Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 3.06.2022, 7:46 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 844
Cześć, czy ktoś mógłby się podzielić jak wygląda temat sprzedaży prywatnie auta do Niemiec, Francji czy Włoch? Z Polski mam zerowe zainteresowanie (poza biernymi obserwatorami ogłoszenia zero oglądających), z kolei znacznie więcej zapytań z Europy, jak to wygląda przy sprzedaży. Czy Niemiec jak inportuje musi płacić jakieś cło VAT czy akcyzę?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.06.2022, 8:41 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 483
Ja sprzedałem swoje 911 do niemieckiego komisu.
Jedyne co Ciebie interesuje to wypełnienie umowy sprzedaży (są w necie dwujęzyczne ) i tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.06.2022, 10:07 

Dołączył: 30.05.2011
Posty: 969
Jak masz nirmalne tablice rejestracyjne to spisujesz umowe po polsku albobjak chcesz dwujęzyczną i tyle. Ja sprzedalem okolo 15 swoich samochodów za granice. I nigdy nie miałem problemu. Z żóltymu wiem, że jest pod górkę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.06.2022, 10:39 

Dołączył: 17.01.2017
Posty: 57
Adam. Nie ma problemu i nie jest pod górkę. To jest tylko wpis do ewidencji. Też sprzedawałem. To samo jak masz białe tablice, 40 lat plus wartość powyżej 32 tys.
A z ciekawości w Polsce nie pozwolono do tej pory na wywóz jednego pojazdu i z wpisem do rejestru nie ewidencji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.06.2022, 11:10 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 844
A co z tablicami? Auto wyjezdza z nimi za granicę? Coś gdzieś kiedyś czytałem, że trzeba je najpierw wyrejestrować (oddając przy okazji tabliczki) ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.06.2022, 13:29 

Dołączył: 17.01.2017
Posty: 57
Nie trzeba zdawać tablic. W wydziale komunikacji zgłaszasz sprzedaż i tyle. Masz na to chyba 30 dni.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.06.2022, 15:05 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 427
Nr klubowicza: 797
W tym roku sprzedałem dwie E46 M3 poza PL. Pamiętaj o tym, żeby umowa była dwujęzyczna. Ważne, żebyś nie zbagatelizował danych nowego nabywcy jak nr socjalny (odpowiednik naszego PESEL) i dokładny adres bo będziesz miał problem ze zgłoszeniem zbycia w ubezpieczalni. Zrób ksero dowodu lub paszportu - u mnie tego wymagali w wydziale komunikacji przy zgłoszeniu sprzedaży. Auto w EU sprzedajesz jak w Polsce - dajesz tablice, kartę pojazdu, dowód rejestracyjny i potwierdzenie OC.




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.06.2022, 16:44 

Dołączył: 17.01.2017
Posty: 57
Nie trzeba mieć umowy dwujęzycznej. Kierowca, który sprzedał pojazd, ma 14 dni na zawiadomienie firmy ubezpieczeniowej o sprzedaży pojazdu i to wszystko. Może przedstawić umowę ale ... i nie musi.
Do WK zgłaszasz tak samo sprzedaż z załączoną kserowką umowy. U mnie było Imię i Nazwisko obcokrajowca z adresem. Nic więcej. I nikt się nie czepiał bo i do czego...To nie ja potem rejestruję w ,,patologicznym urzędowym,,kraju jak PL.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.06.2022, 18:28 

Dołączył: 30.04.2020
Posty: 31
Hej, ja sprzedalem swoje 981 chlopakowi z Francji. Umowa dwujezyczna, przelew doszedl w 1 h , na moje konto w Euro.
Mowil ze we Francji nie placi zadnego vat czy akcyzy. jest natomiast jakis podatek ekologiczny ale niewysoki chyba ok 1000eur . ubezpieczenie sobie wykupil w FR, takze ja zglosilem sprzedaz do ZU i otrzymalem zwrot pozostalego polskiego ubezpieczenia.
Przyjechal z wlasnymi tablicami francuskimi i po prostu zalozyl i pojechal.
Szybko, sprawnie i duzo milej niz z polskimi kupujacymi. ZERO marudzenia i targowania:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.06.2022, 19:28 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 844
Dzieki, wyglada to sensownie...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum