Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 14:45 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
ten który to nagrywał to burak.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 15:06 

Dołączył: 6.12.2014
Posty: 127
Jerzy napisał(a):
ten który to nagrywał to burak.


szeryf z kamerką, nagrywa więc wolno mu wszystko, jak rozumiem wkurzył dżentelmena w porsche bo mu blokował awaryjny. Ale zgodzisz się że jazda pasem awaryjnym to już stopień wyższy niż buractwo?

A co do marki to trudno się zgodzić, marka może mieć swoją historię, misję, wartości, a koniec końców auto idzie do salonu, a tam nie ma preselekcji. A że Polska coraz bardziej dostatnia, to i poprzeczka coraz niżej...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 15:11 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
Buractwem jest właśnie takie chamskie szeryfowanie i blokowanie drogi.
Jeśli jest korek i wszyscy jadą wolno to nie uważam że dojazd do zjazdu pasem awaryjnym - powoli - jest zbrodnią. I na pewno nie stawiałbym tego w szeregu ani niżej ani na równi z szeryfem burakiem.

U nas wszyscy muszą pouczać wszystkich, tylko jakoś siebie nie potrafią ocenić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 16:10 

Dołączył: 7.10.2016
Posty: 774
t_wnor napisał(a):
..., ktorzy uwarzają się ....


w ramach pouczania - UWAŻAJĄ SIĘ - strasznie razi w oczy


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 16:23 
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.05.2015
Posty: 343
Lokalizacja: GDYNIA
Nr klubowicza: 442
mata70 napisał(a):
t_wnor napisał(a):
..., ktorzy uwarzają się ....


w ramach pouczania - UWAŻAJĄ SIĘ - strasznie razi w oczy


LOL




_________________

eXpL@S!V
In: 718 Cayman GT4RS
In: Macan FL [95BAA1]
Out: 911 S PDK [997.2] TP 1:51:672
Out: 911 4GTS PDK [991.1] TP 1:49:642


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 16:24 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1528
Jerzy napisał(a):
Buractwem jest właśnie takie chamskie szeryfowanie i blokowanie drogi.
Jeśli jest korek i wszyscy jadą wolno to nie uważam że dojazd do zjazdu pasem awaryjnym - powoli - jest zbrodnią. I na pewno nie stawiałbym tego w szeregu ani niżej ani na równi z szeryfem burakiem.

U nas wszyscy muszą pouczać wszystkich, tylko jakoś siebie nie potrafią ocenić.


Dokładnie o tym samym pomyślałem.
Do zjazdu kilometr a większość jedzie prosto.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 20:18 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4940
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Panowie
Nie ma znaczenia czy jadą do zjazdu czy gdziekolwiek (w tym przypadku widać, że do zjazdu jest jeszcze kilometr i na tym kilometrze wiele na pasie awaryjnym może się jeszcze dziać)... Pas awaryjny służy tylko i wyłącznie do poruszania się nim służb ratowniczych (ewentualnie czasowego „zaparkowania” uszkodzonego pojazdu) i ZAWSZE powinien być wolny !!!
A co do „szeryfowania” to też kilka razy w życiu jak już nie wytrzymałem to zdarzyło mi się „szeryfować” w podobnych sytuacjach na autostradzie, drodze szybkiego ruchu czy na dojeździe do promu w Świnoujściu czyli wychodzi na to, że jestem burakiem... Jeżeli znaczenie słowa burak jest tożsame z ideowiec to spokojnie i mnie możecie nazywać burakiem :-)
Sorry ale dla mnie jazda awaryjnym jak wszyscy stoją w korku, wpieprzanie się z nie swojego pasa (np. do skrętu w prawo) przed wszystkie auta na przód przed światłami i inne tego typu zachowania to szczyt chamstwa i należy to tępić (nawet jeżeli jest ryzyko, że dostanę w mordę bo „cwaniak” w aucie będzie silniejszy ode mnie)! Dodatkowo to często bardzo niebezpieczne zachowania. Ostatnio jeden idiota na A2 Jaguarem oklejonym jednym z dealerów marki przy zapchanych dwóch pasach i poruszaniu się wszystkich prędkością około 60km/h postanowił wyprzedzać awaryjnym (SIC!). Jako „szeryf” zadzwoniłem do tego dealera poinformować go o zdarzeniu i spytać czy mają tak mądrych pracowników czy klientów (auto zastępcze). Okazało się, że klientów :-(
A jak ktoś uważa, że te zachowania są O.K. to może niech popróbuje tak sobie pojeździć po Niemczech albo jeszcze lepiej w Szwajcarii. Powodzenia życzę...
Pozdrawiam serdecznie
Mata
Ps. Zaraz ktoś może jeszcze powie, że jazda awaryjnym pod prąd albo cofanie do najbliższego zjazdu (bo to np. tylko 250 metrów) jak jest korek też jest O.K.? Taka nasza specjalność, też nie raz widziałem na żywo na polskich autostradach :banghead:




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 20:41 

Dołączył: 1.08.2007
Posty: 2931
Michał , nie denerwuj się! Złość piękności szkodzi! :D

W temacie blokowania awaryjnego - opiszę Wam moi drodzy, taką sytuację z naszego, krakowskiego podwórka. Taki swoisty uzus już. Coś, co wydaje mi się, że zostało przez stałych użytkowników tego konkretnego odcinka krakowskiej obwodnicy przyjęte jako zachowanie rozsądne i akceptowalne.

Rozchodzi się o odcinek pomiędzy węzłem Łagiewniki a węzłem Opatkowice (zjazd na zakopiankę), kierunek od Tarnowa do Katowic.

Mianowicie za zjazdem z Łagiewnik kończy się trójpasmówka - zaczyna dwupasmówka. Pasem zanikającym jest ten prawy.
Jednocześnie sytuacją nagminną jest duża ilość pojazdów, które jadąc tym odcinkiem mają w planach zjazd z obwodnicy właśnie w Opatkowicach, na zakopiankę. Nie mieszczą się w kieszeni zjazdowej. Sznur aut sięga często na 1,5-2km przed rozpoczęciem tej kieszeni.
Zjazd na zakopiankę kończy się skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną Więc jak świeci się czerwone, to cały zjazd stoi.

Zgodnie z przepisami:
- auta chcące zjechać z obwodnicy na Zakopiankę powinny ustawić się w równym rządku na prawym pasie, i wjeżdżać w kieszeń dopiero gdy ta się rozpocznie.
- pas awaryjny jest wolny. Do momentu gdy rozpoczyna się kieszeń. Służby ratownicze muszą się wtedy przebijać przez szpaler aut 'spływajacych' z prawego pasa.
- ruch na obwodnicy zwęża się wtedy z 3 pasów, do de facto 1-go wolnego, skrajnego lewego, na który muszą się jakoś przebić auta ze skrajnego prawego, które nie planują z kolei zjeżdżać na zakopiankę.
- korek-gigant. Wszystko stoi. Służby ratownicze z 'pewnością' miałyby wysoki komfort przebycia tego odcinka. W razie czego...

Jak jest:
- auta zamierzające skręcać na zakopiankę, w sytuacji gdy widzą, że inni się ustawiają(ustawiają - tzn. stoją! nie jadą!) się na pasie awaryjnym, dołączają na koniec kolejki. Zwalniają tym samym prawy (z dwóch na tym odcinku, za zwężeniem) pasów ruchu.
- ruch ulega spowolnieniu, ale jest płynny, nie korkuje się na amen.
- nie widać oznak buractwa, szeryfowania, klaksonów, wyzwisk. No aż zaskakujące zrozumienie i kooperacja.

Czy to jest dopuszczalne?
Zgodnie z prawem - absolutnie nie.
Zgodnie z sensem i logiką?

Nie wiem na ile dobrze potrafiłem wyłożyć tą sytuację. Ale mam nadzieję, że potraficie ją sobie wyobrazić.


A co do przedmiotowego filmiku - trafił swój na swego. Byłoby śmieszne, gdyby nie było tak smutne i żenujące


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 21:06 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 760
Często w Niemczech spotkałem się z tym ze podczas sporego korku ludzie jadą awaryjnym do zjazdu jeśli jest nie daleko. Niech każdy patrzy siebie, uważam ze szeryfowanie jest mega słabe...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 21:44 
Avatar użytkownika

Dołączył: 6.02.2013
Posty: 579
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nr klubowicza: 376
To może jacyś polscy Niemcy... Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby Niemiec łamał przepisy w takiej sytuacji. Szeryfowanie w korku i blokowanie lewego pasa powinno być tępione, ale DEBIL na pasie awaryjnym powinien zostać nazwany po imieniu. Jak Mata napisał, jest pas awaryjny, oddzielony ciągłą i nikt nie ma prawa nim jechać, choćby do zjazdu z autostrady było 100 metrów. A gdyby z przeciwka awaryjnym próbowała przedrzeć się karetka z Waszym dzieckiem na pokładzie po wypadku ? Czy dalej będziecie piętnować "buraka" z kamerką, podczas gdy kozak w Cayenne wykazał się niebywałym sprytem i cwaniactwem ? :banghead:




_________________

996 Carrera cabrio '00 - OUT
Boxster 981 GTS Martini, TP 1.50,758, Silesia 1.56,868
996 TT '03
928S '84

Damian


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 21:51 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1528
Jak został kilometr do zjazdu to już raczej widać pas zjazdowy.Zachowanie oczywiście naganne ale raczej nie niebezpieczne dla otoczenia.
Inna sprawa jak ktoś ciśnie poboczem byle się przepchać to jest to przypał bez dwóch zdań.
Filmik nie jest jednoznaczny.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 21:51 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
Jak z Barei. A gdyby to wasz syn ... (sprawdzić czy nie ksiądz).
Sprawdź jeszcze raz ten filmik. Zobacz przy jakiej prędkości się to działo i umieść tam wyskakującą nagle karetkę na sygnale jadącą pod prąd.
Pouczanie poprzez chamstwo i blokowanie drogi jest nie tylko również niezgodne z przepisami ale także prowadzi do zwiększenia agresji na drodze, a to w kolei do dalszych zagrożeń.
Proponuję trochę refleksji i spokoju zamiast naszego ulubionego polowania na czarownice.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 22:09 

Dołączył: 1.08.2007
Posty: 2931
Słuchajcie: do pełni obrazu sytuacji, którą opisałem.
Gdyby się ktoś zastanawiał. Jak to? Tak nagminnie? A gdzie jest policja? Gdzie drogówka - żeby nauczyć moresu tych drani?
Już odpowiadam!

Drogówka jest (zazwyczaj) bardzo blisko miejsca i sytuacji, którą opisałem.
Albo po przeciwnej stronie barierek, na jezdni w kierunku Tarnowa. Czają się z radarem na początku rozgałęzienia z 2 na 3 pasy.
Albo tuż przed światłami na końcu zjazdu z obwodnicy.
Akurat na pasie awaryjnym, gdzie dochodzi do tego masowego kryminału, nigdy ich nie widziałem.
Marnują taką świetną okazję. W godzinę patrol byłby w stanie nawystawiać tyle mandatów, że z miejsca objąłby pozycję lidera w wyścigu po premię miesiąca. I uścisk dłoni nadszyszkownika :)

Co ewidentne to ewidentne. Ale zachowajmy umiar mocium panie!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 22:15 

Dołączył: 15.05.2012
Posty: 599
Damos napisał(a):
To może jacyś polscy Niemcy... Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby Niemiec łamał przepisy w takiej sytuacji.


Na mocno obciążonych arteriach w Niemczech, np. na wlocie do Monchium od strony Ingolstad podczas dużych korków pas awaryjny "margines" używany jest jako dodatkowy pas ruchu. Nad autostradą są co jakiś czas wyświetlacze które oznajmiają czy akurat w danym momencie można z niego korzystać i to jest super pomysł.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 22:26 
Avatar użytkownika

Dołączył: 6.02.2013
Posty: 579
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nr klubowicza: 376
Lepsza groteska Barei niż brak wyobraźni. Nie wolno, ale ... Takie to nasze, polskie. Agresję na drodze powoduje każde chamskie zachowanie, cwaniakowanie awaryjnym także. Przy tym kultura tego kozaka w Cayenne pozostawia dużo do życzenia... Chyba, że na forum obowiązuje solidarność z marką :oops:




_________________

996 Carrera cabrio '00 - OUT
Boxster 981 GTS Martini, TP 1.50,758, Silesia 1.56,868
996 TT '03
928S '84

Damian


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 22:34 

Dołączył: 1.08.2007
Posty: 2931
Nie generalizuj!
Chamstwo to chamstwo - i bohater filmu bez 2 zdań je okazuje! Jego zachowanie jest naganne i nie do zaakceptowania!
I sytuacja z filmu jest podobna, ale nie tożsama z tym co opisuję.
To co opisuję to:
- postój sznura aut na awaryjnym w oczekiwaniu na zjazd
- równoczesny płynny ruch na obu 'normalnych' pasach, którymi jadą auta kierujące się na dalej na wprost.

Polskie? Obchodzące przepisy? Tak!
Naganne? W opisywanej sytuacji?

Opisuję jak jest. Każdy oceni sam. Może po konfrontacji z rzeczywistością zweryfikuje swój pogląd?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 22:37 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4940
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Damian
Dzięki za wsparcie bo już zaczęło mi się wydawać, że ze mną jest coś nie tak :-)
Pozdrawiam serdecznie
Mata
Ps. A co do wykorzystania pasów awaryjnych pod Monachium to takie rozwiązanie powinno być jak najbardziej zastosowane na obwodnicy Krakowa w miejscu o którym wspominał Simprez...




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2018, 23:31 
Avatar użytkownika

Dołączył: 6.02.2013
Posty: 579
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nr klubowicza: 376
Mata napisał(a):
Ps. A co do wykorzystania pasów awaryjnych pod Monachium to takie rozwiązanie powinno być jak najbardziej zastosowane na obwodnicy Krakowa w miejscu o którym wspominał Simprez...


I wszystko w temacie :) Kolego Simprez, moje komentarze nie dotyczyły sytuacji, którą opisywałeś, tylko zamieszczonego filmiku.

Pozdrawiam serdecznie !




_________________

996 Carrera cabrio '00 - OUT
Boxster 981 GTS Martini, TP 1.50,758, Silesia 1.56,868
996 TT '03
928S '84

Damian


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.07.2018, 0:17 

Dołączył: 1.08.2007
Posty: 2931
A dziękuję, dziękuję :)
I odwzajemniam koledze wyrazy uszanowania!
Do miłego porszowego!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.07.2018, 0:31 

Dołączył: 13.02.2012
Posty: 1298
Nr klubowicza: 304
Ja tez stanowczo poprę Matę i Damiana. Przepisy powinny obowiązywać wszystkich. Poza tym pan w Cayenne widać że chciał sobie skrócić korek i minąć po prawej stojących ciołków, bo jak dobrze widzę, wcale nie chciał skręcić w prawo, tylko dwa samochody dalej wcisnął się na pas do jazdy na wprost. Do kiedy będzie przyzwolenie na jazdę po takich pasach awaryjnych to zawsze znajdą się cwaniaczki co tylko korek chcą przeskoczyć, a gdyby każdy tak chciał to co by było? Dlaczego ja mam stać dłużej przez takich dwóch, trzech cwaniaków? Ja też tak potrafię, tylko chcę być OK w stosunku do tych co cierpliwie czekają, więc może czasem warto chwilę poczekać i się uśmiechnąć do sąsiada, pomyśleć, dlaczego się spieszę, po co?




_________________

Andrzej
911


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum