Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 31.10.2019, 9:43 

Dołączył: 24.10.2019
Posty: 3
Zastanawiam się nad kupnem lokalizatora gps do swojego auta. Głównie chodzi o ochronę przed potencjalnymi złodziejami (ale też mierzenie różnych parametrów jazdy), co oferuje system https://www.gpsguardian.pl/. Sporo naczytałem się o zagłuszaczach, które stosują złodzieje. Czy w takim razie darować sobie lokalizator GPS?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.10.2019, 10:06 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Jak będą chcieli to i tak ukradną. Oczywiście jeśli jeździsz samochodem normalnie, a nie trzymasz go pod kocem. Oczywiście GPS nie zawadzi




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.10.2019, 10:18 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
wit007 napisał(a):
Jak będą chcieli to i tak ukradną. Oczywiście jeśli jeździsz samochodem normalnie, a nie trzymasz go pod kocem. Oczywiście GPS nie zawadzi


Nawet z pod koca wezmą -jeszcze kluczyki dołączymy :( :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.10.2019, 11:45 

Dołączył: 8.04.2015
Posty: 56
Witaj,
jako właściciel firmy oferującej monitoring GPS pojazdów mogę doradzić, iż jeżeli rozważasz zakup lokalizatora GPS tylko w celu ochrony pojazdu przed kradzieżą to raczej odradzam. W obecnych czasach każdy szanujący się złodziej samochodowy posiada tzw. jeża (skomplikowane urządzenie które zagłusza sygnał GSM, GPS oraz ostatnio pojawiły się nawet urządzenia zagłuszające lokalizatory oparte o system radiowy). System monitoringu GPS różni się od systemu radiowego tym, iż w przypadku GPS urządzenie wpinamy w instalacje samochodu i w zależności od wybranego wariantu widzimy gdzie pojazd się aktualnie znajduje, jak szybko się porusza itp itd. - system GPS można dodatkowo rozbudować o moduł CAN który podaje również dodatkowe informacje z komputera pokładowego takie jak np. poziom paliwa, zużycie paliwa, obroty silnika, temperaturę silnika, siłę nacisku na pedał gazu itd. Moduł radiowy natomiast nie jest montowany w instalacje samochodu (jest to niezależne urządzenie z własną baterią) które jest ukrywane w samochodzie w miejscu znanym tylko przez firmę je montującą i "wybudzane" oraz namierzane w momencie zgłoszenia przez właściciela kradzieży pojazdu - do niedawna była to jedna z najskuteczniejszych metod zabezpieczenia pojazdu.

Jeśli więc chcesz chronić swoje auto przed kradzieżą, to w tym momencie zarówno GPS jak i systemy radiowe przy autach typu premium, gdzie złodzieje wyposażeni są w bardzo zaawansowany sprzęt jest po prostu marnowaniem pieniędzy. Jeśli natomiast chciałbyś monitorować co dzieje się z Twoim samochodem i w jaki sposób jest eksploatowany to polecam rozwiązanie monitoringu GPS.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.11.2019, 13:57 

Dołączył: 28.11.2016
Posty: 264
kcyrankowski napisał(a):
W obecnych czasach każdy szanujący się złodziej samochodowy
Ładne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.11.2019, 20:41 

Dołączył: 16.06.2009
Posty: 695
Ja kupiłem i zainstalowałem.Fajne narzędzie do sprawdzenia pozycji auta, ilości przebytych km i tras za niewielkie pieniądze .Na profesjonalnego złodzieja nie zda egzaminu ale jak by jakiś przypadkowy prawdziwek zapragnął pojeździć cudzym Porsche to może się przydać .W sumie lepiej mieć niż nie mieć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.02.2020, 15:40 

Dołączył: 28.10.2015
Posty: 55
MOnitoring GPS to dosyć szeroki temat. Ale rzeczywiście jest trochę tak jak kolega tutaj powiedział - tzn w celach antykrazieżowych oni są w stanie to przeskoczyć.
Sprawdza się za to bardzo dobrze do obsługi floty, bo w ten sposób przesłać można naprawdę dużą ilość przydatnych informacji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum