Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 3.01.2023, 1:03 

Dołączył: 18.12.2022
Posty: 10
Zleciłem warsztatowi wymianę pompy wody i płynu chłodniczego w caymanie s 987.1 Dopiero po upuszczeniu płynu zorientowaliśmy się, że trzeba tam robić podciśnieniowe napełnianie układu (warsztat nie ma doswiadczenia z marką Porsche, mieszkam w niewielkiej miejscowości)
Po podniesieniu tyłu samochodu udało się wlać taką samą ilość cieczy jak przed wymianą pompy na 2 dolewki po rozgrzaniu ale myślę ciągle,że może gdzieś jest poduszka powietrzna - dość mocno słychać wentylator z tyłu i wydaje mi się, że tak nie było przd wymianą (auto idealnie trzyma temp w pionie i z nawiewu leci ciepłe powietrze).Pytanie czy jest możliwe, że dobrze wykonaliśmy wymianę bez użycia podcisnienia ? Udało się zmienić 15l płynu - tyle co zleciało. Jeśli chciałbym teraz spróbować dopuścić trochę płynu z użyciem podciśnienia na pełnym zbiorniczku to operacja się uda czy musi byc uklad bez płynu ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.01.2023, 20:50 

Dołączył: 6.10.2013
Posty: 801
Jeśli chłodnice z przodu są ciepłe, wentylatory pracują, masz stałe wskazanie temperatury powinno być ok.
Podciśnieniowe wymienianie jest w tym przypadku szybkie, pewnie, bez podciśnienia też dasz radę wymienić.


Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.01.2023, 1:05 

Dołączył: 18.12.2022
Posty: 10
Temperatura stoi w pionie, wentylatory na chłodnicach pracują z różnymi obrotami, wszystkie węże są ciepłe po jakimś czasie ale nie widzę żeby pracował wentylator przy bocznym wylocie w komorze silnika - jeżdżę spokojnie po tej wymianie bo obserwuje czy wszytko jest ok.
Jaka jest robocza temperatura pracy silnika?
Te 80 stopni na zegarach to jakiś zakres temperatur jak mniemam...
Idzie w porsche wyświetlić na zegarach temperaturę precyzyjną temperaturę silnika cos jak test 7 w bmw ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum