Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 19.12.2014, 11:40 

Dołączył: 19.12.2014
Posty: 31
Drodzy Forumowicze,

Jak wspomnialam w moim poscie powitalnym, przymierzam sie do zakupu pierwszego samochodu tej marki - wybor padl na 'Baby Porsche' ;)

Znalazlam taki oto samochod:

http://otomoto.pl/porsche-boxster-3-2s- ... 05648.html

ktos z Was moze go juz ogladal, moze cos o nim powiedziec tudziez np. mieszka w Radomiu/ma niedaleko i bylby uprzejmy przy okazji rzucic na niego bardziej fachowym okiem?

Samochod ma 'spory' przebieg [jesli porownywac z innymi wystawionymi na aukcjach], jednak jesli serwisowany byl sumiennie, zupelnie mnie to nie przeraza :)
Chyba, ze jest inaczej i rzeczywiscie przy takim przebiegu nalezy sie juz obawiac czegos powaznego - prosze zatem o wszelakie uwagi i doswiadczenia z tym zwiazane.

Bardzo dziekuje za jakiekolwiek informacje [dodam tylko, ze zdazylam juz przegladnac wiekszosc wpisow na forum, ale nie znalazlam odpowiedzi na wszystkie nurtujace mnie pytania, dlatego postanowilam zalozyc osobny temat].

Mile widziane opinie osob korzystajacych z Boxstera z silnikiem 3.2 [tiptronic].

Pozdrawiam,

Paulina


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 12:29 

Dołączył: 22.06.2009
Posty: 826
Przebieg faktycznie spory jak na ogłoszenia w naszym kraju (być może jedyny prawdziwy) ale mimo to cena nadal bardzo niska co wzmaga czujność. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 12:30 

Dołączył: 21.10.2012
Posty: 583
Miesiąc temu kupiłem 986 za te pieniądze i to z silnikiem 2,7.
Moim zdaniem nie jesteś w stanie kupić 987 za te pieniądze a już na pewno Boxstera S. Oczywiście takiego by się nie wsadzić na minę. Mikołaja już było :)

Napisu Boxster S nie ma z tyłu...
Pamiętaj, Porsche to nie jest normalny samochód. Wchodzi więcej oleju :) i części są droższe a remont silnika zaprowadzi Cię na skraj bankructwa. Wyczuwam ,że jesteś osobą mojego pokroju.Tutaj co niektórym wydaje się,że jak ktoś kupił Porsche to nie znajduje lepszego zastosowania dla kwoty 600 zł.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 12:37 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
arczimi napisał(a):
Pamiętaj, Porsche to nie jest normalny samochód. Wchodzi więcej oleju :) i części są droższe a remont silnika zaprowadzi Cię na skraj bankructwa. Wyczuwam ,że jesteś osobą mojego pokroju.Tutaj co niektórym wydaje się,że jak ktoś kupił Porsche to nie znajduje lepszego zastosowania dla kwoty 600 zł.


Czy mógłbyś sobie darować tego typu wycieczki? I skupić się na temacie?

Też jestem zdania, że jak za 2005 rok i to S cena jest podejrzanie niska. Auto od handlarza, więc trzeba być czujnym. BTW handlarz powinien wiedzieć, że 500 zł za recykling powinien zapłacić on, a nie kolejny właściciel.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 12:41 

Dołączył: 21.10.2012
Posty: 583
Nie wiem dlaczego zaznaczyłeś aż tak duży wycinek. Powinieneś tylko dotyczący 600 zł. Tych co uraziłem przepraszam.
Próbuję tylko uzmysłowić koledze, że jak jest zwykłym zjadaczem chleba to przy jakiejkolwiek dużej awarii pójdzie z torbami.
Nie każdy posiadający Porsche (w tym np.ja ) jest zamożnym człowiekiem. Na chleb mi starcza ale szaleć nie mogę.
A co do wydawania kwoty 600 zł to istotnie jest inny temat.
Poza tym handlarz pewnie będzie chciał byś podpisał umowę z właścicielem ze Szwajcarii a w tym momencie jak coś się stanie w miarę szybko po zakupie to kogo będziesz ścigał/ Pośrednika?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 12:53 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Daj już spokój, nie brnij.

Kolega ma na imię Paulina




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 12:58 

Dołączył: 21.10.2012
Posty: 583
wit007 napisał(a):
Daj już spokój, nie brnij.

Kolega ma na imię Paulina



Naprawiłem swój błąd w powitalni:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 13:05 

Dołączył: 19.12.2014
Posty: 31
Dziekuje koledzy za cenne informacje :) Zapomnialam dodac, ze interesuje mnie tylko i wylacznie zakup samochodu na pelna fakture, wiec w moim przekonaniu odpadaja 'przekrety na wlasciciela ze Szwajcarii' [no chyba, ze sie myle] ;)

Co do napisu na tyle - tez to zauwazylam, ale zastanawialam sie rowniez czy w Porsche istnieje opcja zakupu samochodu bez oznaczen [tak jak to ma miejsce u innych marek] albo moze poprzedni wlasciciel usunal :) co oczywiscie, nie oznacza, ze czujnosc powinna byc podwojnie wzmozona :)

Bede wdzieczna za jakiekolwiek dodatkowe uwagi :)

Dziekuje za szybki odzew :)

kolega Paulina ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 13:07 

Dołączył: 28.07.2012
Posty: 335
ja kojarzę to auto, z nim jest coś nie halo, stoi bardzo długo, cena spada od 70k, auto widziałem już w ogłoszeniach latem 2013 roku, skoro do tej pory się nie sprzedał, musi to być jakiś fake :evil:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 13:19 

Dołączył: 19.12.2014
Posty: 31
Dziekuje Bartku :)

Jaki zatem powinien byc mniej wiecej przedzial cenowy, zeby zakupic sensowny samochod [chodzi mi tylko o Boxstera 987]. Zaznacze, ze nie mam nic przeciwko bazowej wersji z silnikiem 2.7 [i tak bedzie szybsza od tego czym jezdze na codzien ;) a samochod ma mi sluzyc dla przyjemnosci = weekendowych wycieczek itp.; tor i zawody szybkosciowe raczej nie wchodza w gre :)].

Czy koledzy/kolezanki widzieli cos sensownego w ogloszeniach [przypominam tylko, ze interesuje mnie wylacznie zakup na pelna FV :)] lub wiedza o jakims interesujacym egzemplarzu na sprzedaz?

Pozdrawiam,

Paulina


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 14:02 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
pod koniec 2012 roku, byćmoże pamiętacie pojawił się w ofercie box s 2006 rok ale pierwsza rej w lipcu 2007. Samochod byl sprzedawany na pelna fakture za 85tys brutto. Pisze o tym ze takie oferty sa mozliwe i nalezy wykazac sie jak zawsze czujnoscia. Wspomnine auto mialo ok 50 tys przebiegu i bylo z polskiego salonu. Wlascicielem zostal kolega z forum.

Duzo na pewno pomoze przeglad przed zakupowy...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 14:24 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
Dodam jeszcze, że wspomniany box przeszedł przegląd przedsprzedażowy w PCW i jedynym zastrzeżeniem były kończące się klocki. Wiadomo cudów nie ma, ale zdarzają się okazje i nie ma co się uprzedzać tylko na trzeźwo sytuację ocenić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 14:48 

Dołączył: 7.01.2009
Posty: 30
wydaje mi się ze kojarzę to auto z ogłoszenia i faktycznie cena w ostatnim czasie dość mocno spadła. Z tego co pamiętam to było sprowadzone ze Szwajcarii i w ogłoszeniu (wtedy jeszcze prywatnym) była adnotacja o wymianie skrzyni biegów oraz silnika na gwarancji, tutaj już tej informacji nie ma, ale przypuszczam ze jeśli trafiło do komisu i jest sprzedawane jeszcze taniej to prawdopodobnie ktoś zostawił je w rozliczeniu za inne auto.

P.S zerknąłem na zdjęcia i na 99% to ten egzemplarz o który mi chodziło, jednak na zdjęciach w poprzednich ogłoszeniach na pewno miał na klapie emblematy a teraz już ich nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 18:04 

Dołączył: 21.10.2012
Posty: 583
oglądałem kilka 987 i właściciele (tych tanich) mówią często, że auto jest z Niemiec ale do niemcowni przypłynęło z USA.
Jak mówiłem, Mikołaja już było.
Nikt Ci koleżanko prezentu nie zrobi, a już na pewno nie co najmniej kilkanaście tysięcy zł.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.12.2014, 19:10 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Akurat pochodzenie auta da się ustalić w 3 sekundy, więc bajki handlarzy, że auto z Niemiec są do wykrycia błyskawicznie. Inna sprawa, że aut z USA nie należy skreślać choćby dlatego, że znacznie łatwiej niż w przypadku samochodów z Europy ustalić ich przeszłość.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 21.12.2014, 20:40 

Dołączył: 21.12.2014
Posty: 1
Witam.
Ja oglądałem omawiane Porsche ponieważ stoi w komisie niedaleko mojego domu, a szukam auta w tej klasie.Z tego co się dowiedziałem samochód był sprowadzony ze Szwajcarii w 2013 roku i jest zarejestrowany w Polsce, posiada normalny Polski dowód rejestracyjny oraz tablice.
Samochód posiada komplet dokumentów wraz z książką serwisową. Z tego co widziałem większość przeglądów było wykonywane w ASO Porsche w Szwajcarii. Auto pracuje równo i dobrze przyspiesza choć nie jestem znawcą marki Porsche.W komisie mówili że samochód był sprowadzony w całości, nie uszkodzony i nie posiadał nigdy z tyłu emblematu. Ja zauważyłem wady wynikające z eksploatacji np.lekko przytarty fotel kierowcy i przełączniki od klimy. Jeszcze jedno do samochodu wystawiają pełną fakturę Vat. Dla mnie niestety troszkę za drogi ponieważ szukam czegoś do 40 tys. Gdyby nie kasa byłbym mocno zainteresowany tym autem. Mam nadzieję że moje spostrzeżenia dla kogoś będą przydatne.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 21.12.2014, 21:06 

Dołączył: 5.10.2007
Posty: 412
marcel napisał(a):
Witam.
Ja oglądałem omawiane Porsche ponieważ stoi w komisie niedaleko mojego domu, a szukam auta w tej klasie.Z tego co się dowiedziałem samochód był sprowadzony ze Szwajcarii w 2013 roku i jest zarejestrowany w Polsce, posiada normalny Polski dowód rejestracyjny oraz tablice.
Samochód posiada komplet dokumentów wraz z książką serwisową. Z tego co widziałem większość przeglądów było wykonywane w ASO Porsche w Szwajcarii. Auto pracuje równo i dobrze przyspiesza choć nie jestem znawcą marki Porsche.W komisie mówili że samochód był sprowadzony w całości, nie uszkodzony i nie posiadał nigdy z tyłu emblematu. Ja zauważyłem wady wynikające z eksploatacji np.lekko przytarty fotel kierowcy i przełączniki od klimy. Jeszcze jedno do samochodu wystawiają pełną fakturę Vat. Dla mnie niestety troszkę za drogi ponieważ szukam czegoś do 40 tys. Gdyby nie kasa byłbym mocno zainteresowany tym autem. Mam nadzieję że moje spostrzeżenia dla kogoś będą przydatne.
Pozdrawiam.


Szanowni Koledzy i Koleżanki, czy Wy także to wywęszyliście ?
Paulie84 , odpuść ten egzemplarz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 21.12.2014, 23:21 

Dołączył: 19.12.2014
Posty: 31
marcel napisał(a):
Witam.
Ja oglądałem omawiane Porsche ponieważ stoi w komisie niedaleko mojego domu, a szukam auta w tej klasie.Z tego co się dowiedziałem samochód był sprowadzony ze Szwajcarii w 2013 roku i jest zarejestrowany w Polsce, posiada normalny Polski dowód rejestracyjny oraz tablice.
Samochód posiada komplet dokumentów wraz z książką serwisową. Z tego co widziałem większość przeglądów było wykonywane w ASO Porsche w Szwajcarii. Auto pracuje równo i dobrze przyspiesza choć nie jestem znawcą marki Porsche.W komisie mówili że samochód był sprowadzony w całości, nie uszkodzony i nie posiadał nigdy z tyłu emblematu. Ja zauważyłem wady wynikające z eksploatacji np.lekko przytarty fotel kierowcy i przełączniki od klimy. Jeszcze jedno do samochodu wystawiają pełną fakturę Vat. Dla mnie niestety troszkę za drogi ponieważ szukam czegoś do 40 tys. Gdyby nie kasa byłbym mocno zainteresowany tym autem. Mam nadzieję że moje spostrzeżenia dla kogoś będą przydatne.
Pozdrawiam.


Hmmm... Zatem jakim cudem samochod od 2013 r. zarejestrowany w PL nadal ma do oplacenia recykling... [chyba, ze sie przepisy pozmienialy i nic o tym nie wiem ;)]? o.O


Dziekuje Koledzy za wszystkie cenne uwagi. Mysle, ze moze byloby troche latwiej gdybyscie podali jakies orientacyjne kwoty stanowiace bezpieczne minimum ponizej ktorego nie powinno sie schodzic majac na celu unikniecie 'miny' [oczywiscie biore pod uwage, ze beda to subiektywne i jedynie orientacyjne kwoty]. Powiedzmy cos w tym stylu:

Rocznik : Minimalna cena dla wersji 2.7 : Minimalna cena dla wersji 3.2
2005 : ... : ...
2006 : ... : ...
2007 : ... : ...
2008 : ... : ...
2009 : ... : ...

Jeszcze raz dziekuje za wszystkie cenne komentarze :)

Pozdrawiam [jeszcze] weekendowo, Paulina


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.12.2014, 1:20 

Dołączył: 3.10.2007
Posty: 876
Sorry, ale to chyba nie jest właściwa droga do kupna wymarzonego Porsche ...

Jeśli nie jestes pewna, że sama potrafisz dobrze ocenić rzeczywisty stan auta (to również kwestia posiadania odpowiednich narzędzi, np. czujnika grubosci powłoki lakierniczej, odp. komputera albo wziernika-endoskopu), zwróciłbym się o pomoc do kogoś z doświadczeniem w tej materii. To będą dobrze zainwestowane pieniądze, wielokrotnie mniejsze od tych, które włożysz w ew. nietrafnie kupiony egzemplarz.

Życzę powodzenia w zakupie, a potem obecności na forum i może także w klubie - kobiet tu co kot napłakał :D Wesołych ....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.12.2014, 1:24 

Dołączył: 22.06.2009
Posty: 826
A marcel zawsze może kupic moje auto ;-) no chyba że szuka 987 w tej cenie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum