Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 18.04.2015, 21:50 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
Miałem dać sobie spokój z pisaniem tego posta, ale jednak rozgoryczenie wzięło górę...

Jadę sobie w dzisiaj firmową Fiestą 1,4 Tdci (całe 68KM - potwór) ...
Trasa : Wrocław - Świdnica
Byłem już bardzo spóźniony więc cisnąłem "potwora" ile się da.
Od razu nadmieniam - w terenie zabudowanym - wg znaków (taryfikator się zmienił :-) ).
W połowie drogi "dogoniłem" czarnego Cayeene na tablicach DJ (Jelenia Góra) - "zwykłe" (bez S itp), ładniutki, młodziutki, miodzio. Prowadzi kobieta, z tyłu dwóch osobników płci brzydkiej. Jedzie spokojnie, w zabudowanym wg znaków, poza 100-110km/h.

Jak wspomniałem śpieszyło mi się, więc na wyjściu z jednej wioski ( - widoczność jezdni ponad 2 km, zero aut z naprzeciwka,) daję na lewy i "w palnik" (jeśli można 1,4 Tdci dać w palnik).
Wyprzedzam panią w Porsche i lecę dalej... (w porywach 130 km/h - taki to mój potwór ta Fiesta).

To co stało się później - nie mam innego określenia jak WIEŚNIACTWO !!!

Kolejna wioska, podwójna ciągła, ograniczenie 70km/h ... na zderzak siada mi wcześniej wyprzedzony Cayenne, kierunek do wyprzedzania ma już włączony, mijamy skrzyżowanie i "kokardka" w porsche na podwójnej ciągłej "daje w palnik" i co niebywałe "udaje jej się wyprzedzić" 60 konną Fiestę... przy 70km/h ... BRAWO !!!

Następnie pani w Porsche zwalnia mi przed nosem do 70tki... za wioską idzie jak burza do całych 90km/h , następuje nagłe hamowanie na prostej - bez rzandego powodu, z boku otwiera się okno i jeden z pasażerów pokazuje ręką bym wyprzedzał... :shock: , następnie obaj goście naśmiewają się ze mnie przez tylną szybę i co chwilę "namawiają" mnie bym spróbował jeszcze raz ich wyprzedzić...

Do samej Świdnicy blokowała mnie, jechała "zbyt wolno" jak no moje potrzeby, a zbyt szybko bym odważył się ją wyprzedzić... (słaby silnik, trochę aut na drodze).

W Świdnicy jak na światłach ustawiłem się na lewoskręcie i mijałem Cayenne widziałem wzgardliwe uśmiechy pasażerów i "kierowniczki" skierowane ku mojej osobie...

Brak mi słów.

Śmiało mogę stwierdzić, że w tym przypadku poziom INTELIGENCJI i KULTURY jest odwrotnie proporcjonalny do "GRUBOŚCI PORTFELA" tych osobników.

Zachowanie tej pani dało mi jasną informację: jeśli gdziekolwiek zamawia ona drinka - słomkę ma zawsze ze sobą - w butach.

Bo jak to mówią: "chłopa" ze wsi wygonisz, ale wsi z "chłopa" nigdy...

Jeśli omawiana pani, lub któryś z jej pasażerów czyta to forum:
.... jak bym jechał moim boxem - nie było by wam już tak różowo ...

Pozdrawiam wszystkich normalnych


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.04.2015, 22:06 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 285
GaMic napisał(a):
.... jak bym jechał moim boxem - nie było by wam już tak różowo ...


Czyli zniżyłbyś się do poziomu ludzi w Cayenne? Tylko zbyt słabe auto Ci w tym przeszkadzało?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.04.2015, 22:10 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
szeryf napisał(a):
Czyli zniżyłbyś się do poziomu ludzi w Cayenne? Tylko zbyt słabe auto Ci w tym przeszkadzało?


nie to miałem na myśli.

chodzi mi to, że gdybym jechał boxem państwo z Cayenne... nie mieli by możliwości składać mi "propozycji" i blokować mnie...
Musieli by znaleźć sobie innego "frajera" w słabszym aucie, z którego można się ponabijać...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.04.2015, 22:30 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
Musisz zdać sobie sprawę, że Porsche (jak i innymi samochodami) jeżdżą zarówno fajni ludzie, jak i prostacy.

Pani równie dobrze mogła prowadzić BMW, Audi albo Opla.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.04.2015, 22:35 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
kl napisał(a):
Musisz zdać sobie sprawę, że Porsche (jak i innymi samochodami) jeżdżą zarówno fajni ludzie, jak i prostacy.

Pani równie dobrze mogła prowadzić BMW, Audi albo Opla.


dokładnie tak pomyślałem, ale napisałem całego posta tylko dlatego, że kocham tę markę samochodów, a tu takie rozczarowanie... :(
Jechałem za nią jakiś kawałek, napatrzyłem się, "nacmokałem" z zachwytu... a tu taki zonk...

Szkoda, żeby przez takich kierowców nie dorobiono łatki marce... Bo z lektury forum wychodzę z założenia, że na prawdę porządni ludzie jeżdżą "prosiaczkami"...

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.04.2015, 22:40 

Dołączył: 25.11.2009
Posty: 678
GaMic napisał(a):
kl napisał(a):
Musisz zdać sobie sprawę, że Porsche (jak i innymi samochodami) jeżdżą zarówno fajni ludzie, jak i prostacy.

Pani równie dobrze mogła prowadzić BMW, Audi albo Opla.


dokładnie tak pomyślałem, ale napisałem całego posta tylko dlatego, że kocham tę markę samochodów, a tu takie rozczarowanie... :(
Jechałem za nią jakiś kawałek, napatrzyłem się, "nacmokałem" z zachwytu... a tu taki zonk...

Szkoda, żeby przez takich kierowców nie dorobiono łatki marce... Bo z lektury forum wychodzę z założenia, że na prawdę porządni ludzie jeżdżą "prosiaczkami"...

Pozdrawiam


wrzucę klasyczną prowokację, która jest prawdą: Cayenne i Panamera/Renault Laguna to nie Porsche, więc marka w miarę uratowana jednak. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 18.04.2015, 23:07 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 285
@GaMic OK, rozumiem :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.04.2015, 8:53 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1963
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
Ja widzialem w Gdyni tego typu sytuacje kilka razy. W tym samym miejscu tylko nie w Porsche. Prowokator nie zdazyl zareagowac. Tak szybkich hakow dawno nie widzialem. Nie jest to zbyt cywilizowana metoda ale moze jedyna :roll:
Od tych zdarzen miejsce te nazywam trojkatem bermudzki :)




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.04.2015, 13:37 

Dołączył: 9.03.2015
Posty: 32
Ja miałem trochę inną sytuację ale też poczułem się strasznie zniesmaczony. Parę dni przed zakupem swojego Cayenne byłem z żoną w media markt i akurat na parkingu stało czarne nowe GTS. Wyszliśmy z naszego auta i pytam się żony czy chce podejść i go obejrzeć (żona w widocznej ciązy), a że nie spieszyło nam się zbytnio (drugie dziecko w domu z babcią) więc się zgodziła. Akurat w momencie jak do niego podeszliśmy pojawił się właściciel z rodziną. Facet na oko >50 lat, żona na oko 30 i dziecko. Zagadnąłem go uprzejmie gdzie serwisuje auto ponieważ też przymierzam się do kupna Cayenne. Odpowiedział 'jak to gdzie? w Warszawie!' ale sposób w jaki to powiedział jednoznacznie dał mi do zrozumienia żebym spi....ał. Zrozumiałbym może ten fakt gdybym nie był z żoną. Może wtedy koleś mógłby sobie pomyśleć, że jestem złodziejem/żulem/wariatem chociaż wtedy po pierwsze ja bym go nie zaczepiał, a po drugie, mimo wszystko, wypadałoby wykazać się odrobiną kultury. Można więc trafić także na buca w Porsche.
Ja przyznam się, że od kiedy przesiadłem się w Porsche staram się wyrabiać dobrą opinie marce. Wszystkie próby udowadniania mi, że stare audi ruszy szybciej spod świateł zlewam z uśmiechem. O wiele bardziej za to staram się ułatwiać innym życie i być uprzejmym na drodze. Jazda tym autem sprawia tyle radości, że nigdzie mi się nie spieszy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.04.2015, 15:06 

Dołączył: 25.03.2015
Posty: 113
Gdyby samochody wybierały swoich właścicieli to ta pani może jeździłaby Tavrią :wink:

Idiotów (na szczęście) nie ma wielu na świecie , ale są tak sprytnie porozmieszczani ,że co krok się o jakiegoś potykasz :lol:

Czasy kiedy byłem demonem prędkości już dawno za mną , teraz wystarczy ,że mam tą świadomość ,że jak potrzeba to pod nogą mam ponad 400km mocy 8) Rzadko kiedy przekraczam 120km/h , jak jadę w trasę (przeważnie jak już jadę gdzieś dalej to typowo rekreacyjnie) to jadę turystycznie , spokojnie i bez ciśnienia :)

Oby jak najmniej takich sytuacji na rogach jaka ciebie spotkała :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.04.2015, 15:50 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Niestety się mylisz. Idiotów jest mnóstwo. I to jest smutne.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.04.2015, 9:37 

Dołączył: 12.08.2010
Posty: 468
Tak tak pit - masz racje. To jest Volkswagen cayenne i seat panamera.....

wrzucę klasyczną prowokację, która jest prawdą: Cayenne i Panamera/Renault Laguna to nie Porsche, więc marka w miarę uratowana jednak. 8)[/quote]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 21.04.2015, 8:47 

Dołączył: 18.12.2014
Posty: 490
A ja sprobuje wnieść troche optymizmu, Jeżdżę samochodem po tym kraju ponad 25 lat i w moim zdaniem kultura jazdy i wzajemny szacunek kierowcow do siebie bardzo się poprawił. Oczywiscie dalej zdarzają się "egzemplarze", o których piszesz ale jednak jeździ się z każdym rokiem lepiej i bezpieczniej. Mimo tego że ciągle jestesmy w ogonie Europy pod wzgędem liczby wypadków śmiertelnych.

Długa droga przed nami, ale idziemy w dobrym kierunku. :drive:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.04.2015, 18:00 

Dołączył: 12.01.2015
Posty: 11
Jordan napisał(a):
A ja sprobuje wnieść troche optymizmu, Jeżdżę samochodem po tym kraju ponad 25 lat i w moim zdaniem kultura jazdy i wzajemny szacunek kierowcow do siebie bardzo się poprawił. Oczywiscie dalej zdarzają się "egzemplarze", o których piszesz ale jednak jeździ się z każdym rokiem lepiej i bezpieczniej. Mimo tego że ciągle jestesmy w ogonie Europy pod wzgędem liczby wypadków śmiertelnych.

Długa droga przed nami, ale idziemy w dobrym kierunku. :drive:


Powodzenia w dalszym krzewieniu kultury jazdy w naszym cebulowym kraju ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.04.2015, 20:18 

Dołączył: 18.12.2014
Posty: 490
KGD napisał(a):

Powodzenia w dalszym krzewieniu kultury jazdy w naszym cebulowym kraju ;)

Jakim cebulowym, jakim cebulowym? Kochanym i jedynym w swoim rodzaju!!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.04.2015, 22:25 

Dołączył: 18.03.2007
Posty: 1369
Jordan napisał(a):
KGD napisał(a):

Powodzenia w dalszym krzewieniu kultury jazdy w naszym cebulowym kraju ;)

Jakim cebulowym, jakim cebulowym? Kochanym i jedynym w swoim rodzaju!!!


Cebula ma warstwy...
warstww normalna, warstwa Ejgent Tomek, warstwa normalna , warstwa idioty Maciory, warstwa normalna, warstwa Jarosław kraj nasz zbaw...itd, itd...

Na każdym poziomiomie są warstwy jak to w cebuli... (według Shreka)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.06.2015, 14:25 

Dołączył: 5.10.2007
Posty: 412
Jacku, nie wiem jakie cebule jadasz, ale sądząc po wpisie chyba Ci szkodzą. Są także i inne warzywa z palety ul. Wiejskiej. Nie wiem skąd to jednoznaczne oszacowanie struktury cebuli.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.02.2020, 17:36 

Dołączył: 27.02.2020
Posty: 2
kazda marka samochodow ma "normalnych" i tych troche gorszych kierowcow, nie tylko Porsche. To samo jest z mercedesami, bmw czy oplami


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum