Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 13.11.2022, 1:05 

Dołączył: 5.09.2021
Posty: 14
Witajcie,
Teoretycznie Porsche to auto jak każde inne, ale niekoniecznie.
Nadchodzi wielkimi krokami sezon zimowy i raczej nie w smak będzie mi wyjeżdżać na tor, ani nawet na ulice.

Jest to mój pierwszy sezon z Porsche w ogóle - 718 Cayman 2018.
Będzie garażowany w hali pod blokiem. Opony tylko letnie sportowe.
Po sezonie wyszły na jaw 2-3 ubytki w powłoce, które zamierzam na dniach załatać dodając konserwację samej powłoki (minie 6 mcy od nałożenia), wysprzątać go dokładnie.

Powiem szczerze, że nigdy nie miałem więcej jak jednego auta, raz jak zostawiłem toyotkę na 3 tygodnie pod domem, to sie koła zapiekły i ledwo się odkleiły do ruszania 😬.

Powinienem wykonać jakieś konkretne przygotowania do nie ruszania go przez 3-4 mce?
Czy muszę autem się przejechać raz na jakieś 2 tyg.?
Jakieś inne rady dla ogóra, którym jestem?:)

Jeżeli temat był proszę o link, niestety wyszukiwarka szuka wszystkiego i niczego.

Pozdr, Adam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2022, 12:12 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 679
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Zajęło mi to 5 sekund:

https://www.google.com/search?q=zimowan ... anie+auta&




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2022, 13:56 

Dołączył: 6.05.2022
Posty: 60
Podsyłam też temat z naszego forum
przygotowanie-auta-do-dlugiego-postoju-t13955.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2022, 14:11 

Dołączył: 21.02.2021
Posty: 183
Nr klubowicza: 791
Poglądów na sposoby na zimowanie auta jest mnóstwo, na tym forum również. Są zwolennicy jazdy zimą i trzymania pod kocykiem. Ja będę miał teraz drugą zimę z boxsterem. Mnie nie do końca przekonuje brak jazdy autem przez 3-4 miesiące, wydaje mi się (choć tak bardziej " na chłopski rozum", bo nie jestem fachowcem), że korzystniej jest jednak autko odpalić i zrobić paręnaście lub więcej kilometrów. Swojego prosiaka zeszłej zimy starałem się odpalić i pojeździć tak około co dwa tygodnie. Warunki konieczne:
- sucho (bez grama śniegu, a w zasadzie to wręcz sucha nawierzchnia, bo sól),
- temperatura max w okolicach zera stopni (no może do -1)
Biorąc pod uwagę nasze ostatnie zimy nie jest trudno złapać się na takie warunki.
Poza tym chyba nie wytrzymałbym bez jazdy prosiakiem przez 3-4 miesiące, chyba bym musiał do garażu nie wchodzić przez ten czas ;)
Ty masz samochód z twardym dachem, więc tym bardziej "zimowy" niż cabrio. Decyzja należy do Ciebie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.11.2022, 16:23 
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.05.2015
Posty: 343
Lokalizacja: GDYNIA
Nr klubowicza: 442
Co jakis czas przetoczyc napewno. Oponki lubia sie zrobic kwadratowe. Pozniej po dluzszej przerwie troche zajmuje zanim przestana bic.

_____________________________________
eXpL@S!V
In: 718 Cayman GT4RS
In: Macan FL [95BAA1]
Out: 911 S PDK [997.2] TP 1:51:672
911 4GTS PDK [991.1] TP 1:49:642




_________________

eXpL@S!V
In: 718 Cayman GT4RS
In: Macan FL [95BAA1]
Out: 911 S PDK [997.2] TP 1:51:672
Out: 911 4GTS PDK [991.1] TP 1:49:642


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 14.11.2022, 0:13 
Zeszłej zimy, tak jak rafsa, wsiadałem co 2-3 tygodnie jak aura pozwalała i brałem na ~2 godzinną przejażdżkę. Nie ma wtedy problemów z akumulatorem (i bez żadnych akrobacji przy tym), żadne filmy olejowe itp nie zanikają w napędach, nie zachodzi wilgocią itd itp.
Zamykanie auta na sztywno na kilka miesięcy to jakaś abstrakcja. Oczywiście jeśli nagie przywali śnieżna zima na cały kwartał, to trudno, ale przy takich zimach jak ostatnio, to spokojnie można auto przewietrzać raz na jakiś czas


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.11.2022, 9:46 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1513
Główny problem we współczesnych autach to pobór prądu. Żadne auto nie wytrzyma tyle stojąc moim zdaniem. Aku jak w starych autach tez nie odłączysz:)

Pozostaje albo podłączanie pod prostownik z funkcją podtrzymywania lub podladowywanie co jakiś czas.

Co do opon to koniecznie musisz mocno napompować (najlepiej nawet trochę ponad limit). Inaczej mogą zrobić Ci się kwadraty i będą do kosza.

Do tego raz na jakiś czas (pogoda na pewno pozwoli) jak koledzy sugerują najlepsza jest trochę dłuższa przejażdżka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum