Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: 911, a laik
PostNapisane: 23.10.2009, 0:11 

Dołączył: 22.10.2009
Posty: 2
Witam Was serdecznie!

Na poczatku zaznaczam, ze w sprawach technicznych jestem dokumentnym laikiem i ignorantem! Dlatego postanowilem poszukac troche w internecie miejsca gdzie ktos poda pomocna dlon debilowi ;) Juz pisze w czym tkwi problem. Mianowicie mam 21 lat od baka kupowalem gazety motoryzacyjne, ale motoryzacje traktowalem bardziej w kategoriach 'estetycznych' Jestem maksymalnytm wzrokowcem i dlatego kupuje samochody 'na oko' do tej pory nie bylo to zbyt skomplikowane bo mieszkajac w Polsce kupowalem to na co mnie bylo stac /punto 1, astra 2/ Po przeprowadzce do USA spelnilem swoje pierwsze marzenie kupilem mini coopera! od zawsze natomiast bardzo podniecala mnie mysl o posiadaniu porsche. teraz po dluzszym czasie pracowania i odkladania /i wyrobieniu sobie historii kredytowej xD/ nadszedl moment kiedy zacyznam przesuzkiwac rynek amerykanski w poszukiwaniu auta dla mnie! Mojego pierwszego Porsche! Nie bede ukrywal ze zaskoczyla mnie roznorodnosc ofert i zglupialem! mysle o czyms z rocznikow 2001, 02, 03.


teraz pare moich pytan:

Jezeli nie mysle o sciganiu sie swoim autem, tylko o rozsadnej jezdzie /w tym panstwie policyjnym w ktorym teraz zyje niestety nie mozna poszalec/ to ktora z wersji jest optymalna.

na amerykanski rynek /wiele stopow, korkow, swiatel etc/ manual to dobry pomysl? czy moze tiptronik? Jak sprzeglo w manualu bo to mnie amrtwi...

czy auta dostepne w stanach odbiegaja od tego co porsche oferuje europejskim klientom?

jak sie sprawdzaja materialowe dachy w eksploatacji? czy nie ma np. problemow z przecieraniem sie po dluzszym czasie uzytkowania itd?

GDYBYSCIE MOGLI MI COS POLECIEC I PODAC WADY I ZALETY WASZYCH PROMOZYCJI BYLBYM NIEZMIERNIE WDZIECZNY! nie chcialbym wydac wiecej niz 27-30 tys $

pozdrawam was bardzo serdecznie! Licze na Was! Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi.

ps. Poki co ogladalem ten model ale nie bede ukrywal ze cabrio to jest to co kocham! 2001 Porsche 996/911 Carrera


pozdrawiam !
Mateusz


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.10.2009, 8:40 

Dołączył: 23.03.2007
Posty: 469
Witam kolegę
Mam prawie takie samo auto jak w linku. Mój jest z 2000 roku w kolorze czarnym. Do Polski przyjechał z USA w maju 2008. 911 996 to chyba jedno z najlepszych Porsche nadajacych sie do codziennej eksploatacji. W miarę przestronne i komfortowe a w razie czego załadujesz do tyłu dwójke dzieci lub dwie duze torby. Jednak to w pełni sportowe auto z dynamicznym ponad 300 konnym silnikem.
Nie mam z nim wiekszych problemow. Zadnych problemów z silnikiem. Poprawiłem po kupnie parę drobiazgów- wyciek oleju z uszczelniacza miedzy silnikiem a skrzynią / to norma dla tego modelu/ , wymiana końcówek stabilizatora, gum i łozyska przedniego koła. Nie wiem gdzie w USA mieszkasz ale jak sądzę cabrio lepiej sprawdza się na południu a coupe na północy. Moje auto jest z Florydy a wiec ma wzmocnioną klimatyzację. To jest modyfikacja na USA, poza tym pełna elektryka z pamiecią, tempomat i eleganckie chromowane felgi 18 ktore u nas w kraju słabo się sprawdzaja / dziury!/. Co ciekawe nie mam komputera. Poza tym mam jeszcze 944 i muszę przyznać, ze pomimo duzo wiekszej mocy dzieki PSM 911 dużo łatwiej sie prowadzi. Niektórzy mówią, że to auto dla kobiet.
Z serwisem w USA nie bedzisz miał żadnych problemów

Pozdro
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: 911, a laik
PostNapisane: 23.10.2009, 10:48 

Dołączył: 14.12.2007
Posty: 466
Kisiel napisał(a):
/w tym panstwie policyjnym w ktorym teraz zyje niestety nie mozna poszalec/


powtórz to jeszcze raz ale głośno i podkreśl że piszesz o USA;) Tak specjalnie dla naszych niektórych kolegów - specjalistów od "wymiatania na drodze" :)

A co do samej 996 - nie wypowiadam się bo nie mam:D Ale na pewno znajdziesz tu rozsądnych podpowiadaczy:) Kupuj i dobrej zabawy;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.10.2009, 12:02 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
Kisiel, wprowdzie jestem teraz w Polsce, ale tymczasowo, bo mieszkam w US i choc moje auto (993 cabrio C2, rok 1997) jest teraz w Polsce kupilem je w 2006 w USA (CT). Wyglada, ze nie jestes jeszcze zdecydowany na model, typ, rocznik itd. Z mojego punktu widzenia, jesli mozesz sobie pozwolic to proponuje 911, choc przy twoim budzecie np. Boxter bylby bardzo ciekawa opcja bo bylby dosyc nowy.... Bede szczery tu i powiem, ze model 996 nie do konca mi sie podoba i celujac bardziej w klasyke zdecydowalem na 993. Jestem bardzo zadowolony bo zadnych klopotow nie mielam oprocz oczywiscie rzeczy, ktore sie zuzywaja w ekslpoatacji oraz przez starosc. Moje wydatki to od najpowazniejszych - sprzeglo (przy 73K mil, wiec zupelnie spodziewane bo w zaleznosci od jazdy nawet po 30K moze byc problem) - ok $3500, klocki hamulcowe przod i tyl - ok $800, modul sterujacy otwieraniem dachu $500, raz na rok zmiana oleju/filtra powietrza - ok $250 i smigasz bez problemu z szybkoscia ok 95km/h (jeden z moich ostatnich wystepkow w US przed przyjazdem do Polski kosztowal mnie $450 - po 150 z szybkosc (ok 110km/h czyli dalej na 3 biegu - dobrze ze mnie zatrzymal wtedy bo moglbym miec wiekszy problem), ponoc zmiana linii ruchu bez wlaczenia kierunkowskazu oraz brak technicznej inspekcji - czyli kryminalista cala geba :D
Wracajac do twoich planow, pierwsze to proponuje zostac czlonkiem PCA (www.pca.org). Wprawdzie powinienes juz byc wlascicielem Porsche, ale pewnie mozna to obejsc (potrzeba VIN samochodu). KOsztuje to $40, ale zwraca sie w ciagu pierwszej godziny ogladania strone... M.in. dlatego to proponuje, ze polecam glownie samochody, ktore oferowane sa przez PCA, a poza tym to masz tam tyle info na temat Porsche ze znajdziesz odp na wszystkie nurtujace pytania. Np. jedna z sekcji, ktora znajdziesz to "How to Buy a Porsche"... Maja pierwsza sugestia to "NIE PODNIECAJ SIE" bo wiekszosc z samochodow, ktore bedziesz widzial kupujac zapieraja dech w piersi (wiekszosc jest przygotowan do sprzedazy). Nic w pospiechu, bo to moze kosztowac. Proponuje wydac pare $$$ na dostep do historii samochodow ja uzywalem http://www.carfax.com/

Mysle, ze musisz sie najpierw zdecydowac na model - zeby zawazic opcje. Ze te pieniadze mozesz miec (oczywiscie zalezy od przebiegu i wyposazenia) - ale np. Boxtera juz z 2007, 996 - ale wczesniejsze roczniki - moze 2002 tez), troche malo na model 993 (choc na 1995 rok lub z wieksza iloscia mil 1996-97 pewnie starczy). Generalnie nie dotykalbym samochodow z wiecej niz 5000-6000 mil przejechanych srednio na rok (moj, teraz 12 letni ma ich 75,000). Jesli jestes w okolicach NY jestem pewnie w stanie podpowiedziec gdzie jest dobry/sprawdzony mechanik. Zdecydowanie musisz zrobic PPI - Pre-Purchase Inspection - sproawdzic samochod u niezaleznego mechanika ktoremu ty placisz - koszt $300-$400. Ludzie specjalizujacy sie w Porsche wiedza na co zwrocic uwage - a ty potrzebujesz bezwypadkowego i "niezmeczonego" egzemplarza... Pytaj, a znajdziesz. Powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 25.10.2009, 1:37 

Dołączył: 22.10.2009
Posty: 2
dzieki wielkie!

poznalem cene ubezpieczenia ktora, jest troche zaporowa.... bede musial sie wstrzymac jeszcze pol roku zeby moc zrobic wieksza pierwsza wplate zeby zmniejszyc raty! niestety wciaz zarabiam zbyt malo zeby sobie pozwolic na takie auto... raty za dom kosztuja swoje :/ ...

owszem powtorze tym, ktorzy nie wierza... limit predkosci mozna przekroczyc 5-10 mil przy 5 mozna czuc sie komfortowo przy 10 juz sie ryzykuje... jak z perspektywy stanow ogladam 'drogowke' \to smiac mi sie chce jaka pollska policja jest nieudolna ;) tutaj sie nie poszaleje :P

wiem ze to o co spytam moze sie okazac na forum turbowiesniactwem i ktos moze uznac to za zal.com ale strasznie podobaja mi sie 911 ze zderzakami od wersji turbo... czy mozna bez wiekszych problemow wymienic zderzaki?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum