Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 12:43 

Dołączył: 21.07.2015
Posty: 81
Wyżej już kolega napisał że ten numer w niemczech by nie przeszedł.
Podziwiacie niemiecką technologie ale myśl ma pozostać kombinatorska?Jakie to polskie...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 12:49 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
Mylisz się - tutaj odliczasz ponieważ oddajesz ją a) leasingodawcy, b) producentowi samochodów. Więc i tak na inwestycje ta kasa nie idzie :)

Dla ścisłości - mniejsze podatki są fajne ale Twoja argumentacja w tym przypadku nietrafiona.

Rafał-El napisał(a):
Jak odliczysz trochę kasy od podatku, to ją dobrze zainwestujesz w swoją firmę. Jak ci państwo zabierze to jakiś Misiewicz zainwestuje w remont 50 letnich śmigłowców dla wojska albo menele przepiją. Taka to dobra zmiana.
A co komu do tego jaki samochód używam do pracy? Są jeszcze inne podatki na których państwo korzysta typu akcyza, od paliwa - drogie więcej palą, itd.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 12:58 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
otto napisał(a):
Wyżej już kolega napisał że ten numer w niemczech by nie przeszedł.
Podziwiacie niemiecką technologie ale myśl ma pozostać kombinatorska?Jakie to polskie...



Niemcy nie mają takich idiotycznych przepisów. Jeśli nie ma potrzeby kombinacji, to nikt nie kombinuje.
Pieniądz pozostawiony w rękach przedsiębiorców i tak zostanie reinwestowany i skonsumowany > to się kręci w kółko a gospodarka i cały rynek pracy zyskuje tylko nasi politycy tego nie rozumieją, a uczą społeczeństwo rozdawnictwa za nic...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 13:02 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
KoKoS napisał(a):
Niemcy nie mają takich idiotycznych przepisów.


Wiesz to na pewno czy tak Ci się tylko wydaje? Z tego co pamiętam, gdy rozmawiałem jakiś czas temu z osobami które w Niemczech prowadziły swój biznes to odniosłem odwrotne wrażenie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 13:08 

Dołączył: 18.03.2007
Posty: 1369
aaaa... i ZUS wzrośnie... same dobre zmiany...

do odpowiedzi Kamila dodałbym jeszcze dla szanownego kolegi otto - najbardziej delikatnie jak to możliwe - zacznij od podstawowego kursu ekonomii... albo idź się leczyć, jest nadzieja że na to są jakieś tabletki...
choć nie słyszałem aby z PiS'u, Torunia i ciemnoty kogoś wyleczyli...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 13:12 

Dołączył: 21.07.2015
Posty: 81
KoKoS napisał(a):
otto napisał(a):
Wyżej już kolega napisał że ten numer w niemczech by nie przeszedł.
Podziwiacie niemiecką technologie ale myśl ma pozostać kombinatorska?Jakie to polskie...



Niemcy nie mają takich idiotycznych przepisów. Jeśli nie ma potrzeby kombinacji, to nikt nie kombinuje.
Pieniądz pozostawiony w rękach przedsiębiorców i tak zostanie reinwestowany i skonsumowany > to się kręci w kółko a gospodarka i cały rynek pracy zyskuje tylko nasi politycy tego nie rozumieją, a uczą społeczeństwo rozdawnictwa za nic...


Nie bredź.Polakom wystarczyło że się granice pootwierało a niemcy do dzisiaj drapią się po głowie jak to polacy rejestrowali u nich firmy na słupów i sprzedawali samochody bez akcyzy i watu .

@viackmax prosiłbym o merytoryczne argumenty a nie inwektywy


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 13:15 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
Vjackmax napisał(a):
choć nie słyszałem aby z PiS'u, Torunia i ciemnoty kogoś wyleczyli...


Z nawyku obrażania innych też chyba nie ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 13:17 

Dołączył: 2.12.2010
Posty: 525
Lokalizacja: Toruń/Gdańsk
Nr klubowicza: 412
Vjackmax napisał(a):
aaaa...
choć nie słyszałem aby z PiS'u, Torunia i ciemnoty kogoś wyleczyli...


Kolego chyba sobie teraz poleciałeś z tego Torunia?

Byłeś kiedyś? Widziałeś? Czy tylko słyszałeś o Toruniu???

Zapraszam serdecznie do pięknego Torunia.


Nie myl Torunia z O.R.




_________________

Marcin
było: 986, 987S, 996.2 Targa Orient Red Metallic
jest: Macan S i Boxster 718
http://WWW.AURAN.PL
http://WWW.MISSALA.PL
Perfumeria Quality Gdańsk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 13:39 

Dołączył: 18.03.2007
Posty: 1369
PoZoR napisał(a):
Vjackmax napisał(a):
aaaa...
choć nie słyszałem aby z PiS'u, Torunia i ciemnoty kogoś wyleczyli...


Kolego chyba sobie teraz poleciałeś z tego Torunia?

Byłeś kiedyś? Widziałeś? Czy tylko słyszałeś o Toruniu???

Zapraszam serdecznie do pięknego Torunia.


Nie myl Torunia z O.R.


Oczywiście że byłem :D jest piękny !

BTW chodziło o pojęcie "umowne" i trafiłeś w 10"

A nawiązując do merytoryki wypowiedzi - polecany kurs ekonomii właśnie taką dobrą radą jest.
99,9% podręczników ekonomii wyraźnie wyznaje zasadę że stałość, niezmienność prawa, w tym prawa fiskalnego jest podstawą rozwoju gospodarczego. Dla przypomnienia mały i średni biznes generuje największy % PKB.
I w mojej opinii dojenie tego segmentu na potrzeby rozochoconej tłuszczy, która oprócz dziecioróbstwa niewiele ma do zaoferowania jest krokiem do katastrofy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 14:02 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
otto napisał(a):
Bardzo dobra zmiana.Samochody firmowe od których można odpisać podatek amortyzować i wpisać w koszty powinien być użytkowany w celach wyłącznie firmowych a nie lexus za 450tys dla żony a odpisy z vat od państwa do kieszeni.
Ktoś ostatnio się tu chwalił że wziął cayenne tylko dla 40tys.vatu.
Oby jeszcze wprowadzono odpisy wyłącznie dla aut elektrycznych produkowanych w kraju to może coś gospodarka ruszy.


A gdzie są te auta elektryczne produkowane w kraju, hę?

Widzę że koledze marzy się powrót do gospodarki centralnie sterowanej. To już było i zdaje się, że nie końca zdało egzamin. Zamiast limitów w leasingu należy zakazać sprzedaży jakichkolwiek samochodów z zagranicy. Żeby nie było, że nie proponuję nic w zamian - na Żeraniu wznowić produkcję Polonezów. Ależ będzie wtedy dobrobyt!

PS. W Niemczech nikt nie kombinuje, bo rządzący nie wprowadzają idiotycznych limitów, a VAT można sobie odliczyć w całości.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 14:18 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
wit007 napisał(a):
PS. W Niemczech nikt nie kombinuje, bo rządzący nie wprowadzają idiotycznych limitów, a VAT można sobie odliczyć w całości.


I to ichniejsze odliczenie nakręca popyt na auta pewnie w 90% niemieckie, więc wszystko zostaje w rodzinie :) Zawsze znajdziesz jakiś argument w drugą stronę a ekonomia to zjawisko dość skomplikowane. Dla ścisłości - nie mówię, że proponowana zmiana jest na dobre bo w skali makro za cienki jestem żeby to przeanalizować, ale w mojej mikro cieszy mnie poprawienie warunków amortyzacji - nigdy nie lubiłem leasingów. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 14:25 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Ale i u nas całkiem spora grupa nieźle żyje z tego, że ktoś kupi/weźmie w leasing/serwisuje/tankuje/ubezpiecza auto niemieckie czy jakiekolwiek inne. Ty nie lubisz leasingu, ale to całkiem popularna forma nabywania/korzystania z rzeczy. Nie tylko z aut.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 14:33 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
Dobry punkt Wit, mamy sporo podwykonawcow. Dlatego napisalem, ze za cienki jestem zeby ocenic efekt w skali makro.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 16:24 
Avatar użytkownika

Dołączył: 7.10.2016
Posty: 776
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 490
otto napisał(a):
Bardzo dobra zmiana.Samochody firmowe od których można odpisać podatek amortyzować i wpisać w koszty powinien być użytkowany w celach wyłącznie firmowych a nie lexus za 450tys dla żony a odpisy z vat od państwa do kieszeni.
Ktoś ostatnio się tu chwalił że wziął cayenne tylko dla 40tys.vatu.
Oby jeszcze wprowadzono odpisy wyłącznie dla aut elektrycznych produkowanych w kraju to może coś gospodarka ruszy.


dla przypomnienia czym z założenia był VAT - "Podatek od towarów i usług, PTU (ang. Value Added Tax, VAT) – podatek od wartości dodanej, podatek pośredni, pobierany na każdym kolejnym etapie obrotu towarami lub usługami (podatek obrotowy), którego konstrukcja zakłada brak kaskadowego nakładania się podatku poprzez zastosowanie mechanizmu odliczenia podatku pobranego w poprzednich etapach obrotu." więc jak zapłaciłem go to powinienem mieć prawo odliczyć go w kwocie jaką zapłaciłem. Niestety Państwo doi ludzi przedsiębiorczych na każdym kroku aby mieć z czego zasilać tych, którzy sobie nie radzą - taki współczesny Janosik, a że tych którzy sobie nie radzą jest więcej to i dojenia jest więcej, bo dzięki takim ludziom można wygrać wybory, takie magiczne koło, które ogranicza rozwój gospodarczy, wspiera "nierobów" i zmierza do zasady wszystkim po równo - a te czasy już były, a jak fajnie wtedy było to część z nas pamięta i nie chce powrotu tych pięknych dni.




_________________

Mateusz

http://www.pba.pl
http://www.balticlodge.pl
http://www.lidiakalita.pl
http://www.rehasport.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 16:44 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 2053
Nr klubowicza: 068
ale zawsze możemy poprosić któregoś z forumowiczów by zrobił stosowną tabelkę z "prywatnymi" samochodami z odliczonym Vat i przekazał gdzie trzeba z podpisem "Gorliiwy"




_________________

Marcin
----------------
http://trzymajgaz.pl/about-me/
https://www.facebook.com/TrzymajGaz/
http://aidi.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 17:21 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4968
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
A mnie zastanawia dlaczego kolega otto pisze niemcy małą literą zamiast Niemcy zgodnie z zasadami polskiej ortografii? Powtórzę pasek z wczorajszych Wiadomości kiedy TVPiS przez całe 5 minut nawalało w prywatną firmę Nielsen (jak mi nie pasują ich badania to po prostu ich nie kupuję): Czy to przypadek czy może celowe działanie?




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 18:02 

Dołączył: 21.07.2015
Posty: 81
Jak już to bliżej mi do lewicy niż pisu .Ja nie oceniam sympatyków KODu ale jak piszecie że te dzieci które zaraz pierwszy raz pojadą na wakacje że te pieniądze poszły na penerstwo to jestešmy bardzo oderwani od rzeczywistości.
PO mogło wprowadzić podatek liniowy i wyciągnąć ludzi z nędzy bądź co bądź w XXIw. pewnie bym ich poparł.Niestety nie zrealizowali nawet 10% planu który zrealizował pis.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 18:10 

Dołączył: 6.12.2014
Posty: 127
BUDZIK napisał(a):
Prowadzenie ewidencji nie jest problemem...
Nawet jak pojedziesz w niedzielę do galerii to później idź z familią lub kumplami na obiad, weź fakturę a w ewidencji wpisz spotkanie handlowe czy z klientami...


Prowadziłem kiedyś ewidencje dla auta osobowego używanego w 100% do celów służbowych. Jest to uciążliwe ale wykonalne. I auto rzeczywiście było użytkowane służbowo. Od tego czasu US zmieniły wykładnię, i każde auto będzie w połowie "prywatne" chyba ze fizycznie uniemożliwisz korzystanie prywatnie. Czyli regulamin dla pracowników, zamontowany GPS i książka wozu. Ale w Polsce to nadal mało, obecnie US uważają ze jeśli jadąc do klienta pracownik zatrzyma się i w piekarni przy drodze kupi bułkę to użył auta prywatnie, więc nie należy się odpis 100% vat. Więc każde auto w teorii może być użyte prywatnie.
Obecnie rządzący narodowi socjaliści twórczo rozwijają teorie Lenina, i opodatkują wszystko, zarżną leasing, wszystko walcząc o równość społeczną, bo to takie Polskie, prawda kolego otto?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 18:18 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4968
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
@otto
Masz rację, że część dzieci pierwszy raz pojedzie na wakacje ale powinny na nie pojechać z pieniędzy zarobionych przez swoich rodziców a nie z pieniędzy państwa. Nawet jeżeli pojadą raz czy dwa razy na wakacje to zastanówmy się kto i za co da im potem wykształcenie by w przyszłości budować klasę średnią? Na prawdę lepiej jest rozdać ludziom rybkę podaną na talerzu niż rozdać wędki? Jak dostaniesz wędkę to masz narzędzie i musisz trochę podlgłówkować do dalej. Jak dostaniesz rybę to masz wszystko w dupie i po jakimś czasie po prostu wychodzisz z założenia, że Ci się należy :-(
A co do Twoich sympatii lewicowych i „solidarności społecznej” to Twoje prawo. Nie odcinaj się jednak od PiS’u... Przecież to socjalizm w najczystszej postaci tylko podany w narodowej (jak dla mnie bardzo niesmacznej) potrawce. Pokusiłbym się nawet o nazwanie tego programu neo narodowym socjalizmem :-(
Ps. nie dyskutujmy o grzechach PO bo nie ma sensu...




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.06.2018, 19:04 

Dołączył: 24.01.2017
Posty: 144
Nr klubowicza: 560
t_wnor napisał(a):
EDIT: nie zauwazyliscie, ze przez ten "ogolnodostepny leasing" auta ktore powinny byc w jakims sensie kultowe staly sie hmm... pospolite ? ;)


To nie jest kwestia leasingu, tylko każdej formy finansowania samochodów. Szczególnie pozytywnie na sprzedaż nowych (i relatywnie drogich) samochodów wpływa leasing bezzwrotny, gdzie spłaca się tylko utratę wartości samochodu. Chyba liderem branży jest Toyota/Lexus - zobaczcie jak dużo teraz ich jeździ po ulicach Warszawy.




_________________

Taycan 4S 2022
991.2 Carrera S 2015
Panamera GTS 2013


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum