Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 21.10.2014, 11:24 

Dołączył: 22.09.2014
Posty: 21
Witajcie,
w mojej 997 carrera S na zimnym silniku po odpaleniu troche trzeszczą katalizatory to zaczy slchać jak by coś w srodu w nich latało. po paru min przestają ale jest to wkurzające. Czy znacie kogoś najlepiej w łodzi co jest wtanie sie tym zajać np regeneracja katalizatorow albo wywalenie i wtawienie czegos w zamian cokolwiek aby bylo dobrze:)
Pozdrawiam
Kamil


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 21.10.2014, 12:36 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
A nie jest to przypadkiem odgłos z łączenia-tzn z opasek łączących katalizator z resztą?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 21.10.2014, 13:15 

Dołączył: 22.09.2014
Posty: 21
szczerze to nie wiem bo nie mam kanalu i tylko sluchalem auto po odpaleniu i trzeszczalo w okolicy katalizatora. może faktycznie masz racje z tym polaczeniem i musze to sprawdzic chociaż byłoby to dziwne jeśli to ustaje po tym jak silnik i uklad wydechowy nabieraja temp


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 21.10.2014, 14:00 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
Piszę o tym bo ja jak byłem na przeglądzie do gwarancji to zwrócili mi na to uwagę w PC. A mam wrażenie że jak uruchomię silnik to też coś tam jakby zabrzęczy ale jak tylko po minucie silnik zaczyna pracować już na nieco niższych obrotach niz po uruchomieniu to taki dźwięk znika.

Widziałem na allegro, że Auto Dusza miał już w tłumiki z gundo hack zrobionym.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 21.10.2014, 15:26 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1624
To może być "latający" wkład ceramiczny. Miałem tak kiedyś w innym samochodzie. Nie da się tego naprawić, trzeba wymienić kat, albo go wytłuc. Jak wytłuczesz, może mieć nieprzyjemny metaliczny dźwięk (ja tak miałem) no i problem ze składem spalin przy jakimś pomiarze na przeglądzie…


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.10.2014, 19:37 

Dołączył: 22.09.2014
Posty: 21
Panowie
Dzisiaj byłem u tlumiakrza aby przejrzeć cały układ wydechowy i co tam trzeszczy. Okazało sie ze coś trzeszczy w tym elastycznym połączeniu miedzy katalizatorem a tłumikiem. Nawet rozlaczylismy katalizator i tłumił aby zajrzeć do środka no i nic nie wypatrzylismy. Zakładanie było przez szczelinę bo nie chcieliśmy wywalać całego tłumika.
Wiecie jak jest zbudowane to elastyczne połączenie? Dodam iż jest to oryginalne połączenie nie to z siatki jak można założyć. Tlumikarz chce wyciąć to połączenie i zajrzeć do środka i ewentualnie wstawić takie elastyczne drucianą połączenie. Co wy na to?
Pozdrawiam
Kamil


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.10.2014, 11:11 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
Ja bede jechał na przegląd w przyszłym lub kolejnym tygodniu i jeżeli do tego czasu nic wiecej sie nie dowiesz to postaram się dowiedziec czegos w tym temacie wiecej


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum