Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 12.09.2018, 20:05 

Dołączył: 3.12.2013
Posty: 270
Cześć! Wkrótce odbieram nowego Caymana. Zabezpieczenie lakieru jest dla mnie sprawa oczywistą, ale ilość dostępnych ofert przytłacza. Rozważam następujące rozwiązanie: zabezpieczenie folią PPF reflektorów, klamek , lusterek i progów. Reszta karoserii pokryta powłoka ceramiczna. Pozostaje pytanie: ile warto zapłacić za taki pakiet (zróżnicowanie cenowe za folie tego samego producenta i taka sama powłokę jest ogromne). Mieszkam pod Łodzią i w tych okolicach chciałbym skorzystać z usługi. Liczę na Wasza pomoc, pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2018, 20:36 

Dołączył: 5.03.2016
Posty: 227
Cześć . Po pierwsze to gratulacje dobrego wyboru :D .
A tak do rzeczy to : u siebie w Caymanie płaciłem za samą ceramikę 2.5 tys . Myślę , że dokładając folie powinienes zmieścić się w 4 tys chociaż ceny są bardzo zróżnicowane ...uważaj gdzie robisz . Pamiętam taka śmieszna sytuacje kiedy jeszcze zastanawiałem się gdzie i jaka powłoke chcę zrobić , w jednym salonie w Poznaniu koszt powłoki na mały samochód wynosił 3.5 tys . Myślę, no ok Cayman jest mały to się łapie . Poczym Pan wyjzal na parking zobaczył Prosia i powiedział mi ze spotowe samochody są inaczej wyceniane :lol: . Po przeliczeniach wyszło ponad 6 tys ... :shock: .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2018, 20:58 

Dołączył: 29.12.2013
Posty: 842
Lokalizacja: Łomianki
Nr klubowicza: 381
Folia na cały przód - maska, zderzak, błotniki. Na resztę ceramika - najlepsze combo :)




_________________

*Porsche 911


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2018, 21:06 

Dołączył: 8.01.2017
Posty: 67
Jak zamierzesz pojeździć po torze, oklej całe auto. Na folię też możesz położyć ceramikę, chyba nie na każdą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2018, 21:36 

Dołączył: 3.12.2013
Posty: 270
Dziękuje za Wasze wypowiedzi - a ile to powinno kosztować?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2018, 11:22 
Avatar użytkownika

Dołączył: 23.04.2018
Posty: 62
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 625
Ja robiłem 718 w Poznaniu i ceny wygłądały następująco:
Ceramic Pro Light 1623 zł
Bikini (1/3 maski) 1180 zł
Reflektory 295 zł
Słupki i element dachu 185 zł
Zderzak Przód 2361 zł

Przy komplecie - rabat 15%.




_________________

---------------------------------------
Michał

992.1


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2018, 14:38 

Dołączył: 3.12.2013
Posty: 270
Cenna informacja - dziękuję!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2018, 14:47 

Dołączył: 3.12.2013
Posty: 270
Czy 5.000 zł za oklejenie całego auta folią to dobra oferta?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2018, 15:48 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 1038
Bardzo dobra.

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 8:25 

Dołączył: 8.11.2017
Posty: 51
Potwierdzam, to średnio jest to około 7 tys zł.

Na nowy lakier nie warto też oszczędzać na woskowaniu, które robi dobrą robotę, zwłaszcza w okresie jesień-zima.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2018, 12:28 

Dołączył: 3.12.2013
Posty: 270
Dokładnie ta folia to Oracal Stone Guard - może ktoś z Was miał styczność i może się wypowiedzieć. Dziękuję i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.09.2018, 9:56 

Dołączył: 8.11.2017
Posty: 51
Na nowy lakier warto też często kłaść wosk. Który zabezpiecza zarówno przed promieniowaniem UV, chemią i zanieczyszczeniami na drodze, ale również daje fajny efekt hydrofobowy, więc woda błyskawicznie spływa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.09.2018, 15:54 

Dołączył: 18.09.2018
Posty: 5
Czy ktoś poleca jakąś firmę na śląsku co w przystępnych pieniądzach zrobią powlokę ceramiczną ?
Najlepiej Katowice lecz tych firm jest jak grzyby po deszczu i różne opinie słysze od znajomych

Pozdrawiam
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.10.2018, 15:00 

Dołączył: 12.07.2018
Posty: 12
BondE87 napisał(a):
Cześć! Wkrótce odbieram nowego Caymana.


Damianie, odebrałeś już auto? ;) zabezpieczyłeś już gdzieś?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.10.2018, 9:50 

Dołączył: 3.12.2013
Posty: 270
Cześć! Odebrałem we wrześniu :) auto zabezpieczone ceramika QGLYM + folia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2019, 10:23 

Dołączył: 18.09.2018
Posty: 5
Nie uzyskałem odpowiedzi a myślę że jest to parę osób z śląska. Jestem bardzo zadowolony z jednej firmy pod Katowicami, położyłem w grudniu powłokę na Mercedesa E Coupe powloka 5 letnia Cristal light i dodatkowo drugą o nazwie Exo. Naprawde rewelacyjnie wygląda samochód jeszcze tak śliskiego lakieru nie widziałem :D jak żona odbierze Macana to pierwsze co dajemy na powłokę ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2019, 10:54 

Dołączył: 8.01.2019
Posty: 175
Z foliami/powłokami jest jak z ubezpieczniem komunikacyjnym,
albo będzie tanie, albo będzie dobre, nie da się połączyć 1 i 2.

Dla zainteresowanych - namiary na liderów na Śląsku,
operują też w całym kraju.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.05.2022, 15:19 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
Cześć,

chciałbym odświeżyć nieco temat zabezpieczenia lakieru w nowym aucie.
Odebrałem w czwartek nową 911 cabrio i zastanawiam się czy i ew jak najlepiej zrobić w kontekście zabezpieczenia lakieru.

Być może niesłusznie ale mam wrażenie, że oklejanie auta przypomina mi nieco zabezpieczanie pilota TV workiem foliowym-tak jak piszę - może niesłusznie.

Kolor mojego samochodu (crayon) bardzo mi się podoba i zastanawiam się na ile folia zabezpieczająca wplynie na zmianę, widzenie tego koloru.
Na wstepie zaznaczę, że odrzucam raczej opcję oklejania samochodu całego-jeżlei już to zderzak i maska. Czy w takim przypadku nie będzie widocznego odcięcia między np oklejoną maską i nieoklejonymi drzwiami?
Będę wdzięczny za komentarze i porady.

Zakładam, że zastosowanie nawet najbardziej zaawansowanych wosków nie jest w stanie konkurować z folią pod względem ochrony??

PS. Jestem w Trójmieście więc proszę jednocześnie o jakieś rekomendacje dla lokalnych punktów do aplikacji takich powłok.

Dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.05.2022, 16:57 

Dołączył: 19.02.2022
Posty: 23
Sam jestem przed podobnym dylematem, co prawda ja odbieram samochód za miesiąc - Macan T i już rozglądałem się za oklejaniem pojazdów.
Ceny oklejenia full frontu w moim przypadku z lusterkami i wnękami klamek to ok 7-8k netto - ja rezygnuje z tej opcji, bez sensu dla mnie taki wydatek, mam zamówiony Carrara White jak po jakimś czasie uszkodzi mi się coś w lakierze to najwyżej polakierujesz ten element jeszcze raz w cenie 1000 zł, dodatkowo przeglądając poprzednie auta w której folii nie miałem w żadnym nie mam odprysków, możliwe ze z powodu tego ze jeżdżę głównie po mieście. Ja zdecydowałem ze położę tytanową powłokę na auto z możliwością regeneracji pod wpływem temperatury - koszt ok 4 tys za cały samochód z plastikami wszystkimi i felgami


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.05.2022, 12:47 

Dołączył: 14.02.2021
Posty: 10
mgrab napisał(a):
Cześć,

chciałbym odświeżyć nieco temat zabezpieczenia lakieru w nowym aucie.
Odebrałem w czwartek nową 911 cabrio i zastanawiam się czy i ew jak najlepiej zrobić w kontekście zabezpieczenia lakieru.

Być może niesłusznie ale mam wrażenie, że oklejanie auta przypomina mi nieco zabezpieczanie pilota TV workiem foliowym-tak jak piszę - może niesłusznie.

Kolor mojego samochodu (crayon) bardzo mi się podoba i zastanawiam się na ile folia zabezpieczająca wplynie na zmianę, widzenie tego koloru.
Na wstepie zaznaczę, że odrzucam raczej opcję oklejania samochodu całego-jeżlei już to zderzak i maska. Czy w takim przypadku nie będzie widocznego odcięcia między np oklejoną maską i nieoklejonymi drzwiami?
Będę wdzięczny za komentarze i porady.

Zakładam, że zastosowanie nawet najbardziej zaawansowanych wosków nie jest w stanie konkurować z folią pod względem ochrony??

PS. Jestem w Trójmieście więc proszę jednocześnie o jakieś rekomendacje dla lokalnych punktów do aplikacji takich powłok.

Dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum