Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 9.03.2020, 16:21 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
Tobis napisał(a):
Przy okazji jest tutaj ktoś kto jeździ 911 lub boxem na co dzień?


Ja jeżdżę 911 na codzień. Nie mam dla siebie większego auta. Dzieci jakoś wciskam do tyłu, choć syn marudzi. Wychodzę z założenia, że to zbyt drogie auto żeby stało w garażu :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.03.2020, 16:55 

Dołączył: 23.03.2007
Posty: 469
Ja jezdżę 996 od 11 lat codziennie, no moze ostatnie pól roku troche mniej bo kupiłem mercedesa. Najcześciej sam ale zdażało sie kilkaset kilometrów w 3 osoby. To "normalny" samochód tylko troche mniej wygodny, troche twradszy, troche nizszy no i trochę mocniejszy i szybszy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.03.2020, 18:30 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
991 -daily a 911 klasyki od święta i zloty :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.03.2020, 18:57 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.12.2018
Posty: 218
Nr klubowicza: 696
996 jest moim jedynym autem. Jak dotąd jedyna trudność, która mi się przytrafiła, to niemożność zabrania nart w góry.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.03.2020, 19:50 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4967
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
tsubasa napisał(a):
To zebys sie jeszcze bardziej stresowal (choc nie wiem po co) to sprawdz umowe assistance bo wiekszosc dziala w granicach danego Panstwa i raczej pod dom Ci auta nie zaholuja..

Marcin
Nie stresuj chłopaka. Można wykupić dziś assistance, które daje Ci święty spokój. Jakiś czas temu najlepsze było niemieckie ADAC ale jak się Niemcy zorientowali, że za dużo Polaków kupuje to wprowadzili ograniczenia i dziś już go nie kupisz... Lukę tę z trochę gorszą ofertą, ale w tym roku poszerzoną o holowanie 1.000 km stara się wypełnić Klub PZMot.
Poniżej masz ich ofertę, która mnie np. skusiła już dwa lata temu:
https://pzmot.pl/site/offer
Pozdrawiam serdecznie
Mata
Ps. Nie mam z nimi żadnego związku, chciałem przystąpić do ADAC ale spóźniłem się o dwa miesiące, wcześniej płaciłem assistance do każdego auta oddzielnie, nadziałem się na ofertę PZMotu na AutoNostalgii i wykupiłem ich ubezpieczenie w wersji max.




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.03.2020, 20:22 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
siersciu napisał(a):
996 jest moim jedynym autem. Jak dotąd jedyna trudność, która mi się przytrafiła, to niemożność zabrania nart w góry.


Załóż bagażnik :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.03.2020, 20:57 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.12.2018
Posty: 218
Nr klubowicza: 696
Myślałem, że to żart, zwłaszcza, że mam cabrio, a tu proszę
https://rennlist.com/forums/market/1183834
;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.03.2020, 21:34 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Mata napisał(a):
tsubasa napisał(a):
To zebys sie jeszcze bardziej stresowal (choc nie wiem po co) to sprawdz umowe assistance bo wiekszosc dziala w granicach danego Panstwa i raczej pod dom Ci auta nie zaholuja..

Marcin
Nie stresuj chłopaka. Można wykupić dziś assistance, które daje Ci święty spokój. Jakiś czas temu najlepsze było niemieckie ADAC ale jak się Niemcy zorientowali, że za dużo Polaków kupuje to wprowadzili ograniczenia i dziś już go nie kupisz... Lukę tę z trochę gorszą ofertą, ale w tym roku poszerzoną o holowanie 1.000 km stara się wypełnić Klub PZMot.
Poniżej masz ich ofertę, która mnie np. skusiła już dwa lata temu:
https://pzmot.pl/site/offer
Pozdrawiam serdecznie
Mata
Ps. Nie mam z nimi żadnego związku, chciałem przystąpić do ADAC ale spóźniłem się o dwa miesiące, wcześniej płaciłem assistance do każdego auta oddzielnie, nadziałem się na ofertę PZMotu na AutoNostalgii i wykupiłem ich ubezpieczenie w wersji max.


Tez to chcialem wykupic ale po doczytaniu to po pierwsze przysluguje tylko raz w roku a po drugie trzeba podac samochod na ktory ma obowiazywac.. suma sumarum zrezygnowalem z Pzmotu bo z Oc na klasyka w pzu mam lepsze warunki holowania niz w niskim czy srednim pakiecie w Pzmot..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.03.2020, 22:36 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4967
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Marcin
Tak jak piszesz było do momentu pojawienia się nowej opcji 1.000 km (suma kilometrów holowania w trakcie trwania ubezpieczenia).
Teraz mając np. dwa auta rozdzielacz ubezpieczenia czyli 1.000 km dokupujemy na drugie auto (nie główne z ubezpieczenia), poza tym możesz dokupić na każde ze swoich aut assistance dzienne 1.000 km jak np. planujesz jakieś dłuższe wyjazdy.
Pozdrawiam serdecznie
Mata




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.03.2020, 10:25 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2015
Posty: 681
Lokalizacja: Gdynia
Nr klubowicza: 615
Tobis napisał(a):
Przy okazji jest tutaj ktoś kto jeździ 911 lub boxem na co dzień?

W ogóle ostatnio dość mao jeżdżę (dzieci do szkoły, 2 treningi i jakiś weekendowy godzinny spin) ale tak, na okrągło. Zimowe opony nawet mam :D




_________________

996 C4S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.03.2020, 0:52 

Dołączył: 13.02.2012
Posty: 1300
Nr klubowicza: 304
W sumie ja też jeżdżę na co dzień 997.2 PDK, opony zimowe mam. do pracy na piechotę, ale na zakupy, na pocztę, do znajomych, na basen 30km w jedną stronę, na szkolenia od 300 do 500km itd. Wcześniej to samo było z 997.1, jeszcze wcześniej 996 3,4 to było na co dzień i imprezy PCP i Classicauto, w jednym sezonie zaliczyłem wtedy w sumie 10 trackday. Trwa to od 2013, a jeszcze wcześniej 944Turbo, użytkowane tak samo, przez rok.




_________________

Andrzej
911


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.03.2020, 10:17 

Dołączył: 18.05.2019
Posty: 21
fx45 napisał(a):
A ja trochę inaczej niż większość ....
Nigdy nie chorowałem na porsche , nawet nie szczególnie chciałem go mieć - choć zawsze uważałem markę za synonim trwałości . Mam/miałem kilka innych chrakternych samochodów w manualu z automatem klasycznym i dwu sprzęgłowym. Co samochód to inny charakter i inne wrażenia. I tak dobrnąłem do 911 997.1 carrera s w manualu ( jak wszedłem posiadanie opisałem w przywitaniu ) . I tu zaczynają się dziwne odczucia ..... Ponieważ jakoś nie uwzględniałem sytuacji ( przynajmniej nigdy nie słyszałem , a może nie miałem skąd słyszeć ) o problemach porsche z silnikami. Zanim samochód do mnie dopłyną zarejestrowałem się na tym forum i z dnia na dzień miałem coraz większe oczy czytając to i owo. Oczywiście pewne zdarzenia , sytuacje, uszkodzenia trzeba brać przez palce braku kultury motoryzacyjnej jednak po przemieleniu tego przez sito zdrowego rozsądku doszedłem do przekonania , że porsche nie jest tym za ci zawsze markę miałem. No może ie w całości jednak straciła w moich oczach . Co prawda zakup okazał się szczęśliwy i stan samochodu który kupiłem jest bardzo dobry co potwierdzili chłopaki z porschepana to jednak cały czas mam z tyłu głowy historie z tego forum , opinie użytkowników i tych którzy nie mieli carrery s 997.1. Zima jest dość łagodna więc nie odmówiłem sobie przejażdżki tak na rozgrzewkę i z moich obserwacji ( choć bardzo nie kompletnych ) wiem że : 911 to samochód sportowy bez dwóch zadań, hamulce dobre ale lepsze są w slk 55 amg ( z podobnego rocznika ), fajnie że manual bo już automatyka mi się trochę przejadła, dobrze się w nim czuje ( czego ni mogę powiedzieć o samochodzie marzeń który kupiłem " w ciemno " ), komfort ( zapewne za sprawą obniżonych sprężyn i sztywniejszych drążków ) jest trochę ograniczony ale ma być to samochód rekreacyjny . Jednak na track day niestety nie zdecyduje się nim pojechać ..... i to mnie boli .
Ps. cytat co najmniej 3 użytkowników 997.1 " każdy ma gdzieś z tyłu głowy , że będzie remontował silnik " :shock:



Ciekawy temat. Pytałem się ostatnio, tutaj na forum czy ktoś użytkuje silniki 3.8 lub 3.6 i czy faktycznie są takie problemowe czy to już mitologia na ich temat. Zero odzewu, cóż- szkoda. Doszło do tego, że zniechęciłem się i zacząłem oglądać alternatywę w postaci Maserati Granturismo. Skoro mam wywalić pieniądze i zamartwiać się czy przypadkiem to już nie jest czas na jego zgon, to stwierdziłem, że nie ma to najmniejszego sensu. Tak przynajmniej wynika z opinii panującej na tym forum.[b][/b]
Z drugiej strony widzę na ogłoszeniach UK sporo 3.8 z przebiegiem ponad 100 mil, pełna historia.
Już zgłupiałem całkiem. Wychodzi na to, że im mniej wiesz tym lepiej śpisz 🙂.

Wracając do tematu. Ja kupiłem Boxstera 986 bez historii, za nieduże pieniądze- więc w razie czego ryzyko mniejsze. Przejechałem póki co 6 tyś i nic się nie dzieje, wszystko ładnie chodzi.
Też zdaje sobie sprawę, że jeśli będę sprzedawać to może być problem- chyba, że wystawie za półdarmo, więc zastanawiam się czy to będzie mieć sens- być może zostawię go sobie.

Ktoś pytał wyżej odnośnie jazdy na codzień- tak, ja śmigam do sklepu, pracy, na przejażdżki dłuższe czy krótsze, do pracy- no wszędzie. I spisuje się bardzo dobrze. Stał tylko niecałe dwa miesiące i przesiadłem się w starą, kupioną żeby przejeździć zimę Mazdę. Od około miesiąca dalej męczę Prosiaka. Nie stać mnie na dwa samochody podobnej klasy, więc kupuje po to żeby nim jeździć. Na codzień.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.03.2020, 10:30 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Wg mnie zdecydowanie przesadzasz odnośnie braku informacji na temat silników w 997. Ten temat przewijał się wiele razy na forum, wystarczy poszukać.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.03.2020, 14:33 

Dołączył: 18.05.2019
Posty: 21
wit007 napisał(a):
Wg mnie zdecydowanie przesadzasz odnośnie braku informacji na temat silników w 997. Ten temat przewijał się wiele razy na forum, wystarczy poszukać.


Odniosłem się konkretnie do tematu, który jakiś czas temu założyłem- wyraźnie podkreśliłem, że jest trochę opinii. Z tym, że są z przed kilku lat. Zresztą tam nakreśliłem co mam dokładnie na myśli, nie będę robić offtopu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.04.2020, 12:24 

Dołączył: 5.12.2019
Posty: 363
a moja opinia jest taka , że ludzie mało jeżdżą tymi samochodami . Wystarczy popatrzeć na przebiegi samochodów których już ktoś chce się pozbyć ( a większość jest przecież takich które nie są do sprzedania ) . Mało która maraka ( pomijam egzotyki ) tak ma . Jestem również na innych forach ( markach ) i jest to dość widoczne. Podsumowując przebieg generuje w dużej mierze ocenę bezawaryjności i koszty eksploatacyjne...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum