Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 31.07.2020, 22:42 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
wit007 napisał(a):
Q5 ma nieporównywalnie mniejszy bagażnik od Passata/Superba
Tak wiem :) Tylko wizualnie robi różnice. Moja żona ma awersje do kombi...

Wiec ideałem jest nie kombi z bagażnikiem 600 L. A i zapomniałem dodać nie Skoda Superb...

Jak nic skończę z X5 albo Q7 choć cel był wydać nie więcej jak 150k.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.07.2020, 22:43 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
tunix napisał(a):
b0g0b0jny napisał(a):
Zachowuje się jak wariat - rozważam z 10 zupełnie nieporównywalnych aut :)


Mozna powiedziec, ze doglebnie analizujesz potrzeby rodziny :)

A powaznie - nie wiem w jakim wieku masz dzieci ale z czasem potrzebna wielkosc bagaznika maleje a technika pakowania sie poprawia. Kiedys z 5 letnim synem i zona w ciazy pojechalismy na urlop Mini Cooperem. Zmiescilem nawet rower na 16-calowych kolach, wystarczylo jedno oparcie zlozyc i przednie kolo odkrecic :)
Dokładnie:)

Mało brakowało a bym kupił Macana a tam nie ma ani miejsca z tyłu ani bagażnika;)

A rozważam :

1. Nowy Passat Variant
2. Nowy Superb
3. Nowe Q5
4. Nowe X3
5. Nowe GLC
6. Lekko używane Q7
7. Lekko używane X5
8. Lekko uzywane 5 Touring
9. Lekko uzywany Macan

A kupię pewnie coś innego choć 911 jako jedyne Daily dla 3 osobowej rodziny przez 2 tygodnie póki co się sprawdza:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 31.07.2020, 23:47 

Dołączył: 2.02.2010
Posty: 272
Lokalizacja: Kraków
Nr klubowicza: 769
tunix napisał(a):
b0g0b0jny napisał(a):
Zachowuje się jak wariat - rozważam z 10 zupełnie nieporównywalnych aut :)


Mozna powiedziec, ze doglebnie analizujesz potrzeby rodziny :)

A powaznie - nie wiem w jakim wieku masz dzieci ale z czasem potrzebna wielkosc bagaznika maleje a technika pakowania sie poprawia. Kiedys z 5 letnim synem i zona w ciazy pojechalismy na urlop Mini Cooperem. Zmiescilem nawet rower na 16-calowych kolach, wystarczylo jedno oparcie zlozyc i przednie kolo odkrecic :)


No nie wiem
4 osoby w tym 7 latek i 13 latek
3 hulajnogi elektryczne 4 laptopy zabawki do piachu ciuchy itp itd.
W tym roku wziąłem sharana z salonu do testów i ledwo zmieściłem haha ;)




_________________

Obrazek
Porsche 911 SC M Targa `79 Turbo look
Porsche 911 996.2 3.6 Coupe Aero kit
Porsche 986 Boxster 2.7 `00
Corrado VR6 3.0 Turbo `92
i pare innych :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.08.2020, 1:36 

Dołączył: 15.05.2012
Posty: 600
mps napisał(a):
tunix napisał(a):
b0g0b0jny napisał(a):
Zachowuje się jak wariat - rozważam z 10 zupełnie nieporównywalnych aut :)


Mozna powiedziec, ze doglebnie analizujesz potrzeby rodziny :)

A powaznie - nie wiem w jakim wieku masz dzieci ale z czasem potrzebna wielkosc bagaznika maleje a technika pakowania sie poprawia. Kiedys z 5 letnim synem i zona w ciazy pojechalismy na urlop Mini Cooperem. Zmiescilem nawet rower na 16-calowych kolach, wystarczylo jedno oparcie zlozyc i przednie kolo odkrecic :)


No nie wiem
4 osoby w tym 7 latek i 13 latek
3 hulajnogi elektryczne 4 laptopy zabawki do piachu ciuchy itp itd.
W tym roku wziąłem sharana z salonu do testów i ledwo zmieściłem haha ;)


Właśnie miałem napisać, że sharan/alhambra będzie idealny :)

Nie wiem Miłosz jak Wy się pakujecie :shock: 8) , ale do alhambry mojej Baby ładuje się wszystko z "taczki" i się bez problemu mieści przy dwójce dzieci.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.08.2020, 2:06 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4968
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
U mnie w czwórkę, w tym z trzema kobietami (żona indziej córki: 14, 12 lat) ledwo mieścimy się do Superba Combi :banghead:
Ostatnio odnoszę wrażenie, że moje dziewczyny to nawet jak wyjeżdżamy na weekend to biorą z sobą pół domu...




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.08.2020, 5:37 

Dołączył: 8.06.2019
Posty: 75
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 646
Mata napisał(a):
U mnie w czwórkę, w tym z trzema kobietami (żona indziej córki: 14, 12 lat) ledwo mieścimy się do Superba Combi :banghead:
Ostatnio odnoszę wrażenie, że moje dziewczyny to nawet jak wyjeżdżamy na weekend to biorą z sobą pół domu...



Ja juz dawno machnąłem ręka na to co moja żona wyprawia. Kiedyś jak gdzieś wyjeżdzalismy, to wszystko musialo sie zmiescic do bagażnika, bo kazda siateczka wewnątrz powodowała u mnie skoki cisnienia :D

Teraz, gdzie sa dzieciaki, to wyjazd w góry na 7 dni nie jest żadnym wyczynem dla zony aby zawalic V klase doslownie po sam sufit.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.08.2020, 7:04 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
Ja miałem.doklsdnie to samo. Ostatni wyjazd na 9 dni nad morze i Mazury : ja + żona + 2,5 latek i bagazik w Octavi Kombi był pełen w 101% procentach. Nawet coś jechało w kabinie : kosmos :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.08.2020, 9:48 

Dołączył: 11.05.2009
Posty: 671
od razu widać, kto 40 lat temu jeździł na wakacje do Bułgarii 🤣


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.08.2020, 9:57 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Ja się mieściłem swobodnie z klamotami familii 2+2 jedynie do S-Maxa. A dzieci wtedy miałem małe, więc dochodziły wózki itp. Teraz, gdy są nastoletnie, Passat Variant jest na styk. W sensie bagażnika oczywiście




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.08.2020, 10:16 

Dołączył: 13.11.2011
Posty: 384
Nr klubowicza: 280
Tak jak mnie tu nie którzy rekomendują-dzięki- jestem dealerem Skody.
b0g0b0jny daj znać może będę mógł pomóc.




_________________

993 Targa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.08.2020, 14:06 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3887
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Kilka dni temu ze śmiechem patrzyłem jak dwóch facetów dopychało tylną klapę w Kodiaq'u i dopchnęło ! ale to było na kempingu, więc towaru na prawdę sporo, a rodzinka typowa 2+2 ( 10 i 7 lat), Rowery oczywiście na rampie z tyłu.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.08.2020, 14:53 

Dołączył: 23.08.2015
Posty: 85
A czy nie byłby dla Ciebie opcją samochód z mniejszym bagażnikiem jak choćby Q5 + na tych kilka dużych wyjazdów w roku spory box na dach?

Pewnie w 90% przejechanych autem km w wielkim bagażniku i tak będziesz woził powietrze, a jakiego byś nie miał bagażnika to na tydzień nart dla 4 osób i tak ciężko się spakować ze sprzętem bez pomocy czegoś na dach i box wtedy chyba wygodniejszy od bagażnika na same narty.

To fota sprzed kilku lat - teraz w nowszym A5 mamy ten sam box + platformę na hak na 4 rowery i super się taki setup sprawdza.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.08.2020, 14:58 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
pioterwu napisał(a):
A czy nie byłby dla Ciebie opcją samochód z mniejszym bagażnikiem jak choćby Q5 + na tych kilka dużych wyjazdów w roku spory box na dach?

Pewnie w 90% przejechanych autem km w wielkim bagażniku i tak będziesz woził powietrze, a jakiego byś nie miał bagażnika to na tydzień nart dla 4 osób i tak ciężko się spakować ze sprzętem bez pomocy czegoś na dach i box wtedy chyba wygodniejszy od bagażnika na same narty.

To fota sprzed kilku lat - teraz w nowszym A5 mamy ten sam box + platformę na hak na 4 rowery i super się taki setup sprawdza.

Obrazek
Ja sam bym wziął Passata albo Superba w kombii - duży bagażnik, mniejsze spalanie i lepsza dynamika. A Od wyglądania i przyjemności z jazdy mam 911 :)

Żona po przejażdżce Passatem Variantem zrobiła wolte i teraz negocjuję dwie oferty właśnie na nowe q5 ;) Ładne auto ale 30-35K droższe od Passata czy Superba. Co te kobiety mają z tymi SUVami...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.08.2020, 15:00 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
AndrzejM napisał(a):
Tak jak mnie tu nie którzy rekomendują-dzięki- jestem dealerem Skody.
b0g0b0jny daj znać może będę mógł pomóc.
Andrzej,

Dzięki. Jak pisałem wyżej chwilowa zmiana w kierunku SUVów (Q5/X3) - jest iskra nadzieji, że malzonka się opamięta;) Wtedy się odezwę teraz nie będę zawracał Ci głowy

Pozdrawiam
Paweł


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.08.2020, 15:06 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
U Andrzeja może to być Kodiaq. SUVa chce chyba 99% kobiet. A po co? Oto temat na poważne opracowanie ;)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.08.2020, 15:15 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
wit007 napisał(a):
U Andrzeja może to być Kodiaq. SUVa chce chyba 99% kobiet. A po co? Oto temat na poważne opracowanie ;)
Jak Skoda to tylko Superb. Może jak pojawi sie kiedyś nowy Kodiaq to kto wie ale obecny na dziś odpada.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.08.2020, 21:23 

Dołączył: 20.06.2012
Posty: 345
Ja kiedyś też myślałem, że s3 na daily dla 3 osobowej rodziny wypali, po 3 latach kombinowania, zdobywania złotego medalu w kreatywnym układaniu wózka (jak był etap wózka) i innych bagaży poddałem się. Kupiłem q7 i moje zmartwienia odeszły w niepamięć.

Jeśli to ma znaczenie... dzięki skrzyni w q7, osiągam tym klocem, przy normalnej jeździe jakieś mega zaskakujące wartości spalania sięgające 7 litrów na setkę w „dynamic’u”, serio :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.08.2020, 21:39 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 770
Nr klubowicza: 667
kris_m napisał(a):
Mata napisał(a):
U mnie w czwórkę, w tym z trzema kobietami (żona indziej córki: 14, 12 lat) ledwo mieścimy się do Superba Combi :banghead:
Ostatnio odnoszę wrażenie, że moje dziewczyny to nawet jak wyjeżdżamy na weekend to biorą z sobą pół domu...



Ja juz dawno machnąłem ręka na to co moja żona wyprawia. Kiedyś jak gdzieś wyjeżdzalismy, to wszystko musialo sie zmiescic do bagażnika, bo kazda siateczka wewnątrz powodowała u mnie skoki cisnienia :D

Teraz, gdzie sa dzieciaki, to wyjazd w góry na 7 dni nie jest żadnym wyczynem dla zony aby zawalic V klase doslownie po sam sufit.
@kris_m
To wycieczka w Himalaje 6-cio osobową rodziną




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.08.2020, 6:45 
Avatar użytkownika

Dołączył: 30.03.2012
Posty: 2244
Lokalizacja: Warszawa-Sękocin
Nr klubowicza: 330
kris_m napisał(a):
Mata napisał(a):
U mnie w czwórkę, w tym z trzema kobietami (żona indziej córki: 14, 12 lat) ledwo mieścimy się do Superba Combi :banghead:
Ostatnio odnoszę wrażenie, że moje dziewczyny to nawet jak wyjeżdżamy na weekend to biorą z sobą pół domu...



Ja juz dawno machnąłem ręka na to co moja żona wyprawia. Kiedyś jak gdzieś wyjeżdzalismy, to wszystko musialo sie zmiescic do bagażnika, bo kazda siateczka wewnątrz powodowała u mnie skoki cisnienia :D

Teraz, gdzie sa dzieciaki, to wyjazd w góry na 7 dni nie jest żadnym wyczynem dla zony aby zawalic V klase doslownie po sam sufit.
Krzysiek chyba zrobiłeś zdjęcie mojego auta przed ostatnim wyjazdem na narty :) bo mam dokładnie tak jak u Ciebie ;) Chociaż u mnie w porywach ląduje jeszcze box thule na haku :)




_________________

PORSCHOHOLIK 997 TURBO MACADAMIA
oponygumis@wp.pl
tel.+48-602-620-510
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.08.2020, 6:54 

Dołączył: 8.06.2019
Posty: 75
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 646
Gumis napisał(a):
kris_m napisał(a):
Mata napisał(a):
U mnie w czwórkę, w tym z trzema kobietami (żona indziej córki: 14, 12 lat) ledwo mieścimy się do Superba Combi :banghead:
Ostatnio odnoszę wrażenie, że moje dziewczyny to nawet jak wyjeżdżamy na weekend to biorą z sobą pół domu...



Ja juz dawno machnąłem ręka na to co moja żona wyprawia. Kiedyś jak gdzieś wyjeżdzalismy, to wszystko musialo sie zmiescic do bagażnika, bo kazda siateczka wewnątrz powodowała u mnie skoki cisnienia :D

Teraz, gdzie sa dzieciaki, to wyjazd w góry na 7 dni nie jest żadnym wyczynem dla zony aby zawalic V klase doslownie po sam sufit.
Krzysiek chyba zrobiłeś zdjęcie mojego auta przed ostatnim wyjazdem na narty :) bo mam dokładnie tak jak u Ciebie ;) Chociaż u mnie w porywach ląduje jeszcze box thule na haku :)



W gory to box to nierozłączny element układanki :). W życiu bym nie zmieścił jeszcze desek do samochodu :D

Zastanawiam sie czy nie jest ekonomiczniej posiadac mniejszy samochod, a na wakacje wynajmować kierowce z sprinterem, ktory przewiezie graty :)




_________________

Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum