Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 4.07.2022, 22:59 

Dołączył: 13.05.2022
Posty: 6
Szukałem i nie znalazłem nic na forum wiec zakładam nowy wątek.
Auto stało 10dni w garażu i po powrocie z wakacji nie otworzyło się. Otworzyłem maskę awaryjnie linka i alarm zaczął wyć wiec odlaczylem klemę a po założeniu kluczyk magicznie zaczął działać. Tylko pytanie czemu nie działał skoro prąd w aucie był? Auto po otworzeniu bez problemu odpaliło a wszystko inne działało. Drugim problemem jest ze wkładka zamka się obraca ale zamek się nie otwiera. Mówię o fizycznym przekręceniu kluczyka. Zamek jeszcze miesiąc sprawdzałem i działał.
Czyli podsumowując auto stało 10dni i jakby centralny się rozkodował a wkładka zablokowała. Ktoś ma jakiś pomysł co może być nie tak z zamkiem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 4.07.2022, 23:20 
Warto czytać instrukcje :) po 5 dniach nieużywania kluczyka, centralny się wyłącza, dla oszczędzania akumulatora. Żeby alarm się nie włączył, jest kilka sekund od otwarcia auta "mechanicznie" do włączenia zapłonu.


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.07.2022, 2:36 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1626
Po 5 dniach należy otworzyć drzwi kluczem w lewo, a następnie zamknąć w prawo.
Po tej operacji następuje aktywacja centralnego zamka spowodowana uśpieniem po dłuższym postoju.
Później wystarczy otworzyć całe auto przyciskiem na kluczyku.
To wszystko oczywiście jeśli normalnie działa zamek w drzwiach (jest sprawny)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.07.2022, 8:24 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 625
Cytuj:
Drugim problemem jest ze wkładka zamka się obraca ale zamek się nie otwiera. Mówię o fizycznym przekręceniu kluczyka. Zamek jeszcze miesiąc sprawdzałem i działał.

Witaj,
Masz uszkodzony element wkładki zamka, uderz do kolegi Qbak powinien załatwić tą część.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.04.2023, 20:11 
Avatar użytkownika

Dołączył: 13.08.2007
Posty: 507
Lokalizacja: Radom
Nr klubowicza: 151
rafie napisał(a):
Po 5 dniach należy otworzyć drzwi kluczem w lewo, a następnie zamknąć w prawo.
Po tej operacji następuje aktywacja centralnego zamka spowodowana uśpieniem po dłuższym postoju.
Później wystarczy otworzyć całe auto przyciskiem na kluczyku.
To wszystko oczywiście jeśli normalnie działa zamek w drzwiach (jest sprawny)


Panowie mam instrukcje w języku japońskim, wiec proszę forum o pomoc. Po zakupie auta jeden kluczyk działał w zakresie otwierania centralnego, a drugi nie. Natomiast auto ma u mnie przestoje ponad 5 dniowe i niestety zauważyłem ze drugi kluczyk tez przestał otwierać i zamykać centralny zamek. Wymienione baterie a problem pozostał. Próbowałem wielokrotnie powyższa procedurę i nie działa. Czy to znany problem i czy jest jakieś rozwiązanie?




_________________

pozdrawiam,
Jakub

IN: MACAN S, 996 C4S
out: Porsche 944 2,5


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.04.2023, 7:38 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
Przestał otwiera zupełnie czy się włączył ?

Po x dniach (nie pamietam ilu ale właśnie koło tygodnia) wyłącza się otwieranie z pilota aby oszczędzać akumulator. Musisz otworzyć raz z kluczyka i potem znowu możesz z pilota.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.04.2023, 11:02 
Avatar użytkownika

Dołączył: 13.08.2007
Posty: 507
Lokalizacja: Radom
Nr klubowicza: 151
b0g0b0jny napisał(a):
Przestał otwiera zupełnie czy się włączył ?

Po x dniach (nie pamietam ilu ale właśnie koło tygodnia) wyłącza się otwieranie z pilota aby oszczędzać akumulator. Musisz otworzyć raz z kluczyka i potem znowu możesz z pilota.


Przestał działać kluczyk jako pilot. Nie otwiera centralnego. Bateria nowa, dioda swieci się, reaguje na wciśnięcie, ale auto nie reaguje. Zamki otwierają się po włożeniu kluczyka i mam kilka sekund na włożenie klucza do stacyjki. Inaczej włącza się alarm.




_________________

pozdrawiam,
Jakub

IN: MACAN S, 996 C4S
out: Porsche 944 2,5


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.04.2023, 1:07 

Dołączył: 3.05.2011
Posty: 1319
jimmy napisał(a):
b0g0b0jny napisał(a):
Przestał otwiera zupełnie czy się włączył ?

Po x dniach (nie pamietam ilu ale właśnie koło tygodnia) wyłącza się otwieranie z pilota aby oszczędzać akumulator. Musisz otworzyć raz z kluczyka i potem znowu możesz z pilota.


Przestał działać kluczyk jako pilot. Nie otwiera centralnego. Bateria nowa, dioda swieci się, reaguje na wciśnięcie, ale auto nie reaguje. Zamki otwierają się po włożeniu kluczyka i mam kilka sekund na włożenie klucza do stacyjki. Inaczej włącza się alarm.


to normalny objaw , opisywany na wielu forach..i tutaj także.
Mam tak samo caly czas w swoim 40 Jahre , nawet gdy oddalem polot do serwisu w PCS , to dzialam moze ze 3 dni..wiec odpuscilem temat i otwieram i zamykam kluczykiem.
Jedyna rada to wymiana transmitera.

linki do tematów:

https://pl.search.yahoo.com/search?fr=m ... ontrol+fix


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum