Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 26.10.2019, 10:54 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
No właśnie. Wiele się pisze o wyjmowaniu lamp i wymianie żarówek ale nie znalazłem nigdzie opisu jak wymienić żarówkę tą która jest na dole zderzaka. Nie wiem jak ją wyjąc. Patrzyłem z każdej strony i chyba tylko zderzak zdejmować.

To są chyba przeciwmgielne albo doświetlanie zakrętów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.10.2019, 12:31 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Jeszcze jakbyś powiedział w jakim modelu... :)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.10.2019, 18:19 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
wit007 napisał(a):
Jeszcze jakbyś powiedział w jakim modelu... :)


Cayenne 2004 rok 3.2 silnik.

Ale z tą żarówką poradziłem sobie. Trzeba zdjąć nadkole i od tyłu można się dostać. Nawet nie całe tylko kilka przednich śrubek i odgiąć nadkole.

Mam jednak problem z kierunkami.

1. Prawy kierunek przy nadkolu nie świeci mimo że ma dobra żarówkę. Czy to jest na jakimś oddzielnym bezpieczniku? Kable wyglądają ok.
2.Lewy kierunek w lampie zespolonej nie świeci. Okazuje się że w lampie jest uszkodzone gniazdo takie plastikowe kółko ze stykami. Czy to da radę jakoś wymienić? Szkoda całej lampy wyrzucać z ksenonami.

Poza tym nijak nie mogę wykumać jak kręcić aby styki połączyły się. W prawej lamie te plastikowe kółko jest ok ale też dopiero za którymś razem udało mi się połączyć styki w jakiejś nietypowej pozycji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.10.2019, 20:45 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 625
1. Prawy kierunek przy nadkolu nie świeci mimo że ma dobra żarówkę. Czy to jest na jakimś oddzielnym bezpieczniku? Kable wyglądają ok.
Czy sprawdziłeś żarówkę 12V ? Może wygląda dobrze ale jest wstrząśnięta.

2.Lewy kierunek w lampie zespolonej nie świeci. Okazuje się że w lampie jest uszkodzone gniazdo takie plastikowe kółko ze stykami. Czy to da radę jakoś wymienić? Szkoda całej lampy wyrzucać z ksenonami.
95563113301 -> 30 - 40 zł.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.10.2019, 23:31 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
szwagierek napisał(a):
1. Prawy kierunek przy nadkolu nie świeci mimo że ma dobra żarówkę. Czy to jest na jakimś oddzielnym bezpieczniku? Kable wyglądają ok.
Czy sprawdziłeś żarówkę 12V ? Może wygląda dobrze ale jest wstrząśnięta.

2.Lewy kierunek w lampie zespolonej nie świeci. Okazuje się że w lampie jest uszkodzone gniazdo takie plastikowe kółko ze stykami. Czy to da radę jakoś wymienić? Szkoda całej lampy wyrzucać z ksenonami.
95563113301 -> 30 - 40 zł.


Żarówki zamieniłem miejscami i obydwie sa sprawne wiec to nie ich problem.

Co do części to nie o ta mi chodzi tylko o to co jest w środku już w kloszu i ma styki. Takie kółko plastikowe w które wkręca się żarówkę z tym elementem który podałeś.

Na zdjęciu poniżej to element z numerem 2.

https://drive.google.com/file/d/1eYwRHP ... sp=sharing


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.10.2019, 19:46 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 625
mkzibi napisał(a):
szwagierek napisał(a):
1. Prawy kierunek przy nadkolu nie świeci mimo że ma dobra żarówkę. Czy to jest na jakimś oddzielnym bezpieczniku? Kable wyglądają ok.
Czy sprawdziłeś żarówkę 12V ? Może wygląda dobrze ale jest wstrząśnięta.

2.Lewy kierunek w lampie zespolonej nie świeci. Okazuje się że w lampie jest uszkodzone gniazdo takie plastikowe kółko ze stykami. Czy to da radę jakoś wymienić? Szkoda całej lampy wyrzucać z ksenonami.
95563113301 -> 30 - 40 zł.


Żarówki zamieniłem miejscami i obydwie sa sprawne wiec to nie ich problem.

Co do części to nie o ta mi chodzi tylko o to co jest w środku już w kloszu i ma styki. Takie kółko plastikowe w które wkręca się żarówkę z tym elementem który podałeś.

Na zdjęciu poniżej to element z numerem 2.

https://drive.google.com/file/d/1eYwRHP ... sp=sharing

Podejrzewam oprawkę kierunkowskazu bocznego.
Element numer 2 z obrazka jest oddzielnie, ale część niedostępna bez zamiennika 95563123300, trzeba szukać używki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.11.2019, 11:07 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Mimo usilnych prób nie udało mi się znaleźć tego elementu z obrazka. Połamałem go do końca i wyjąłem z lampy. Tak czy inaczej nawet jak by kupić coś takiego to żeby to włożyć do środka trzeba by lampę rozklejać.

Wyjąłem więc ten plastik i polutowałem na sztywno kabelki. Mocowanie żarówki i tak się trzyma bez tego kółka więc nie ma problemu.

Boczny kierunek nadal nie świeci. Chyba też utnę tą oprawkę i zrobię na krótko bo już nie wiem gdzie problem. Bezpieczniki wszystkie ok ale jak by nawet to by inne kierunki nie świeciły a świecą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.11.2019, 1:03 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
Boczny kierunek zaczął świecić. Rzeczywiście problem z oprawką. Ponaginałem styki, trochę smaru grafitowego i gra.

Niestety teraz wygląda ze wszystkie żarówy mi świecą ale mam po zapaleniu świateł takie błędy:

CHECK HEAD-LIGHT BEAM ADJUSTMENT oraz check left cornering light.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.11.2019, 1:25 

Dołączył: 4.09.2015
Posty: 625
mkzibi napisał(a):
Boczny kierunek zaczął świecić. Rzeczywiście problem z oprawką. Ponaginałem styki, trochę smaru grafitowego i gra.

Niestety teraz wygląda ze wszystkie żarówy mi świecą ale mam po zapaleniu świateł takie błędy:

CHECK HEAD-LIGHT BEAM ADJUSTMENT oraz check left cornering light.

"CHECK HEAD-LIGHT BEAM ADJUSTMENT" do głębszej diagnozy, może czujnik poziomowania zdechł.
"Check left cornering light" lewa żarówka H3 od doświetlania zakrętów nie działa, czyli nie wszystkie żarówy świecą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum