardzo dziękuję!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.05.2024, 22:38 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5104
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Po opisie, który może idealizujesz (ja tak mam że jak się na coś napalę to trudno mi zauważyć wady), wygląda na dobry wybór :) Czyli kupuj i ciesz się pogodą :D

Jakbyś jednak chciał być więcej niż pewien to spróbuj podjechać z właścicielem do serwisu który zerknie/potwierdzi tą dobrą opinię :) Ale najpierw przejedź się żebyś wiedział w ogóle co to za zabawka i czy taką chcesz. Myślę, że się zakochasz i nie będzie odwrotu. Powodzenia ;)




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.05.2024, 23:35 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2013
Posty: 538
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 353
Mam podobnego 981 S z 2012 roku , tez ze sport chrono, PASM, PSE i jestem mega zadowolony z niego . Daje dużo frajdy z jazdy . Byłem nim w Rumunii , Alpach i klika razy w Niemczech . Mam przebieg około 88000 i jak do tej pory auto jest bezawaryjne. Jedyna rzecz która wymieniłem ponadprogramowo, to były cewki zapłonowe . Zawsze robię przegląd raz w roku . W „ Twoim „ powinien już być wymieniony olej w PDK . Auto jest z salonu PL i tez bezwypadkowe . Koniecznie musisz się przejechać i prawdopodobnie „ wpadniesz „ po uszy :D




_________________

Boxster S 981 '12
928 S2 ’ 86
Było 928 S4’ 90


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2024, 0:37 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 441
Nr klubowicza: 797
Ja jakiś rok temu miałem przyjemność chwile pojeździć Caymanem w takim specu więc nijak takie doświadczenie ma się do tego co DW napisał mając je lata... ale tyle powiem - mega fajny samochód! Taki optymalny do wszystkiego, Boxster podejrzewam że z racji opcji bezdasznika jeszcze lepszy. Marzenia warto spełniać, nie bądź tym co 5 lat kupuje i kupić nie może. 😉


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2024, 1:28 

Dołączył: 23.05.2024
Posty: 10
Qbak napisał(a):
Po opisie, który może idealizujesz (ja tak mam że jak się na coś napalę to trudno mi zauważyć wady), wygląda na dobry wybór :) Czyli kupuj i ciesz się pogodą :D

Jakbyś jednak chciał być więcej niż pewien to spróbuj podjechać z właścicielem do serwisu który zerknie/potwierdzi tą dobrą opinię :) Ale najpierw przejedź się żebyś wiedział w ogóle co to za zabawka i czy taką chcesz. Myślę, że się zakochasz i nie będzie odwrotu. Powodzenia ;)


Będzie to prawdopodobnie przełomowe spełnienie marzenia w moim życiu, bo po raz pierwszy, bez napalenia się i zrobienia tego już i teraz. W życiu nie spełniałem swojego marzenia w sposób tak racjonalny, więc opis jest prawdziwy.

Co do przejechania się tym autem mam poważny problem. Mianowicie właściciel, choć jest Polakiem, to od 2014 roku mieszka w Szwajcarii, gdzie auto stoi aktualnie w jego garażu, bo kupił 911 turbo w cabrio (Boxstera nigdy nie przerejestrował na szwajcarskie blachy, i jeździł tam nim na polskich rejestracjach). Auto było serwisowane w Porsche w Szwajcarii (również, kto był, ten wie, jak się jeździ i jak trzeba jeździć po Szwajcarii, aby nie mieć kłopotów), w Polsce zapewne miało jeden, góra dwa pierwsze przeglądy. Dlatego dopytuje o to auto, bo choć wiem jaki to człowiek, jak jeździ, wiem jak bardzo auto jest zadbane i dopieszczone, to pierwszy raz się nim przejadę w dniu odbioru auta, jak polecę po nie do Szwajcarii. Dlatego zadaje tyle pytań, związanych z samą jazdą, bo nie mam jak prze testować tego auta i mój pierwszy test, będzie już, jako właściciel w drodze powrotnej do Polski. Pod tym względem jest to dość nietypowa sytuacja, i dlatego pozyskuje wiedzę zdalnie od szanownego grona na tym forum, bo nie mam jak inaczej. Byłem także w dwóch salonach Porsche w Wawie, ale nie mają nigdzie dostępnym używanych ani 981, aby chociaż wsiąść i wypróbować jak się siedzi w tym aucie, i czy będę się w nim czuł dobrze i wygodnie (co do jazdy, to nawet nie liczyłem na przejażdżkę), ani 718, bo już przestali je produkować/zbierać na nie zamówienia.
Oczywiście interesuje mnie również wiedza na temat niespodzianek/usterek jakie mogą mnie spotkać z samym autem, ze względu na wiek i przebieg, a które się objawiają w pewnym wieku, po określonym przebiegu auta.

Podsumowując. Choć spełniam po raz pierwszy w racjonalny sposób marzenie, to jednak nie do końca, bo poza zdjęciami, w życiu tego auta na oczy nie widziałem (bo jak się z tym znajomym widywałem, to zawsze był innym autem, bo Porsche było jego autem weekendowym, wakacyjnym) i je zobaczę w dniu jak tam polecę, więc zbieram wiedzę gdzie się da, i od kogo się da, bo jak już tam polecę, to z biletem w jedną stronę, gdyż nie zamierzam wracać piechotą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2024, 11:16 

Dołączył: 27.02.2011
Posty: 440
caymany tak sie prowadzą i dają taką frajdę ze przejedziesz sie pierwsze 5km i juz bedziesz wiedział ze to był dobry zakup, oczywiscie jest to twarde auto sportowe ale funu daje niesamowicie dużo, zresztą jak masz dobrą okazję to warto z niej skorzystać, przecież z autem sie nie żenisz, zawsze możesz go sprzedać jak jednak coś ci nie będzie pasować, chociaż w przypadku caymana to raczej niemożliwe.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2024, 12:10 

Dołączył: 23.05.2024
Posty: 10
prnit napisał(a):
caymany tak sie prowadzą i dają taką frajdę ze przejedziesz sie pierwsze 5km i juz bedziesz wiedział ze to był dobry zakup, oczywiscie jest to twarde auto sportowe ale funu daje niesamowicie dużo, zresztą jak masz dobrą okazję to warto z niej skorzystać, przecież z autem sie nie żenisz, zawsze możesz go sprzedać jak jednak coś ci nie będzie pasować, chociaż w przypadku caymana to raczej niemożliwe.


Ja już z jednym autem się ożeniłem (choć jest to najzwyklejsze auto na świecie), więc tendencje do takich małżeństw mam, dlatego obstawiam, że jak kupię, to będzie ze mną to auto kolejne “x” lat, bez planów choćby najmniejszej separacji, tak więc znając siebie, chcę podjąć właściwą decyzję, bo potem będę miał problem z rozstaniem się i w razie (tfu, tfu) problemów finansowych prędzej bym sprzedał mieszkanie niż auto. Jestem osobą, która bardzo się przywiązuje do swoich aut i której ciężko się z nimi rozstać emocjonalnie. Pewnie gdyby nie moja ludzka żona, to pod domem by stał park aut z dożywotnią u mnie emeryturą, którym się leasing skończył i na siebie zarobiły/zapracowały


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2024, 21:02 

Dołączył: 11.05.2023
Posty: 19
z ciekawosci jaka kwota orientacyjnie za tego Boxa?

Zauwazylem tendencje, ze Caymany/Boxy 981 chodza w cenach mlodszych modeli 718/982 ale ludzie i tak szukaja 981...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2024, 10:38 

Dołączył: 27.02.2011
Posty: 440
sprzedalbys mieszkanie zamiast auta :lol: :lol: , wiążesz sie z autem :lol: :lol: nie wiem jak to rozumieć, do tego chcesz zeby na forum gdzie mozna tylko pisać, ktoś ma ci wytłumaczyć jak sie jezdzi caymanem, jak sie go prowadzi, jak pachnie, jak przyspiesza, czy sie bedziesz w nim idealnie mieścił, czy będziesz zadowolony z obsługi, materiałów itd. w skrocie powoli uwazam ze to jakiś żart jest a nie poważne pytanie. Wejdz sobie na otomoto, wpisz caymana w promieniu 30km, zadzwon ze chcesz obejrzeć takie auto. Nie musisz jechać do szwajcarii, oglądanie czy przejechanie sie 5 km nic nie kosztuje :lol: :lol: w skrocie dziwnie to wygląda...i raczej tak sie aut nie kupuje, ja jak chce kupic sobie dodga challengera to nie wypisuje na forum czy to jest fajne auto tylko umowilem sie z gosciem co takie sprzedaje na olx, pojechalem obejrzec, przejechalem sie i juz wiem czy mi sie podoba czy nie, polecam to rozwiązanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2024, 11:11 

Dołączył: 23.05.2024
Posty: 10
prnit napisał(a):
sprzedalbys mieszkanie zamiast auta :lol: :lol: , wiążesz sie z autem :lol: :lol: nie wiem jak to rozumieć, do tego chcesz zeby na forum gdzie mozna tylko pisać, ktoś ma ci wytłumaczyć jak sie jezdzi caymanem, jak sie go prowadzi, jak pachnie, jak przyspiesza, czy sie bedziesz w nim idealnie mieścił, czy będziesz zadowolony z obsługi, materiałów itd. w skrocie powoli uwazam ze to jakiś żart jest a nie poważne pytanie. Wejdz sobie na otomoto, wpisz caymana w promieniu 30km, zadzwon ze chcesz obejrzeć takie auto. Nie musisz jechać do szwajcarii, oglądanie czy przejechanie sie 5 km nic nie kosztuje :lol: :lol: w skrocie dziwnie to wygląda...i raczej tak sie aut nie kupuje, ja jak chce kupic sobie dodga challengera to nie wypisuje na forum czy to jest fajne auto tylko umowilem sie z gosciem co takie sprzedaje na olx, pojechalem obejrzec, przejechalem sie i juz wiem czy mi sie podoba czy nie, polecam to rozwiązanie.


Cieszy mnie fakt, że Pana rozbawiłem. Bardzo lubię bawić ludzi. Zadałem tu pewną liczbę pytań, gdyż jak rozumiem (i o czym się przekonałem), na tej grupie są miłośnicy tej marki, którzy mogą mi coś więcej o tym aucie powiedzieć. Na co uważać i jaka jest jego charakterystyka. Co ulega awarii przy danym przebiegu, czy jest twardy jak przysłowiowy wóz drabiniasty, czy ma zawieszenie tak skonstruowane, że przyjemnie się będzie na codzień (i naprawdę sporo wiedzy uzyskałem za co bardzo dziękuję).
Wie Pan. Pana pomysł, aby kogoś kto takie auto sprzedaje zrobić w wała i zmarnować jego czas, aby się jego autem przejechać bez planu jego zakupu i aby tak sobie pojeździć jest fajny, ale nie mieści się w moich moralnych kanonach. Należy siebie szanować i innych ludzi szanować i ich czas, bo czas to pieniądz. Niestety żadne takie auto nie stoi nigdzie w komisie, tylko wszystkie oferty sprzedaży są przez prywatnych właścicieli. Nie będę ludziom głowy zawracał, i robił im pod głupim pretekstem nadziei, aby ich czas marnować, ale gratuluję Panu klasy i stylu. Jeśli Pan moje pytania uważał za durne, bądź śmieszne wystarczyło nie komentować. Życzę Panu miłego dnia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2024, 11:20 

Dołączył: 27.02.2011
Posty: 440
no coż, to pozostaje kupić bilet na samolot i lecieć do szwajcarii kupić takie auto w ciemno :lol: :lol: to jest dopiero hit i świetny pomysł :) ja bym moze sie nie ograniczał tak mocno na tą szwajcarie, słyszałem ze w Japonii są idealne sztuki z małymi przebiegami i w stanie naprawdę idealnym, moze jak juz leciec do Szwajcarii przejechac sie caymanem to iśc na grubo i leciec od razu do Japonii sprawdzic czy Panu pasuje :lol: :lol: :lol: :banghead: :banghead: :banghead: mysle ze to o wiele lepszy pomysł, mozna zjesc dobre sushi, pojezdzić po tokio i ogólnie to fajna wycieczka...napewno to lepsze niz pojechac do kogos i zmarnować jego 10 czy 15 min na obejrzenie auta ktorego nie chce sie kupić, zresztą patrze i w takim woj. mazowieckim 80% caymanow które są sprzedawane to dealerzy i komisy, pewno Pan jest w takim woj. gdzie nie ma dealerów, komisów i lepiej przejechać 2000km obejrzeć auto niż 100, no tak ma to sens :lol: :lol: :lol: WIADOMO trzeba mieć KLASĘ i STYL :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2024, 11:32 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 712
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
prnit napisał(a):
no coż, to pozostaje kupić bilet na samolot i lecieć do szwajcarii kupić takie auto w ciemno :lol: :lol: to jest dopiero hit i świetny pomysł :) ja bym moze sie nie ograniczał tak mocno na tą szwajcarie, słyszałem ze w Japonii są idealne sztuki z małymi przebiegami i w stanie naprawdę idealnym, moze jak juz leciec do Szwajcarii przejechac sie caymanem to iśc na grubo i leciec od razu do Japonii sprawdzic czy Panu pasuje :lol: :lol: :lol: :banghead: :banghead: :banghead: mysle ze to o wiele lepszy pomysł, mozna zjesc dobre sushi, pojezdzić po tokio i ogólnie to fajna wycieczka...napewno to lepsze niz pojechac do kogos i zmarnować jego 10 czy 15 min na obejrzenie auta ktorego nie chce sie kupić, zresztą patrze i w takim woj. mazowieckim 80% caymanow które są sprzedawane to dealerzy i komisy, pewno Pan jest w takim woj. gdzie nie ma dealerów, komisów i lepiej przejechać 2000km obejrzeć auto niż 100, no tak ma to sens :lol: :lol: :lol: WIADOMO trzeba mieć KLASĘ i STYL :lol: :lol:


Chłopie, ochłoń…




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2024, 11:42 

Dołączył: 27.02.2011
Posty: 440
ja tam jestem ochłonięty jak trzeba :lol: jak mnie cos smieszy to odpisuje a ty zanim zaczniesz prawić dydrymały lepiej byś poratował kolege i temat byłby zamknięty.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2024, 15:03 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 712
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Mnie śmieszy pytanie czy auto sportowe jest twarde i głośne więc nawet nie odpisuje na taki temat, szkoda czasu.




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2024, 15:49 

Dołączył: 27.02.2011
Posty: 440
no tak zgadzam się ogólnie tyle że auto twarde i głośne moze być dla jednego wcale nie twarde i wcale nie głosne a dla drugiego nie do wytrzymania, dlatego min. ja w swojej 911 zamiast kombinowac z wydechami ktore by dały i kilkadziesiąt km mocy poszedłem w zmianę turbiny zeby auto było tak ciche jak OEM. Dlatego też tak jak napisalem opisywanie jakie jest auto, jak sie prowadzi, jak jest twarde czy glosne jest ogólnie bezsensu trzeba samemu spróbować się przejechać i stwierdzić, ja nie zapomne jak kupowałem mojego caymana :) cena była tak dobra ze wsiadłem w pociąg i pojechałem go kupić a czy to był dobry zakup przekonałem sie juz po 5minutach :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.05.2024, 13:20 
Avatar użytkownika

Dołączył: 7.03.2023
Posty: 9
Nr klubowicza: 496
Cześć

Mam kilka lat takie autko i jestem zdecydowanie zadowolony praktycznie nic się nie psuje a dźwięk zdecydowanie fajniejszy niż dzisiejszy 2.0 turbo




_________________

TOMII
Cayman S TP 1,50,7 SR 1,58,3


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.05.2024, 16:39 
Avatar użytkownika

Dołączył: 6.02.2013
Posty: 582
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nr klubowicza: 376
Tutaj też już było trochę napisane o 981 :

boxster-981-t28455.html

Reasumując, jest to genialny samochód i nie ma opcji, aby się w nim nie zakochać na dłużej lub nawet na stałe :)




_________________

996 Carrera cabrio '00 - OUT
Boxster 981 GTS Martini, TP 1.50,758, Silesia 1.56,868
996 TT '03
928S '84

Damian


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.05.2024, 12:51 
Avatar użytkownika

Dołączył: 9.11.2022
Posty: 16
Lokalizacja: WB
Nr klubowicza: 925
Johnny napisał(a):
Mnie śmieszy pytanie czy auto sportowe jest twarde i głośne więc nawet nie odpisuje na taki temat, szkoda czasu.


Nie wiem jak 981, ale moje 982 w komfortowym trybie PASM i bez włączonego PSE nie jest ani specjalnie twarde, ani głośne :lol:




_________________

'22 Cayenne GTS
'24 718 Boxster GTS 4.0 PDK


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.05.2024, 22:14 

Dołączył: 23.05.2024
Posty: 10
Bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie informacje. Życzę wszystkim miłego weekendu i coś czuję, że zostanę szczęśliwym właścicielem, i za jakiś czas może będę miał przyjemność się z Państwem na jakimś zlocie spotkać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.06.2024, 20:30 

Dołączył: 23.02.2024
Posty: 29
larry92 napisał(a):
Johnny napisał(a):
Mnie śmieszy pytanie czy auto sportowe jest twarde i głośne więc nawet nie odpisuje na taki temat, szkoda czasu.


Nie wiem jak 981, ale moje 982 w komfortowym trybie PASM i bez włączonego PSE nie jest ani specjalnie twarde, ani głośne :lol:



Jest nieco twardsze, ale zdecydowanie dużo bardziej głośne :)
Ale pod wiaduktami czy w tunelach nie da się nie uśmiechnąć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum