Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 3.01.2020, 17:38 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
mata70 napisał(a):

Nawet US wyrobił się w 4 dni! z pismem, że auto zwolnione jest z akcyzy.[/quote]

Adam ale przynajmniej z tym masz szczęście.

U nas nie chcą mi wydać takiego pisma od kilkunastu miesięcy.
Mam opinię rzeczoznawcy, auto kolekcjonerskie, 81 rocznik czyli też pełnoprawny zabytek.
A lokalny US twierdzi, że oni nie są od wydawania opinii, że decyzje ma odejmować uwaga Wydział Komunikacji na podstawie opinii rzeczoznawcy.
Wydział komunikacji mówi, opinia rzeczoznawcy jest OK możemy panu auto zarejestrować na żółte blachy. A ja mówię, ale ja chcę na białe, na co oni, jak na białe to proszę dostarczyć pismo z US, że auto nie musi mieć opłaconej akcyzy.
To jest dopiero błędne koło.
Oczywiście mogę też opłacić akcyzę i zarejestrować je na białe blachy, ale chyba jesteśmy równi wobec prawa niezależnie od tego gdzie mieszkamy, przynajmniej jeszcze...[/quote]

Mata70 z akcyzą polecam zrobić tak:
1. Telefon na infolinię podatkową (22 330 03 30) i poprosić i wskazanie US właściwego do wydania pisma o braku podlegania pod podatek akcyzowy.
2. Opinia rzeczoznawcy stwierdzająca, że auto jest "kolekcjonerskie" (95% części oryginalnych, nieprodukowane od 10 lat, a wyprodukowane co najmniej 30 lat temu) + info o spełnieniu wymogów dla kodu PCN 9705 00 00.
3. 17 pln na konto UM jako opłata skarbowa.
4. Wniosek - wyślę, ci za chwilę skan mojego.
5. Kilka dni cierpliwości i tyle (u mnie wydali 24.12 zaledwie po 3 dniach kalendarzowych od wpłynięcia pisma :))

That's it!
Powodzenia




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2020, 21:49 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 1038
mata70 napisał(a):
adamax napisał(a):
Wolny rynek chyba słabo działa :(
Potrzebuję OC na przejazd samochodem na czerwonych blachach na przegląd (ważne 30 dni), koszt w link4 1000 pln!!!, w PZU coś koło 700 pln !!!
A podobno można to było niedawno kupić za 50 pln.

Aha, auto jest (będzie) na czerwonych polskich numerach próbnych.
A może ktoś leci akurat lawetą w przyszłym tygodniu z Warszawy na Śląsk i chciałby pomóc w przesunięciu 944 z Raszyna do Rudy Śląskiej?


Z wolnego rynku zostały zgliszcza :(
W czerwcu 2018 za 30 dni takiego ubezpieczenia w PZU płaciłem 99 pln.

Teraz tez można to jakoś ubezpieczyć, ale niespodzianki są wszędzie. W zeszłym miesiącu córka kupowała Golfa z 1990 roku, niezarejestrowanego w Polsce, sprzedawca wykupił 30 dniowa polisę za circa 150 pln na numer rejestracyjny ostatniego właściciela w DE , takak też tablica na nim widniała. Pojechaliśmy go odebrać, machnęliśmy 300kilometrów na powrotnym z polisą w schowku. Jak się potem okazało na nieświadomce. Polisa jest wykupiona ale podobno nie działa, bo auto w DE było wyrejestrowane i w takim wypadku polisa nie działa.
OC nie działało na 100%. Wolny rynek, w tym przypadku, niestety psują ludzie. Polscy Janusze biznesu wpadli szybko na pomysł, że zamiast w przypadkach kiedy oc kosztuje powyżej 1200 zł za rocznie taniej jest kupować miesięczne za 99 zł. I tym sposobem zakłady ubezpieczeń zaczęły tracić pieniądze. Efekt jest taki że sporo zu zrezygnowało z tej oferty, a pozostałe podwyższył skladki. I ot cała historia.

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2020, 15:23 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
adamax napisał(a):
Wolny rynek chyba słabo działa :(
Potrzebuję OC na przejazd samochodem na czerwonych blachach na przegląd (ważne 30 dni), koszt w link4 1000 pln!!!, w PZU coś koło 700 pln !!!
A podobno można to było niedawno kupić za 50 pln.

?


Z ciekawosci sprawdzilem u mojego agenta. OC 30 dni na czerwone tablice 260pln ale moga tez zrobic roczne bez rejestracji i potem aneksowac..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.01.2020, 3:37 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3071
Co to za ubezpieczalnia co na rok ubezpieczy auto w pl bez rejestracji w pl , jestem zaintersowany takimi polisami może być na priv jeśli to top secret :) ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.01.2020, 12:29 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Jak jestes zainteresowany to napisz PW. Jak kupowalem Cayenne to kupilem ubezpieczenie mimo niemieckich blach wywozowych.. potem faktycznie aneksowane bylo jak zmienilem juz na docelowe polskie rejestracje..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.01.2020, 14:50 

Dołączył: 3.08.2015
Posty: 734
By zarejestrować R34 RB26DETT muszę poczekać do pół roku. :( Polska... :? :? :?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.01.2020, 15:27 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 840
mareknowak napisał(a):
By zarejestrować R34 RB26DETT muszę poczekać do pół roku. :( Polska... :? :? :?


Możę gdyby miało RB25 albo SRa poszło by szybciej 8)
Sorry, musiałem :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum