Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 24.11.2016, 16:14 

Dołączył: 20.01.2015
Posty: 43
Witam,
mam problem. W Cayenne (2006 r) zepsuł się monitor/wyświetlacz od PCM (będę nazywał wyświetlaczem). Nie wiem jaki był tego powód. Któregoś dnia pojechałem na zakupy i po powrocie i odpaleniu samochodu wyświetlacz przestał działać poprawnie. Zaczęły się pojawiać jakieś kreski, dziwne kolory itd. Od czasu do czasu wyświetlacz "naprawiał się" - wszystko działało poprawnie.

Po diagnozie, kupiłem nowy wyświetlacz. Został zmieniony, ale mimo wszystko nie poprawiło to sytuacji. Cały czas wyświetlają się linie i dziwne kolory.

Potem elektronik stwierdził, że to procesor graficzny. Procesor został "przelutowany" ale nadal to nie poprawiło sytuacji.

Szczerze to nie wiem co mam teraz zrobić. Jakieś sugestie?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.11.2016, 20:19 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2023
Czy do nowego wyświetlacza dołączona była taśma potrzebna do jego podłączenia? Może po prostu taśma jest uszkodzona.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.11.2016, 15:56 

Dołączył: 20.01.2015
Posty: 43
A widzisz Duke. Nie było nowej taśmy.

Elektronik "przelutował" raz jeszcze wszystkie procesowy. Jutro jadę do niego i sprawdzimy czy to coś pomogło. Wspomnę mu także o taśmie. Napiszę jutro jaki był efekt. Może komuś się przyda.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.12.2016, 15:50 

Dołączył: 20.01.2015
Posty: 43
Może komuś się przyda:

Problemy z wyświetlaniem prawidłowego obrazu w PCM (nazwę to po prostu radiem) były związane z uszkodzeniem lutowań w procesorze graficznym. Pomogło "przelutowanie". Monitor działa poprawnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.02.2021, 0:40 

Dołączył: 18.10.2015
Posty: 151
MSINV napisał(a):
Może komuś się przyda:

Problemy z wyświetlaniem prawidłowego obrazu w PCM (nazwę to po prostu radiem) były związane z uszkodzeniem lutowań w procesorze graficznym. Pomogło "przelutowanie". Monitor działa poprawnie.


Ja mam problem taki że mam plamy na ekranie. Jaki może być powód? Ten procesor graficzny to gdzie się znajduje, jak wygląda?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum