Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 16.11.2014, 23:44 

Dołączył: 16.12.2011
Posty: 825
Hmmm, tak sobie czytam ten wątek, o historii, promowaniu polskich firm itp. A nasze auta nie bardzo się w to wpisują , pod jednym i drugim względem :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.11.2014, 2:01 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3071
hahah dokładnie , a Luk to nie stacja no name ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.11.2014, 6:00 

Dołączył: 18.10.2007
Posty: 1048
Zibi napisał(a):
99% paliw dostępnych na stacjach paliw w Polsce pochodzi z tego samego źrodła.
Pozostałe odczucia tankujących to marketing.


Panowie w Polsce są tylko dwa burdele. Orlen i Lotos.

A paliwo jest jak dziwka, nie każdy musi być zadowolony, ale faktem jest że każdy i tak jest wyruc.. any. Kwestia gumki...

:wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.11.2014, 11:51 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2244
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
TomRS napisał(a):
Hmmm, tak sobie czytam ten wątek, o historii, promowaniu polskich firm itp. A nasze auta nie bardzo się w to wpisują , pod jednym i drugim względem :lol: :lol: :lol:


A ja jestem na 100% przekonany, że gdyby nie 40 lat pir..nej ruskiej okupacji to byśmy mieli możliwość jeżdżenia równie dobrymi polskimi samochodami :drive:




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.11.2014, 12:24 

Dołączył: 4.12.2011
Posty: 29
Cytuj:
A ja jestem na 100% przekonany, że gdyby nie 40 lat pir..nej ruskiej okupacji to byśmy mieli możliwość jeżdżenia równie dobrymi polskimi samochodami drive


Moze juz niedlugo bedziesz mogl zamienic niemiecki samochod firmy Ferdynanda P. ktory tez nie byl przyjacielem Polski na Polskie cudo Arrinera;-) O ile to nie lipa ten samochod;-)
Rozumiem ze wspierajac Polske i majac wybor kupujesz tylko samochody z Polskich fabryk.

Kupujac na Lotosie i Orlenie z kolei sponsorujesz prezesow z politycznego powolania o roznych powiazaniach ktorzy swietnie sie bawia za Twoje grosiki.

Wlasciwie zostaja Ci male prywatne Polskie stacje benzynowe, trzeba wspierac Polska przedsiebiorczosc, prawda??

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.11.2014, 12:36 

Dołączył: 25.12.2011
Posty: 235
Jak już lecimy nie na temat to niech mi ktoś łaskawie powie skąd polskie rafinerie biorą ropę?

Ja nie lubię być ru..any w d.pę dlatego tankuję tam gdzie jakość idzie w parze z ceną. Na szczęście jest kilka takich stacji benzynowych.

Swoją drogą jak już wspomniano wcześniej, na forum gdzie się chwali samochody powstałe na holokauście największe kontrowersje budzi rosyjska firma handlująca paliwem... DOBRE!!!

Dodam, że mając kartę Makro jest dodatkowy rabat 3 gr na ich stacjach.

A patrząc na ich ceny człowiek sobie uświadamia ile jest marketingu w cenach na pobliskim Lotosie, BP czy Orlenie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.11.2014, 12:54 

Dołączył: 16.12.2011
Posty: 825
Gumis napisał(a):
A ja jestem na 100% przekonany, że gdyby nie 40 lat pir..nej ruskiej okupacji to byśmy mieli możliwość jeżdżenia równie dobrymi polskimi samochodami :drive:



Myślę, że prawdziwych przyczyn takiego a nie innego stanu rzeczy, należy szukać dużo wcześniej, w wydarzeniach które doprowadziły od rozbiorów Polski. To wtedy zaczął się okres wyniszczania polskich elit intelektualnych, prowadzony na terenie zaborów. Dodatkowo, w każdym z zaborów, Polacy funkcjonowali w kompletnie różnych organizmach państwowych. Więc po odzyskaniu niepodległości, nasz kraj składał się jakby z trzech kompletnie różnych części, co daje znać o sobie jeszcze dziś. Po zakończeniu I wojny światowej, mieliśmy krótki czas, kiedy Niemcy byli słabi, pozbawieni armi i przemysłu, a w Rosji panował na tyle wielki burdel, że nie dała rady nas pokonać w 1920 roku. W tym okresie Polska rozwijała się na tyle szybko, że mogła jeszcze odrobić straty względem reszty europy. Niestety zabrakło kilku lat... I ponownie więksi sąsiedzi nas rozszarpali, ponownie zaczął się proces wyjaławiania Polaków z najbardziej wartościowych elementów... i jesteśmy tu gdzie jesteśmy ...
Zresztą nawet dziś, w wolnej Polsce, dochodzi do emigracji za chlebem i lepszym życiem wielu bardzo wartościowych, wykształconych obywateli. Wstyd i hańba. Żeby sprawa była jasna - nie staram się w jakikolwiek sposób wybielać tego, co wyprawia obecnie Rosja. To jest praktycznie kalka tego, co działo się za czasów Stalina przed wybuchem wojny. Jak ktoś tego nie dostrzega, to niech przejrzy na oczy ...

Ale się OT zrobił ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.11.2014, 17:19 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2244
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
TomRS napisał(a):
...Po zakończeniu I wojny światowej, mieliśmy krótki czas, kiedy Niemcy byli słabi, pozbawieni armi i przemysłu, a w Rosji panował na tyle wielki burdel, że nie dała rady nas pokonać w 1920 roku. W tym okresie Polska rozwijała się na tyle szybko, że mogła jeszcze odrobić straty względem reszty europy. Niestety zabrakło kilku lat...

Otóż to !!! Jeżeli w tak "krótkim" czasie Polacy potrafili zrobić tak dużo to wciągu czterdziestu kilku lat też byśmy byli na poziomie gospodarczym Niemiec, Anglii czy Francji i nie było by potrzeby emigracji.




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.11.2014, 17:56 

Dołączył: 16.12.2011
Posty: 825
Tak do końca nie jestem o tym przekonany, bo jednak wyszliśmy zv tej wojny wykrwawieni, obrabowani ze wszystkiego (przez Niemców i Sowietów) i oszukani przez zachodnich "sojuszników". Nawet bez "bratniej okupacji" wydaje się to mało prawdopodobne wg mnie. Znowu byliśmy pozbawieni większości naszych elit intelektualnych i technicznych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.11.2014, 22:11 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4968
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Kiedyś tankowałem na Lukoilu ale po tym co Putin wyprawia na Ukrainie (przy całkowitej bierności Zachodu - niestety ruszą tyłki dopiero jak Rusek dojdzie do Odry...) omijam te stacje i inne ruskie interesy szerokim łukiem. Nic mnie to nie kosztuje a u Ruska w kieszeni zostanie przynajmniej kilka złociszy mniej :-) Poza tym w życiu czasem oprócz kasy liczą się też inne rzeczy, tak jak w tym przypadku i są to zasady oraz poczucie czystej ludzkiej przyzwoitości!
Nie mam nic do narodu ale już do "cara" owszem...
Przez takich jak on dziś musimy zapierdzielać po 12-14 godzin na dobę by dogonić normalność :-( Jakbyśmy nie musieli mielibyśmy więcej czasu np. na ujeżdżanie naszych prosiaków :-)
Z Niemcami takich dobrych stosunków jak dziś to nie mieliśmy od czasów Zjazdu Gnieźnieńskiego.
A jeżeli chodzi o technologię to stanowczo będę wielbił twórców i wizjonerów, nawet jeżeli byli konformistami (Porsche) a nie plagiatorów i złodziei (Moskwicz, M-72, Wiatka, TU144, Buran itd.)
Ale nam się wątek rozwinął :-)




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.11.2014, 0:32 

Dołączył: 23.11.2014
Posty: 25
up taka dygresja mała
Porsche przecież też był plagiatorem, o ile mnie pamięć nie myli to swój projekt ukradł Tatrze


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.11.2014, 3:10 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3071
tak było


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: ss
PostNapisane: 24.11.2014, 9:52 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 2053
Nr klubowicza: 068
kurcze
ale jaka dyskusja nam się ideologiczna zrobiła...




_________________

Marcin
----------------
http://trzymajgaz.pl/about-me/
https://www.facebook.com/TrzymajGaz/
http://aidi.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.11.2014, 23:59 

Dołączył: 14.09.2013
Posty: 144
A no ideologiczna :D

Gumis napisał(a):
Może i Lukoil ma tanie paliwo, ale nawet jak by mieli za darmo to bym nie zatankował :evil:


Bez pardonu +1 :thumbup:

Tak sobie czytam i trochę się uśmiecham, bo ja zupełnie niezależnie omijam Lukoil z pobudek czysto ideologicznych i widzę, że jest tu paru podobnych.

Odpowiadając na pytanie mgraba, w Gdyni tanakuję na Orlenie głównie na Wielkopolskiej - cenowo w weekendy niewiele odbiega od Lukoila, który jest właściwie naprzeciwko. Jakościowo O.K. cenowo również. Okazjonalnie też na Shellu odrobinę wyżej na Chwaszczyńskiej. Prawdą jest, że na Shellu mają pokręcone coś z oktanami, ale ogólnie jest to najtańszy Shell jakiego znam. Nie miałem żadnych problemów. Na ostatniej imprezie klubowej zatankowałem na słowackim Shellu jakiś V-power racing 100 oktanów według etykiety. Na torze na prostej z metą miałem wrażenie, że boxer kopał w plecy jak nigdy dotąd, ale może to po prostu czar PDK tak mnie kopał po nerach :D
Oczywiście zawsze leje 98.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.11.2014, 0:12 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5058
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
No właśnie na Shellu standardowo jest VPower który ma 95 oktanów,
teoretycznie każda nowsza (z komputerem) 911 i inne Porsche bez problemu
sobie poradzi przestawiając zapłon. Ja bym się jednak trzymał zaleceń
producenta, choć wiadomo że lepsze będzie dobrej jakości 95 niż kiepskie 98.

Ja natomiast od czasu jak się o tym dowiedziałem to omijam Shelle moim 924,
bo zapłon reguluje manualnie lampą i ustawiam (a przynajmniej się staram ;) )
na 98, bo wtedy większa moc i brak ryzyka spalania stukowego.

VPower Racing daje efekty, kilku klubowiczów może to potwierdzić, bo wiele
razy testowali na swoich silnikach. Wprawdzie są to silniki które zostały
zaprojektowane wiele lat temu, ale różnica jest widoczna. W nowym Porsche
różnicy nie będzie raczej czuć. Ja na przykład w cywilnym Fordzie czuję
zamianę z 95 na 98, kompletnie inaczej auto przyśpiesza na dole (silnik 16V).




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.12.2014, 13:40 

Dołączył: 21.10.2012
Posty: 583
Ja leję paliwo 98- 4,77 zł 20.12 br na stacji 123 Statoil. Nic złego się nie dzieje.
Wcześniej kilka razy zalałem 100 oktan na Shell-u i nie widze żadnej różnicy. Może na torze..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.12.2014, 18:33 

Dołączył: 2.08.2014
Posty: 99
Do wiatraków też lejecie 98?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.12.2014, 20:07 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.01.2011
Posty: 3043
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 258
964coupe napisał(a):
Do wiatraków też lejecie 98?


Tak




_________________

Bartek

997.1 GT3
964 C2
958 3.0d
996 turbo X50 [był]
964 C4 [był]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.12.2014, 19:42 

Dołączył: 18.04.2012
Posty: 91
Witam, mam niedaleko od siebie stację Lukoil i jak mam tankować jadę tam właśnie.Jedyną rzeczą ktora staram się zawsze dopełnić to tankowanie wcześnie rano kiedy jeszcze pompy nie ruszyły paliwa zbyt mocno i oktan Jest naprawdę mocny.Jak do tej pory tylko parę razy przez wiele lat nie byłem zadowolony z jakości paliwa.Z tego co wiem Pb 95 jest we wszystkich stacjach ta sama,z tego samego źródła.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.12.2014, 20:37 

Dołączył: 30.01.2014
Posty: 100
Witajcie,
Ten artykuł jest stary ale od tamtej pory nic się nie zmieniło jeśli chodzi o dostawców paliw do stacji tych koncernów o jakich dyskutujecie :)

http://motoryzacja.interia.pl/news-orle ... Id,1387470
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum