Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2295 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 16.11.2022, 21:15 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1300
Cichy napisał(a):
Mata w 99% na autostradach jezdnie są oddzielone pasem zieleni więc są to jezdnie jednokierunkowe z wyznaczonymi pasami ruchu i wtedy na 100% mozna wyprzedzać z prawej oczywiscie z zachowaniem należytej ostrożności :wink:
Cichy myślę, że troszkę "falandyzujesz" przepisy ale jeśli masz rację i dotrze to do ogółu kierowców to przewiduję podwojenie ilości dzwonów na Eskach i autostradach. Bo w tej chwili każdy wyprzedający z prawej, właśnie mając z tyłu głowy,że nie robi tego na legalu zachowuje wzmożoną ostożność... oczywiscie z wyjątkiem tych pozbawionych wyobrażni. Jak to miał w podpisie jeden z kolegów "drogi są pełne frustratów,pędzących na złamanie karku ile tylko można nie zważając na nic...czasami aż trudno ich wyprzedzić :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.11.2022, 0:30 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3886
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Panowie, kolejna akademicka pogawędka ? Oczywiście cholera mnie bierze jak przy wzmożonym ruchu jakiś "cwańszy" wyprzedza prawym pasem - awaryjnym, ale nie mniej mnie wkurza jak lewym jedzie "spowalniacz" i wtedy wyprzedzam prawym. Kto tak nie robi ? Od czego są oczy i zdrowy rozsądek - nie mieszajmy w to przepisów :wink:
...niezależnie jakiej marki samochodem jadę. Tu, zauważony fakt, jak widzą Porsche, to wyraznie ustępują...co znaczy uprzejmość ☺




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2022, 12:06 

Dołączył: 30.05.2011
Posty: 969
tunix napisał(a):
A kto to tak nieładnie dzisiaj z Łodzi do Warszawy wyprzedzał prawym pasem kredowym Turbo S? :evil:



...to tak odnośnie wyprzedania prawym pasem, można głowę stracić dosłownie, znak drogowy odciął głowę kierowcy...
Wypadek wczoraj był Porsche 911 cabrio na A14

https://www.brd24.pl/filmy/polscy-truck ... -nagranie/

Jest jeszcze drugi film jak już auto zatrzymali ale lepiej go nie będę wrzucał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2022, 12:40 

Dołączył: 10.05.2007
Posty: 486
Adam nie znak drogowy tylko wystającą część transportu "gabarytowego" z polskimi kierowcami.
Wyprzedzał ich, poobracało go, odbił się od barierki i trafił w nich.
Gruba sytuacja pod rozwagę !!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2022, 13:09 

Dołączył: 12.05.2021
Posty: 58
Cichy napisał(a):
Adam nie znak drogowy tylko wystającą część transportu "gabarytowego" z polskimi kierowcami.
Wyprzedzał ich, poobracało go, odbił się od barierki i trafił w nich.
Gruba sytuacja pod rozwagę !!!


Cytat z internetu:

"Dla wszystkich Ciekawskich. Porsche było z dachem otwieranym, twardym. Jak widać na filmie jedzie już bez dachu. Dach ooderwał się podczas niemalże czołowego zderzenia z barierką rozdzielającą jezdnie, po czym auto ustawiło się dalej w kierunku Drezna, i toczyło jak widać. Przyczyną była chęć wyprzedzania dwóch polskich ciężarówek z gabarytem które poruszały się dwoma pasami autostrady. Kierowca porsche na wysokości zjazdu Halle zjechał na pas przejazdowy by wyprzedzić ciężarówki, przy włączeniu się z rozbiegowki kierujący stracił panowanie nad autem w poślizgu nadsterownym i uderzył w bariery rozdzielające jezdnie. Kierującemu urwało lewą rękę na wysokości przedramienia tuż przed łokciem. Głowa nie odcięło, ona jest tak rozcięta i rozwalona. Odrywający się dach z porsche mógł to zrobić. Skąd to wiem? Jechałem pierwszym gabarytem i to porsche rozbiło się przede mną jakieś 50 metrów. Nikogo więcej nie było przed nami. Pilot który to nagrał i ten co chciał wyhamować porsche swoim autem byli za zestawem którym kierowałem. Nie piszcie do mnie po więcej filmów czy zdjęć bo ich nie udostępnie. Wypadek miał miejsce wczoraj a dziś cała Polska o tym huczy. Ledwo przez Zgorzelec przejechaliśmy i była zmiana pilotów a już były pytania czy coś wiemy, czy coś słyszeliśmy, nie wiedzieli, że myśmy to widzieli na własne oczy. Ktoś kto pisze że uderzył w gabaryt czy gabarytem urwał głowę niech się po prostu pierdolnie w swój pusty łeb. Autostrada była zamknięta również w przeciwnym kierunku z powodu elementów karosri a także dachu z tego porsche które po uderzeniu w bariery przeleciały na przeciwległą jezdnie. Ile wcześniej samochodów przejechało po tym co odleciało z tego porsche to masakra. Machaliśmy zza barierek latarkami czerwonymi, lampami pomarańczowymi błyskowymi a i tak niewiele kierowców zwalniało."


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2022, 13:13 

Dołączył: 10.05.2007
Posty: 486
O widzisz czyli lepsze info od mojego dzięki za korektę :!:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2022, 15:08 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1626
pdmobil napisał(a):
(...) ale nie mniej mnie wkurza jak lewym jedzie "spowalniacz" (...)


Wystarczy, że ktoś wolniej wyprzedza lewym, jest mniej wprawny albo ma słabszy pojazd i już za nim lądują na zderzaku królowie szos, niektórzy próbują podciągnąć prawym do końca (akurat to jest zgodne z przepisami), po to, żeby się wpieprzyć bez kolejki (a to już jest chamstwo).
Ogólnie poziom kultury i agresja u nas są odpowiednio niskie i wysokie.
Czasem ciężko spokojnie jechać, bo żebyś nie wiem co zrobił zawsze się znajdzie jakiś poganiacz - i to pomimo (przypominam !!!) nowego przepisu o nakazie zachowania odstępu od poprzedzającego pojazdu !
Mam nadzieję, że się za to kiedyś w końcu Policja weźmie w tym kraju... :banghead:

PS. Tak, za granicą jest spokojniej. Tam ludzie jakoś nie dostają takiego małpiego rozumu jak u nas...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 18.11.2022, 15:17 
Nie ma takiego miejsca, gdzie komuś by coś nie przeszkadzało - do domu dojeżdżam ulicą na której jest (40) i zwykle właśnie tyle jadę - ten niecały kilometr to już serio nie trzeba na pełnym gazie, a i przebiegają jakieś a to koty, a to jeże itp. Ostatnio w połowie tego dystansu jakiś cymbał w białym suvie walił mi kilka razy długimi w plecy, bo mu było za wolno...


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2022, 17:40 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3886
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
rafie napisał(a):
pdmobil napisał(a):
(...) ale nie mniej mnie wkurza jak lewym jedzie "spowalniacz" (...)


Wystarczy, że ktoś wolniej wyprzedza lewym, jest mniej wprawny albo ma słabszy pojazd i już za nim lądują na zderzaku królowie szos, niektórzy próbują podciągnąć prawym do końca (akurat to jest zgodne z przepisami), po to, żeby się wpieprzyć bez kolejki (a to już jest chamstwo).
Ogólnie poziom kultury i agresja u nas są odpowiednio niskie i wysokie.
.....

Pisząc "spowalniacz" mam na myśli kogoś, kto jedzie 70-80 km/h czy zdecydowanie wolniej niż wynikałoby z bieżącego ruchu na lewym pasie, a tak często jest.
Ruch mamy prawostronny i jeżeli ktoś "wolniejszy" zdecyduje się na wyprzedzanie kogoś jeszcze wolniejszego jadącego prawym pasem, to niech pamięta, żeby wrócić na swój tor.. powoli i ostrożnie, oczywiście.
Należę do tych, którzy nie nadużywają ani mocy, ani doświadczenia i z dużą empatią odnoszę się do innych, słabszych, młodszych (starszych :wink: ), ale snucie się lewym mnie wkurza bo ostrożność ( bojazliwość) nie zawsze równa się bezpieczeństwo.
No i interpretacja "jazda na zderzaku" - jak wyprzedzić bez zbliżenia ? Jak się ma 3-4 sek. od 80 do 120 to można z dystansu, ale jak Fabia ma wyprzedzić Lanosa ? Oczywiście, znowu mnie wkurza, jak wyprzedzam lewym,(nie Fabią, ani nie Lanosem), a "szybszy, mocniejszy, młodszy, mądrzejszy, sprytniejszy" itd. najeżdża i gniecie i błyska, a ja jadąc 140 mam po prawej sznurek aut, (TIR-ów). Wtedy uzbrajam się w cierpliwość .... :lol:




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2022, 17:55 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1626
Ja nie mam do Ciebie pretensji Drogi pdmobilu, użyłem Twojej wypowiedzi jako przykładu - przecież często spotykanego - prawym pasam jedzie TIR, a lewym jakiś tylko nieco szybszy dostawczak, albo jakieś małe auto ze słabszym kierowcą, który tego TIRA wyprzedza i już się zaczyna agresja w kolejce z tyłu. Niektórzy jakby mogli przejechali by po głowach górą... :shock:
Ja też nie lubię jak ktoś się wlecze lewą stroną, ale wypada poczekać.
Inna sprawa, że np. w mieście niemal zawsze prawy jest szybszy od wszystkich innych :banghead:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2022, 18:04 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3886
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
O pretensjach nawet mi przez myśl nie przeszło :)! A w mieście po wejściu w życie "suwaka" oczywiście najgorzej mają ci na środkowym z trzech :evil:




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2022, 18:12 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1565
Lokalizacja: Kraków
Nr klubowicza: 078
Ech ten nieszczęsny lewy pas. Zawsze było tak, że ci wolniejsi wyprzedzali i zjeżdżali na prawy pas. A ostatnio rzeczywiście pojawiła się jakaś nowa "moda", że prawym pasem to mogą tylko tiry albo rupiecie.
I prowadzi to do kuriozalnych sytuacji że jadąc polską autostradą na prawym są tylko tiry (czasem w odległości do kilometra) a na lewym sznur aut jadący 100-110 km/h. I absolutnie nikt z tego lewego pasa nie zjeżdża na prawy. BTW dawniej na widok Porsche w lusterku zjeżdżali, teraz - no way. Ostatnio dwukrotnie miałem tak na A4 Wrocław-Katowice. Więc w sumie nie dziwię się, że ludziom puszczają nerwy i zaczynają wyprzedzać prawym...




_________________

Piotrek
944 '86 3.0 wydmucha
996.2 C4 cabrio '02
997 TT '06
Cayenne Diesel S '14
Macan GTS '16

ex: 944 S2 '89


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2022, 19:36 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
Moim ulubionym odcinkiem jest 3 pasmowy odcinek na wjeździe do Warszawy na wysokości Marek. Prawie nikt nie jeździ prawym pasem (pomijam TIRy), a lewy jest zwykle najbardziej zakorkowany.

Też nie lubię tego robić ale często tym prawym jadę płynnie 120-130 (w szczególności Jak nie ma TIRów)bo lewy jedzie 150-70 (taka płynność uchu...)a środkowy 100.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.11.2022, 21:17 

Dołączył: 19.09.2012
Posty: 203
b0g0b0jny napisał(a):
Moim ulubionym odcinkiem jest 3 pasmowy odcinek na wjeździe do Warszawy na wysokości Marek. Prawie nikt nie jeździ prawym pasem (pomijam TIRy), a lewy jest zwykle najbardziej zakorkowany.

Też nie lubię tego robić ale często tym prawym jadę płynnie 120-130 (w szczególności Jak nie ma TIRów)bo lewy jedzie 150-70 (taka płynność uchu...)a środkowy 100.


Prawda… tam prawy jest najszybszy. Nawet jak jadą ciężarówki to i tak jest szybciej niz lewym…
A środę to juz zupełnie zyje swoim życiem… tam jest i szybko i wolno na zmianę😉


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.12.2022, 20:35 

Dołączył: 15.04.2017
Posty: 164
A ja dzisiaj taki rower ustrzeliłem.
Bo chyba nikt nie parkuje samochodu na drodze dla rowerów? :shock:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.12.2022, 20:00 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Wracając cywilnym Volvo z pracy miałem przyjemność przejechać kilka metrów al. JP2 za piękną 996 w fajnym kolorze.
Pozdrawiam Kolegę, to ktoś z forum/klubu ?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.02.2023, 16:21 

Dołączył: 18.01.2016
Posty: 892
Nr klubowicza: 770
Dziś , przed 15:00, rondo przy Kleczewskiej/Shell - Konin.
Daj znać kolego , jak jesteś na forum. Rozjechaliśmy się w dwie strony , a trochę mi się spieszyło żeby Cię ścigać - troszkę "wykorzystałeś" moc Boxa :D


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

BartekG
Jest 911-996.2 - C2 - manual
Był : Boxster 986 -2,7 manual


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.03.2023, 1:47 

Dołączył: 3.05.2011
Posty: 1319
GT3 z Sopotu , spotkanko dziś w Gdyni lecz własciel niechętny do przywitania się...
W każdym razie pozdrawiam)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.03.2023, 20:14 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2015
Posty: 681
Lokalizacja: Gdynia
Nr klubowicza: 615
bary napisał(a):
GT3 z Sopotu , spotkanko dziś w Gdyni lecz własciel niechętny do przywitania się...
W każdym razie pozdrawiam)


To Stefan http://karnabal.pl ;)




_________________

996 C4S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.03.2023, 0:21 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 427
Nr klubowicza: 797
Dziś ok 20:30 w Częstochowie na światłach pod Obi/Shell biała 997.2 z rejestracją jak na 911 przystało. Po wydechu i szerokości domyślam się, że C2. Jest tu właściciel?
Bardzo ładne auto.




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2295 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum