Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 691 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 1.10.2018, 21:41 

Dołączył: 23.10.2017
Posty: 16
No i kolejny odcinek
https://youtu.be/YyS592P_cag


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.10.2018, 11:52 

Dołączył: 27.07.2018
Posty: 17
Idzie to elegancko chłopakom od renowacji :)

Jak się spiszą na medal to liczę na powtórkę z rozrywki ;)

http://szrociaki.blogspot.com/2018/06/p ... e-911.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.10.2018, 19:04 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1327
Lokalizacja: My-ce
Nr klubowicza: 039
Ja im kibicuję ,bo jestem an tym samym etapie.Już poszło na części blacharskie 3300 euro a to wierzchołek góry lodowej.Te wszystkie elementy w F modell, są jednak bardzo skomplikowane i wymagające.Mają wiele wzmacniających wytłoczeń i krzywizn.Z tych roczników i starsze auta innych marek ,można bez problemu odbudować nie posiłkując się reparaturkami.




_________________

968 - out
912
996 - out


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.10.2018, 21:24 

Dołączył: 20.10.2014
Posty: 279
Lokalizacja: Sosnowiec
Nr klubowicza: 759
Duży szum Patryk wywołał wokół tej renowacji, których wykonuje się dużo na polskim rynku z aut jeszcze w gorszym stanie. Chciałbym aby przedstawił faktyczne rynkowe ceny części i robocizny. Ale obawiam się że będzie jak w programie samochód marzeń w cenach odbiegających od faktycznych rynkowych.
Dla przykładu ceny z portalu ebay i firm sprzedających części między innymi do modelu F.

Błotniki tył zamienniki kpl ok 10 000 zł
Błotniki przód zamienniki ok 6 000 zł
Zderzaki przód i tył zamienniki ok 8 000 zł
Maska przednia zamiennik ok 4 000 zł
Klapa tył z grillem ok 4 000 zł
Fotele używane kpl do zrobienia ok 6 - 8 000 zł
Kierownica używana z klaksonem ok 4 000 zł
Boczki drzwi zamienniki ok 6 000 zł
felgi fuchs 15 cali używane ok 8 000 zł
Lampy i reflektory przód i tył zamienniki ok 4 000 zł
Licznik używany ok 2 000 zł
Podłoga i części blacharskie zawieszenia ok 3 - 4 000 zł

Startowa lista wymienionych części to ok 70 000 zł a gdzie zakup i remont silnika,skrzyni , koszt prac blacharskich , lakierniczych, tapicera, mechanika który poskłada auto . Do tego należy doliczyć koszt wielu , wielu części potrzebnych do auta które kosztują tysiące euro.

Piszę aby uświadomić jakie są obecnie ceny części do auta nie kompletnego i poprzerabianego na inna epokę.
Nie będę pisał o kosztach robocizny bo tu są znaczne różnice.

Po ilości osób oglądających program Patryka widać ile jest osób marzących o 911stce.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.10.2018, 21:33 

Dołączył: 27.10.2014
Posty: 95
Przecież zamieścił informację w filmiku żeby każdy z kibiców poszedł poszukać jakiś części to razem uda się złożyć to auto.Potem Patryk powie jak się nim jeździ.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.10.2018, 21:43 

Dołączył: 19.03.2007
Posty: 1122
lotoss napisał(a):
Przecież zamieścił informację w filmiku żeby każdy z kibiców poszedł poszukać jakiś części to razem uda się złożyć to auto.Potem Patryk powie jak się nim jeździ.

Serio??
Bo oglądałem tylko 1
Już lecę coś znajdę - nic nie wyrzucam w trakcie remontów. MOŻe mam coś zalegającego do efki. 😁
A potem się dowiem jak auto jeździ 😁


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.10.2018, 21:45 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Ale mechanik musi powtórzyć typowy błąd - mówi 930 o modelu G. Chyba że faktycznie miał na myśli Turbo




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.10.2018, 22:45 

Dołączył: 20.10.2014
Posty: 279
Lokalizacja: Sosnowiec
Nr klubowicza: 759
Kacper pewnie ktoś zostawił Tobie silnik 2.0 to napisz pod wskazany email w filmiku.
Jeśli tak będzie składana 911 to ceny jakie podałem są nie istotne w tym projekcie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.10.2018, 0:02 

Dołączył: 27.07.2018
Posty: 17
arek classic napisał(a):
Duży szum Patryk wywołał wokół tej renowacji, których wykonuje się dużo na polskim rynku z aut jeszcze w gorszym stanie. Chciałbym aby przedstawił faktyczne rynkowe ceny części i robocizny. Ale obawiam się że będzie jak w programie samochód marzeń w cenach odbiegających od faktycznych rynkowych.
Dla przykładu ceny z portalu ebay i firm sprzedających części między innymi do modelu F.

Błotniki tył zamienniki kpl ok 10 000 zł
Błotniki przód zamienniki ok 6 000 zł
Zderzaki przód i tył zamienniki ok 8 000 zł
Maska przednia zamiennik ok 4 000 zł
Klapa tył z grillem ok 4 000 zł
Fotele używane kpl do zrobienia ok 6 - 8 000 zł
Kierownica używana z klaksonem ok 4 000 zł
Boczki drzwi zamienniki ok 6 000 zł
felgi fuchs 15 cali używane ok 8 000 zł
Lampy i reflektory przód i tył zamienniki ok 4 000 zł
Licznik używany ok 2 000 zł
Podłoga i części blacharskie zawieszenia ok 3 - 4 000 zł

Startowa lista wymienionych części to ok 70 000 zł a gdzie zakup i remont silnika,skrzyni , koszt prac blacharskich , lakierniczych, tapicera, mechanika który poskłada auto . Do tego należy doliczyć koszt wielu , wielu części potrzebnych do auta które kosztują tysiące euro.

Piszę aby uświadomić jakie są obecnie ceny części do auta nie kompletnego i poprzerabianego na inna epokę.
Nie będę pisał o kosztach robocizny bo tu są znaczne różnice.

Po ilości osób oglądających program Patryka widać ile jest osób marzących o 911stce.


Artur,

dziękuję Ci za tą wypowiedź.
Ja oczywiście gorąco kibicuje w odbudowie tego 911, ale dla mnie jest to totalnie nie racjonalne podejście.

Oczywiście pod kątem marketingowym dwie strony tylko zyskają, ale widzowie którzy się naoglądają i wpadną na pomysł, że też tak chcą mogą tego nie udźwignąć finansowo. Ja trochę już w branży automotive jestem i smutne jest to, że dużo fajnych samochodów zostało zniszczonych przez słomianych zapaleńców którzy nabyli tego typu samochody i przeliczyli się z renowacją. I teraz te auta stoją pod plandeką i czekają latami na dalszą renowację jak tylko właściciel się pozbiera finansowo - stąd powiedzenie "nie sprzedam - będę robił"

Dobranoc


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.10.2018, 7:05 

Dołączył: 19.03.2007
Posty: 1122
arek classic napisał(a):
Kacper pewnie ktoś zostawił Tobie silnik 2.0 to napisz pod wskazany email w filmiku.
Jeśli tak będzie składana 911 to ceny jakie podałem są nie istotne w tym projekcie.

Mam!!!

Ale nie oddam będę robił 😁😁😁

Ale mam do sprzedania 3,3 turbo bo może w custom ten projekt pójdzie 😎


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.10.2018, 8:10 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1532
OWOC napisał(a):
... widzowie którzy się naoglądają i wpadną na pomysł, że też tak chcą mogą tego nie udźwignąć finansowo. Ja trochę już w branży automotive jestem i smutne jest to, że dużo fajnych samochodów zostało zniszczonych przez słomianych zapaleńców którzy nabyli tego typu samochody i przeliczyli się z renowacją. I teraz te auta stoją pod plandeką i czekają latami na dalszą renowację jak tylko właściciel się pozbiera finansowo - stąd powiedzenie "nie sprzedam - będę robił"

Dobranoc


W punkt!
Sąsiad od 20lat "odpala" swoją 911.Co 3-5lat pytam czy sprzeda i zawsze słyszę to samo.

Jak widać czasami wystarczy świadomość posiadania.Po co się martwić o akumulator,opony czy przegląd.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.10.2018, 8:27 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1532
Nawet sobie gaz założył.
Tak,w miejscu koła jest butla z gazem


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.10.2018, 14:16 

Dołączył: 24.01.2014
Posty: 282
Arekk napisał(a):
Nawet sobie gaz założył.
Tak,w miejscu koła jest butla z gazem


Po tym co napisane powyżej uważam że to auto dużo bardziej zasługuje na miano "Polskiej 911stki " niż ratowane przez P.Mikiciuka, albo aby nie było zgrzytów to można je roboczo określić Prawdziwie Polską 911stką :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.10.2018, 12:20 

Dołączył: 27.07.2018
Posty: 17
Arekk napisał(a):
OWOC napisał(a):
... widzowie którzy się naoglądają i wpadną na pomysł, że też tak chcą mogą tego nie udźwignąć finansowo. Ja trochę już w branży automotive jestem i smutne jest to, że dużo fajnych samochodów zostało zniszczonych przez słomianych zapaleńców którzy nabyli tego typu samochody i przeliczyli się z renowacją. I teraz te auta stoją pod plandeką i czekają latami na dalszą renowację jak tylko właściciel się pozbiera finansowo - stąd powiedzenie "nie sprzedam - będę robił"

Dobranoc


W punkt!
Sąsiad od 20lat "odpala" swoją 911.Co 3-5lat pytam czy sprzeda i zawsze słyszę to samo.

Jak widać czasami wystarczy świadomość posiadania.Po co się martwić o akumulator,opony czy przegląd.


Wiesz, jeśli tylko utrzymuje ją w miarę dobrym i oryginalnym stanie i nie daje jej niszczeć to niech chłop ma ;)

Masz jej więcej zdjęć i znasz jej historię?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.10.2018, 17:09 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1532
OWOC napisał(a):
Arekk napisał(a):
OWOC napisał(a):
... widzowie którzy się naoglądają i wpadną na pomysł, że też tak chcą mogą tego nie udźwignąć finansowo. Ja trochę już w branży automotive jestem i smutne jest to, że dużo fajnych samochodów zostało zniszczonych przez słomianych zapaleńców którzy nabyli tego typu samochody i przeliczyli się z renowacją. I teraz te auta stoją pod plandeką i czekają latami na dalszą renowację jak tylko właściciel się pozbiera finansowo - stąd powiedzenie "nie sprzedam - będę robił"

Dobranoc


W punkt!
Sąsiad od 20lat "odpala" swoją 911.Co 3-5lat pytam czy sprzeda i zawsze słyszę to samo.

Jak widać czasami wystarczy świadomość posiadania.Po co się martwić o akumulator,opony czy przegląd.


Wiesz, jeśli tylko utrzymuje ją w miarę dobrym i oryginalnym stanie i nie daje jej niszczeć to niech chłop ma ;)

Masz jej więcej zdjęć i znasz jej historię?


Mam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.10.2018, 0:15 

Dołączył: 27.07.2018
Posty: 17
Arekk napisał(a):
OWOC napisał(a):
Arekk napisał(a):
OWOC napisał(a):
... widzowie którzy się naoglądają i wpadną na pomysł, że też tak chcą mogą tego nie udźwignąć finansowo. Ja trochę już w branży automotive jestem i smutne jest to, że dużo fajnych samochodów zostało zniszczonych przez słomianych zapaleńców którzy nabyli tego typu samochody i przeliczyli się z renowacją. I teraz te auta stoją pod plandeką i czekają latami na dalszą renowację jak tylko właściciel się pozbiera finansowo - stąd powiedzenie "nie sprzedam - będę robił"

Dobranoc


W punkt!
Sąsiad od 20lat "odpala" swoją 911.Co 3-5lat pytam czy sprzeda i zawsze słyszę to samo.

Jak widać czasami wystarczy świadomość posiadania.Po co się martwić o akumulator,opony czy przegląd.


Wiesz, jeśli tylko utrzymuje ją w miarę dobrym i oryginalnym stanie i nie daje jej niszczeć to niech chłop ma ;)

Masz jej więcej zdjęć i znasz jej historię?


Mam


Ulala słabo to wygląda :(

Ale jest potencjał do ratowania.

A tym czasem kolejna część z totalnie bezsensownej lecz bardzo fascynującej historii ratowania 911



Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.10.2018, 12:19 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 937
Wg mnie bardzo fajny cykl. Przynajmniej pokazują tak jak to powinno wyglądać a nie jak w WHeelers Dealers ;-)
A że ktoś orwie się z motyką na słońce po obejżeniu (jednak rzetelnego) cyklu programów to cóż, ciężko za to p. Mikiciuka winić :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.10.2018, 9:19 

Dołączył: 22.06.2018
Posty: 25
Widać w internecie, że program cieszy się sporym zainteresowaniem i nabiera tempa. Wiecie, kiedy planowane jest zakończenie renowacji?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.10.2018, 20:01 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1105
Przy takich projektach nie ma terminu :shock: To nie jest wymiana klocków i oleju :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.10.2018, 22:17 

Dołączył: 27.07.2018
Posty: 17
Romcio napisał(a):
Przy takich projektach nie ma terminu :shock: To nie jest wymiana klocków i oleju :D


Brną dalej :mrgreen:



Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 691 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum