Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 9.06.2020, 23:42 

Dołączył: 2.12.2010
Posty: 525
Lokalizacja: Toruń/Gdańsk
Nr klubowicza: 412
Proszę o informację, czy mamy na forum kogoś kto zajmuje się pomocą w rozliczaniu szkody całkowitej - samochód jest w leasingu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Szkoda z OC sprawcy.
Dziękuję za pomoc.




_________________

Marcin
było: 986, 987S, 996.2 Targa Orient Red Metallic
jest: Macan S i Boxster 718
http://WWW.AURAN.PL
http://WWW.MISSALA.PL
Perfumeria Quality Gdańsk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.06.2020, 17:19 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
Ja rozliczałem szkodę kradzieżową z AC i szkodę częściową z OC sprawcy - na szczęście nie w Porsche ;) W miarę możliwości, mogę służyć poradą.

Na pewno musisz uważać na problem VATu. Ubezpieczyciele coraz częściej wypłacają odszkodowania z OC tylko w kwocie netto, motywując to tym, że fundusz leasingowy może odliczyć cały VAT. Tylko, że fundusz dokona rozliczenia umowy, wystawiając na Twoją rzecz FV 23%, z której zapewne możesz odliczyć tylko połowę VAT.

Jestem obecnie w sporze z jednym z TU, który zaprowadził nas przed oblicze Rzecznika Finansowego. Czekam na wydanie interpretacji.




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.06.2020, 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
PZU ubezpiecza leasing netto + 50% VAT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.06.2020, 20:27 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
Tak, ale dla AC. Przy OC prawie wszystkie fundusze odmawiają wypłaty VAT.




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.07.2020, 20:01 

Dołączył: 25.06.2019
Posty: 57
no to faktura musi wtedy iść na firma leasingową, która może odliczyć 100% vat, w przeciwieństwie do większości z nas (50%)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.07.2020, 11:41 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
Zgadza się, ale np. stanowisko Millennium Leasing przy szkodzie częściowej wygląda jak poniżej. Moja sprawa obecnie leży już u Rzecznika Finansowego.

Uprzejmie informujemy, że firma Millennium Leasing Sp. z o.o. nie zlecała naprawy pojazdu marki xxx, o nr rej. yyy (dalej także jako „Przedmiot leasingu”) i nie wydała zgody na rozliczenie kwoty podatku VAT. Ww. pojazd jest przedmiotem umowy leasingu i zgodnie z jej ogólnymi warunkami w przypadku powstania szkody w przedmiocie leasingu, Korzystający zobowiązany jest do przywrócenia przedmiotowi leasingu stanu sprzed szkody i pokrycia kosztów naprawy, chyba, że nastąpiła szkoda całkowita. Millennium Leasing Sp. z o.o. nie może ponosić odpowiedzialności za zlecenia napraw dokonywane przez Korzystającego we własnym imieniu.
Wobec powyższego zlecającym naprawę był Korzystający i to on jest stroną umowy zlecenia, a zatem i prawidłowym odbiorcą faktury VAT. Stanowisko ubezpieczyciela dotyczy odpowiedzialności ubezpieczyciela ( przy okazji zaznaczamy, iż stanowiska tego nie podzielamy), nie ma zaś jakiegokolwiek wpływu na to kto zlecał naprawę, kto powinien być odbiorcą faktury ( nabywcą usługi) i kto jest zobowiązany do zapłaty wynagrodzenia za naprawę na gruncie cywilnoprawnym.




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum