Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 1.11.2016, 8:35 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Kirył napisał(a):

1. Jakie spalanie w benzynce ( nie mówię o eco jeździe lecz o normalnym użytkowaniu porsche)
2. Jak zachowuje sie diesel, ( na mokrym i śnieg)


Ad 1. Nie jezdze szybko, na trasie 120-160, ale blizej dolu.
Krakow-warszawa
Obrazek

Wczoraj wawa - bialystok 9.3, potem troche po miescie i zakonczylem na 10.

W miescie ciezko powiedzialec, raz przejade wawy migiem, innym razem korek...ale mysle ze ok 12-13 to max.

Pisze o normalnej jezdzie, jak na trasie bedzie gaz hamulec, jak w miescie bedzie gaz hamulec to nie ma co liczyc na km ale na h ;)

Ad. 2 Masakrycznie. Dostalem kiedys Panamere D jako zastepcze, dostalem w niedziele i oddalem we wtorek. Tym autem nie mozna bylo na lawete wjechac, a jak zjechano to nie moglem. A sniegu ruszyc...na mokrym brak komfortu plynneho ruszenia. Silnik super, ale brak 4x4 w moich oczach kompletnie go dyskwalifikuje. Nie polecam

Natomiast jak kupowalem swoja to czytalem sporo o 3.6 na roznych forach w eu i duzo osob pisalo ze lepiej 4.8 v8 ze wzgledu na +2 cylindry, lepsza moc i spalanie.
Przemysl to, a na dodatek łatwiej znaleźć 4.8 z 4x4 niz 3.6 z 4x4.

Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.11.2016, 9:02 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
Faktycznie za bardzo się rozjechalo.

Przekaz miał być jak podsumował Witek tj. brsk 4x4 to największa wada diesela moim zdaniem. Natomiast skrzynia tiptronic do niego jest jak najbardziej ok.



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.11.2016, 12:42 

Dołączył: 26.12.2011
Posty: 87
Spalanie 4.8 zaskakująco niskie, kiedyś Kimbex również pisał o niskim spalaniu, Cayenne z tym silnikiem jednak spala odczuwalnie więcej.
Diesel w Panamerze to ten bezpośrednio z Audi ? Z tego co się orientuje to wiele mniej nie spali.
4x4 jak widać obowiązkowe.
Uwzględniając brak gwarancji jakie mogą być koszty naprawy silnika oraz pozostałych komponentów o których pisze chris_3?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.11.2016, 12:50 

Dołączył: 31.10.2016
Posty: 10
Dziękuje kolegom za wypowiedzi w szczególności hubi_pl. Biorąc pod uwagę miejsce i warunki w jakich autko będzie używane disla juz wykreśliłem z braku 4x4. Zgadzam sie ze z tylnim napędem też można jeździć ale tak jak koledzy piszą są problemy w większych miastach (deszcz, śnieg!) a juz nie mówię o drogach na których ja sie poruszam ( czasami w zimie na krajówce pługa ciężko zobaczyć :D )

Dla mnie w grę wchodzi tylko 3.6, wiem ze większa pojemność większe korzyści ale jak już wcześniej wspomniałem przesiądę się z A7 245km diselka na panamerkę. Dzwiek, moc, itd na pewno będą mnie zaspokajać w końcu z 3,0 disla na 3,6 benzynka przeskok jest :D .

Jeszcze jedno pytanie jak z przeglądami jakie koszty?.

Wiem wiem, dzisiaj nie ma się co do nowego auta przyzwyczajać, wszystkie mogą się popsuć i płatać figle(po 2 tyg. od zakupu A7 padła jakiś czujnik od przekładni skrzyni, auto laweta do ASO i 10 tyś naprawa). Wiem również ze nie ma co porównywać koszty eksploatacji do Audi, ale aż tak kolosalnych różnić nie powinno być. Śledząc forum już co nie co się dowiedziałem na pewno ASO Katowice odpada. Nie wydaje mi się ze panamera jest aż tak usterkowa no chyba ze się mylę.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.11.2016, 13:33 

Dołączył: 11.02.2012
Posty: 146
Kirył napisał(a):
Dzwiek, moc, itd na pewno będą mnie zaspokajać w końcu z 3,0 disla na 3,6 benzynka przeskok jest :D


Oj, żebyś nie był zaskoczony... ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.11.2016, 14:45 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
QbaqBA napisał(a):
Kirył napisał(a):
Dzwiek, moc, itd na pewno będą mnie zaspokajać w końcu z 3,0 disla na 3,6 benzynka przeskok jest :D


Oj, żebyś nie był zaskoczony... ;)

Też mi się tak zdaje. A7 3.0 TDI 245PS dzięki poteznemu momentowi będzie moim zadaniem w subiektywnych odczuciach kierującego znaczenie szybsze niż Panamera 3.6 (choć to ona, pewnie tylko dzięki PDK, na papierze jest w przyśpieszeniach minimalnie szybsza).

Dźwięk oczywiście na korzyść benzyny ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.11.2016, 14:57 

Dołączył: 14.04.2014
Posty: 62
Też mi sie tak wydaje, panamera 3,6 to piach, musisz cisnąć po obrotach aby jechało - subiektywnie lepiej ci sie będzie jezdziło a7 3.0 tdi z racji momentu dostępnego od dołu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.11.2016, 17:17 

Dołączył: 30.01.2014
Posty: 342
Przesiadka z 3.0TDI na 3.6V6 benzyna... Możesz być rozczarowany myślę chyba ze Ci wogole nie zależy na osiągach. Panamerka bedzie napewno fajnym autkiem

Dlubnalem ostatnio swoje A6 3.0 TDI i jest to wg mnie juz naprawde bardzo sprawny motor a kombiak zrobil sie duzo lzejszy :D

Tez mysle o Panamerze, ale ryjek zapewne by mi sie cieszyl dopiero w GTS lub Turbinie ale to wiadomo koszta innego rzedu, wiec poki co stop.

GTS i ta praca...wooow! Bezcenne. Zainwestowałbym tylko w wymiane szczotek rozrusznika bo bym ja tylko odpalał i gasił na okreta :) Zartuje :angel4:

Co by nie kupowac jako wyznacznik szukałbym auta z gwarancja. Fajny to komfort miec w nosie ze co nie padnie to nie do konca Twoj problem (poza mat eksploatacyjnymi i zawiasem)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.11.2016, 18:29 

Dołączył: 31.10.2016
Posty: 10
Troszkę zaczynamy odbiegać od głównego wątku... Panowie pomaskowałem już A7, choć w sercu pozostaje sentyment w szczególności patrząc teraz na A7 po lifcie gdzie mamy 272KM nie mówiąc o 320km competition. W ciemno wziął bym spowrotem A7. Zastanawiałem sie nad Mietkiem CLS 350 4matic AMG line, ale może jak będę miał 50 lat to wtedy ( bez obrazy dla miłośników mietków).

Co do osiągów aż tak mi nie zależy a różnica pomiędzy komfortem i właściwościami jazdy (rozstaw ośi) w panamerce jest lepszy. Po drugie chciałbym coś innego a panamera jest tym czymś (jak nie to A7)
Jak ten motur 3.6 okaże się za słaby... no to panowie przy następnym zakupie będzie sie szukało czegoś mocniejszego.

Ja dopiero chciałbym zacząć przygodę z Porsche, wiec czy na start taka panamerka 3.6 4x4 jest zła?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.11.2016, 21:13 

Dołączył: 14.04.2014
Posty: 62
Nikt nie mówi ze panamera 3.6 jest zła, tylko w stosunku do odniesienia tego czym jeździsz teraz będzie to wolniejszy wóz

Jechałes chociaż testów 3.6 panamera?

Mam w stajni bmw 520d i mietka s klase 3.5 benzynę bez tyrbo - niby na papierze Mietek szybszy o sekundę a subiektywnie bmw się lepiej odpycha


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.11.2016, 22:28 

Dołączył: 30.05.2016
Posty: 152
Zawsze diesel w odczuciu będzie szybszy bo nagle np od 2 tys obr dostaje się kopniaka w fotel. Przy silniku wolnossacym jak wiadomo tak nie ma


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.11.2016, 23:32 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Jeśli nie diesel i musi być 4x4 to chyba zastanowilbym sie raczej nad v8 jak również radzą koledzy.
Łatwiej o napęd na 4, auta z reguły lepiej doposażone i ten silnik bardziej pasuje do Panamery. Mocy w v6 zacznie ci brakować, v8 to optimum.
Rozejrzyj sie może za gts-em bo warto.
Ale jak również koledzy wspominali - gwarancja Approved jest silnie wskazana w przypadku Panamery... Tym bardziej jeśli to twoje pierwsze Porsche i nie chcesz się rozczarować usterkami i brakiem mocy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.11.2016, 22:55 

Dołączył: 28.10.2016
Posty: 7
dzieki za odpowiedzi :)
z różnych wypowiedzi co tu widzę to chyba raczej diesel wchodzi w grę, ponieważ jak czytam, że coś tam się zapada w silniku, zaciera, zapycha to mnie to trochę odraża, a chcę wydać 200k, więc w grę wchodzi 2011/2012 więc nie za młode a kasy dużo.
Co do diesla nie usłyszałem nic złego na temat ustere, tylko to, że nie ma 4x4, ale to mnie nie przeraża, bo cale życie jeżdżę na tył np E65 4.5V8 i nigdy nie mialem problemu z tym, że nie ma 4x4. Do tego w tym dieslu jest chyba silnik i skrzynia biegów z Audi?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.11.2016, 12:45 

Dołączył: 31.10.2016
Posty: 10
Do tego w tym dieslu jest chyba silnik i skrzynia biegów z Audi?[/quote]


Gdzieś wyczytałem ze jest ale dopiero w li fcie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.11.2016, 13:02 

Dołączył: 31.10.2016
Posty: 10
Zaliczony salon w wawie i Poznaniu. Zarówno Pan w wawie jak i Poznaniu namawia do GTS ( tak jak koledzy z forum). Jeden z Panów zapewniał mnie ze w mieście aby przekroczyć 16l to musiał bym się mocno starać, pan zapewniał ze w 13l spokojnie się zmieszcze.
Na naszym forum ktoś pisał że w mieście to 15-21 litrów. Kto tu jest bliżej prawdy? Raczej skłaniam się ku użytkownikowi, a sprzedawca zawsze będzie chciał tylko sprzedać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.11.2016, 18:02 

Dołączył: 7.03.2015
Posty: 186
Daj sobie spokój z tym spalaniem - różnica kilku litrów jest w ogóle niezauważalna przy generalnych kosztach utrzymania. Kup, wykup approved, jeździj i się ciesz autem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.11.2016, 21:36 

Dołączył: 10.02.2013
Posty: 28
sebkub napisał(a):
Daj sobie spokój z tym spalaniem - różnica kilku litrów jest w ogóle niezauważalna przy generalnych kosztach utrzymania. Kup, wykup approved, jeździj i się ciesz autem.



Tylko nie kupuj auta z pierwszego roku produkcji, bo będziesz musiał zameldować się w serwisie :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.11.2016, 22:41 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
Kirył napisał(a):
Zaliczony salon w wawie i Poznaniu. Zarówno Pan w wawie jak i Poznaniu namawia do GTS ( tak jak koledzy z forum). Jeden z Panów zapewniał mnie ze w mieście aby przekroczyć 16l to musiał bym się mocno starać, pan zapewniał ze w 13l spokojnie się zmieszcze.
Na naszym forum ktoś pisał że w mieście to 15-21 litrów. Kto tu jest bliżej prawdy? Raczej skłaniam się ku użytkownikowi, a sprzedawca zawsze będzie chciał tylko sprzedać.


Nie jeździłem Panamerą (oprócz zabawy) ale max 13l w mieście możesz między bajki włożyć przy benzynowym silniku i takiej masie auta.
911 jest nieco jednak lżejsze a 13l to wynik minimum. Wierzyć mi się nie chce, że Panamera będzie oszczędniejsza.
Na codzień jeżdżę 3.0 TDI 320 KM i w mieście mam około 11-12. W trasie około 9-10, przy szybkiej jeżdzie 12-13. Jak chcesz mieć wygodne a szybkie auto i w dodatku w miarę oszczędne to niestety zostaje diesel.
Kimbex jeździł Panamerą GTS i chyba kiedyś pisał, że w trasie spalanie ma podobne ale w mieście nie pamiętam czy się chwalił.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.11.2016, 23:44 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Jest mozliwe, zalezy jak jezdzisz. Ja mam 4S i spalanie jest serio niskie, az kilka razy sprawdzalem liczac liczbe km i ilosc zatankowanego paliwa bo myslalem ze komp oklamuje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.11.2016, 1:01 
Avatar użytkownika

Dołączył: 6.09.2015
Posty: 187
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 454
Bluestar napisał(a):
sebkub napisał(a):
Daj sobie spokój z tym spalaniem - różnica kilku litrów jest w ogóle niezauważalna przy generalnych kosztach utrzymania. Kup, wykup approved, jeździj i się ciesz autem.



Tylko nie kupuj auta z pierwszego roku produkcji, bo będziesz musiał zameldować się w serwisie :D


Ja mam auto z pierwszego roku produkcji i obecnie wszystko jest OK (ale faktycznie w książce serwisowej jest wpisanych sporo różnych akcji serwisowych) - więc jeśli auto z pierwszego roku produkcji to tylko z dużym przebiegiem (wtedy wszystko jest wymienione).




_________________

718 Cayman GTS 4.0 PDK
718 Boxster - out
Panamera Turbo - out
997.1 3,6 - out
Cayenne S 4.5 - out


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum