Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 18.07.2014, 15:09 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
Przeglądam oferty ubezpieczalni na OC+Assistance i najsensowniejszą (niekoniecznie najtańszą) opcją na razie wydaje mi się PZU. Jednak znalazłem taki zapis w regulaminie najwyższego wariantu (działa na terenie całej Europy):

"w przypadku holowania na odległość dalszą niż 150 km, koszty
holowania powyżej tej odległości ponoszone są przez
ubezpieczonego"

Czyli jak rozumiem, jeśli chciałbym dokonać naprawy w Wawie, a samochód polegnie np. w Holandii, to za 1000km holowania płacę z własnej kieszeni?
Może ktoś z forumowiczów ma doświadczenie w tej sprawie i jest w stanie polecić mi opcję, która gwarantowałaby względny spokój (i redukcję kosztów) niezależnie od tego gdzie samochód odmówi posłuszeństwa? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że najlepiej jest dbać o autko żeby zminimalizować szansę takiej przygody, ale coś zawsze może nas zaskoczyć ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 18.07.2014, 22:51 

Dołączył: 11.02.2011
Posty: 372
pzu najsensowniejsza opcja??? jeżeli chodzi o assistance to max 7dni a hol to 150km a wszystko ponad to 5zł za km.to jest szok....Lepiej się dogadać z holownikiemi niech pojedzie te 150 z pzu a reszte prywatnie za 2,5zł/km.(cena oczywiście pow.100km)

są w PL firmy ubezpieczeniowe które za 70zł rocznie proponują do 750km.darmowego holu więc pzu nie jest ta najsensowniejszą opcją. trzeba tylko poszukać. albo pw...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.07.2014, 0:39 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
Ok, tu masz rację. Widziałem oferty do 800km, ale nie znalazłem o nich żadnej opinii. Znalazłem też zmodyfikowaną umowę z PZU, na której limit został zwiększony do 1000km, jednak nie mam pojęcia o koszcie takiej poprawki.
Najsensowniejsza opcja wydawała mi się na podstawie opinii; o ile o większości ubezpieczalni słyszałem negatywne opinie, tak tutaj do tej pory spotkałem się tylko z pozytywnymi (u mnie w firmie samochody też są u nich ubezpieczone).
Utworzyłem ten temat jednak z innego powodu. Nigdy wcześniej nie sprawdzałem warunków assistance i zaskoczył mnie brak zapewnionego transportu do kraju w jakimkolwiek pakiecie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.07.2014, 14:25 

Dołączył: 29.05.2009
Posty: 160
Przerabiałem ten temat parę razy - kiedyś było w PZU 150 i resztę pokrywał właściciel, lecz teraz dużo się pozmieniało.

Holowanie do 1000 km bez problemu do przeskoczenia -

Mam kolegę który może ci pomóc i podpowiedzieć wszystkie najlepsze opcje takiego ubezpieczenia.

Ja zostawiam wszystko na jego głowie (od 8 lat ) a on tylko dzwoni i przypomina mi co i kiedy jest do zapłacenia - jestem Mega zadowolony !!!!


Podeślę ci nr, na PW -


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.07.2014, 14:38 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
Dzięki wielkie!
Zadzwonię na pewno, zwłaszcza że znalazłem już chyba (za tydzień się okaże) Boxa ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum