Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 5.07.2018, 7:34 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
Mam pytanie odnośnie Link4... korzystał ktoś z ich usług?
Generalnie pytam bo mam dwie oferty na ubezpieczenie swojego auta. 911 rocznik 2002. Oczywiście pakiety OC/AC/NNW.

Warta - gdzie wartość pojazdu to 88k - koszt około 2800
Link4 - gdzie wartość pojazdu to 85k - koszt około 1600

Różnica w ubezpieczeniu jest taka, że Warta daje wariant naprawy serwisowy (czyli ASO) a Link4 kosztorysowy (ale pakiet zawiera zniesienie amortyzacji części - czyli oddają 100% za części).

No i moje pytanie co o tym sądzicie?
Podejrzewam, że Link4 będzie kalkulowało części nowe ale być może nieoryginalne? (są takie - np karoseria, felgi, elementy wyposażenia?)

Poza tym czy toś miał jakikolwiek przygody z Link4? (dobre i złe)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.07.2018, 10:30 

Dołączył: 20.07.2017
Posty: 437
2 miesiące temu też szukałem ubezpieczyciela i padło na link4.
Robiłem rozeznanie i okazało się, że niska cena nie bierze się znikąd - w wariancie kosztorysowym wyceny są bardzo zaniżane (albo bierzesz co dają, albo ciągasz się po sądach i na pieniądze czekasz miesiącami).

Na szczęście oferują też wycenę warsztatową i na nią się zdecydowałem...mam nadzieje, że nie będę musiał sprawdzać jak faktycznie działają;)

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.07.2018, 10:39 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
kajtus napisał(a):
2 miesiące temu też szukałem ubezpieczyciela i padło na link4.
Robiłem rozeznanie i okazało się, że niska cena nie bierze się znikąd - w wariancie kosztorysowym wyceny są bardzo zaniżane (albo bierzesz co dają, albo ciągasz się po sądach i na pieniądze czekasz miesiącami).

Na szczęście oferują też wycenę warsztatową i na nią się zdecydowałem...mam nadzieje, że nie będę musiał sprawdzać jak faktycznie działają;)

Pozdrawiam!

A możesz powiedzić ile płacisz za ubezpieczenie auta i od jakiej wartości (w tym wariancie warsztatowym) tylko pytanie czy to warsztatowe czy ASO :)? - nie każdy warsztat to aso :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.07.2018, 11:08 

Dołączył: 26.10.2015
Posty: 69
Link 4 będzie kalkulować ceny jak mu się spodoba. Nie ma takiej możliwości żebyś za to co dostaniesz w gotówce wykonał porządnie naprawę w pełnym zakresie ale w Warcie będzie podobnie pewnie(z mojego doświadczenia pierwsza wycena to jakieś 50% tego ile weźmie ASO za naprawę). Rozliczenie bezgotówkowe to naprawa w kiepskim warsztacie wybranym przez link 4 gdzie będą robić aby taniej a w Warcie oddajesz samochód dostajesz zastępczy(można walczyć o segment G). Moim zdaniem jeżeli auto masz tylko na sobotnie turlanie się latem i ryzyko szkody jest minimalne albo nie zależy Ci na tym żeby naprawa była wykonana na tip top to ryzykuj z Link 4. Ja bym brał Warte.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.07.2018, 11:39 

Dołączył: 8.11.2015
Posty: 40
dochodzę rocznie ok 1500 roszczeń przeciwko TU i w przypadku szkód z AC zawsze klient oszukiwany, niestety bardzo często z uwagi na nieznajomość OWU ( ogólnych warunków ubezpieczenia).
Praktycznie każdy wariant "serwisowy" działa jedynie w opcji bezgotówkowej, natomiast na kosztorysie wchodzi urealnienie/rabat itp do 60% wartości.
Niestety nie oszukujemy się ale trzeba mieć dużo czasu aby przeczytać owu z kilku ofert różnych TU.

Swoją drogą polecam brać pisemne oświadczenia od Agenta wciskającego polisę którego w większości wypadków wiedza odnośnie zasad rozliczeń szkód z AC jest zerowa iż w przypadku szkody przysługują wam części w jakości O. Zawsze można z jego polisy wyrównać stratę.
Jak by ktoś miał problem w tych sprawach to zapraszam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.07.2018, 13:03 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 217
Od wielu lat link4 w kilku samochodach, kilka szkód, nigdy nie występowały problemy. Opcja tylko: bezgotówkowa + warsztat. Innej nie biorę bo to nie ma sensu.......
W pierwszym roku Link4 , jak każdy inny obiecuje góry i niskie pieniądze za ubezpieczenie, po roku stawka wzrasta bo nie jest się nowym, trzeba do ostatniego dnia ich trzymać w negocjacjach i zawsze kończyło się to u mnie podpisaniem nowej umowy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.07.2018, 16:55 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Ja za Cayenne placilem ASO potem stwierdzilem ze bez sensu i mam teraz poza ASO i cena w Warcie podobna do podanej przez Ciebie w Linku. Wartosc auta 50tys..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.07.2018, 7:16 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
tsubasa napisał(a):
Ja za Cayenne placilem ASO potem stwierdzilem ze bez sensu i mam teraz poza ASO i cena w Warcie podobna do podanej przez Ciebie w Linku. Wartosc auta 50tys..

Skoro cena w warcie podobna do tej mojej ale za wartość dużo niższą... to chyba mam dobrego agenta...
Generalnie Link4 to jest ze stronki oferta... nic wydumanego.
Wartę załatwia mi człowiek, u którego od lat ubezpieczam auta i dom (zawsze miał najlepsze oferty). Ostatnio mój ojciec, brat i kolega też szukali ubezpieczeń, dzwonili po różnych firmach ... i mój broker ubezpieczeniowy zawsze dawał najlepszą ofertę (Hestia, PZU albo Warta)...
No nic, muszę to przemyśleć... Link4 ma dzwonić do mnie to zapytam czy jest opcja przejścia z kosztorysu na Serwisówkę...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.07.2018, 10:54 

Dołączył: 8.11.2017
Posty: 51
Link4, to towarzystwo zależne od PZU, taki chyba budżetowy odpowiednik. W zasadzie to nie mam zastrzeżeń, chociaż bywają tańsze.
W przypadku OC chyba bym szedł w najtańsze rozwiązanie, zwłaszcza, że specyfikacja każdego ubezpieczenia jest bardzo podobna. Przy wycenie ubezpieczenia brane są pod uwagę różne czynniki takie jak wiek kierowcy, czas posiadania prawa jazdy czy adres zamieszkania czy fakt posiadania lub nie posiadania dzieci.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.07.2018, 14:00 

Dołączył: 20.03.2012
Posty: 143
Nie wydaje mi sie,zeby w Link4 za 911,rocznik 2002,wartosc 85k za OC/AC/NNW zaplacic tylko 1600zl.Mam mniej wiecej to samo i place ok. 2400zl.Mam maksymalne znizki,wariant:kosztorys,opcja naprawy:czesci alternatywne,franszyza redukcyjna:1500zl,amortyzacja czesci:zniesiona.Jestem w Link4 od 7 lat,nie mialem zadnych szkod.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.07.2018, 18:37 

Dołączył: 6.10.2013
Posty: 802
Słabo negocjujesz, 997 mało jeżdżę, więc dlatego Link 4, wartość 130 k, udział własny 1000 z, części alternatywne, 2200 z, zeszli z 2600 z.
Dużo zależy od Twoich parametrów, Warta Classic za BMW 850 policzyło mi od wartości 120 k 2600 z, dla nowego właściciela pierwsza kalkulacja była na 8000 z, też miał czystą historię, ale był młodszy bez dzieci itp. i po różnych zabiegach zapłacił 4500k, więc decyduje też PESEL .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum









cron