Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 20.05.2013, 16:03 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3080
Kto mi podpowie kto , gdzie i za ile przypisze mi sterownik silnika do auta , w servsie sopot nie dadza rady (chyba ze nowy), w 3miescie tez nie znalazłem takiego magika , w usa to nie problem wiec i u nas powinien ktoś to ogarnąć . Sytuacja jest nastepujaca auto odpala na oryginalnym , drugi sterownik (używany , ten sam model bosch z ta sama skrzynia etc) ma inna mape i trzeba go przypisac do auta aby na zawodach można je sobie zamieniać i aby auto odpalało na obu , dodam iż nie mam nr vin auta z jakigo ten używany sterownik pochodzi wiec kodu do imo nie dostane z serwisu ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 20.05.2013, 21:57 

Dołączył: 23.10.2012
Posty: 27
moge ci to zrobic,
robimy takie zabiegi na codzien,
na PW masz detale


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 20.05.2013, 22:15 

Dołączył: 13.11.2011
Posty: 386
Nr klubowicza: 280
polecam Unitronic z W-wy




_________________

993 Targa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 20.05.2013, 22:21 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3080
ale masz pewnosc ze to zrobia czy tylko tak sadzisz ? ok czekam na priv bo nie mam ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 20.05.2013, 22:56 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Rowniez byłbym zainteresowany namiarami.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 20.05.2013, 23:44 

Dołączył: 13.11.2011
Posty: 386
Nr klubowicza: 280
próbowałem pomajstrować przy moim sterowniku m. innymi przyśpieszyć zapłon ,ma auto z us tam jeżdżą na 92 Oct , a leję 98
każdy z moich znajomych elektroników -jak tylko zajrzał do środka-zaraz się poddawał
Jedynie p. Andrzej z Unitronic -cytuję... "CC460 jak powiedziałem muszę odbudować stary programator do tych kości. Sterownik jak w boxterze. Kabel do tego tez mam jak by co...
na razie zrobiłem z 1000km -wyraźna poprawa momentu obrot. i o dziwo prędkości max
żeby nie był tak różowo trochę podszarpuje na wolnych obr. ,ale nie mam czasu podjechać no i Piotr-pdmobil miał kiedyś małe zastrzeżenia
ale zaraz zaraz Michał Ty startujesz w mojej grupie -to lepiej do nich nie jedź wszystko Ci popsują :D




_________________

993 Targa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 20.05.2013, 23:58 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3080
mówisz o modyfikacjach to wiem ze potrafią i ja rowniez, ale ja mam całkiem inny problem jak już pisałem ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 21.05.2013, 0:09 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3080
przy okazji tematów elektronicznych , czy jest możliwość złamania kodu czy tez innej blokady (nie znam się) na kablu do wgrywania softow , zczytywania logów itd. , kupiłem takowy kabel w usa softronic durametric etc . i ponoc on jest tylko do użytku 1 auta , tzn jak już raz uzyjesz możesz go tylko uzyc do tego egzemplarza ponoc zapisuje sobie vin , trochę mnie to dziwi bo kosztuje prawie 500$ , ktoś cos wie ? I kolejne pytanie czy jak sprobuje uzyc do innego czy on się zblokuje i nei zadziała nawet na tym pierwszym aucie , może to sciemy sprzedajacyh ten produkt ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 21.05.2013, 8:10 

Dołączył: 29.08.2011
Posty: 519
Cytuj:
przy okazji tematów elektronicznych , czy jest możliwość złamania kodu czy tez innej blokady (nie znam się) na kablu do wgrywania softow , zczytywania logów itd. , kupiłem takowy kabel w usa softronic durametric etc . i ponoc on jest tylko do użytku 1 auta , tzn jak już raz uzyjesz możesz go tylko uzyc do tego egzemplarza ponoc zapisuje sobie vin , trochę mnie to dziwi bo kosztuje prawie 500$ , ktoś cos wie ? I kolejne pytanie czy jak sprobuje uzyc do innego czy on się zblokuje i nei zadziała nawet na tym pierwszym aucie , może to sciemy sprzedajacyh ten produkt ?


Jak zostało zabezpieczone to zapewne i się da odbezpieczyć ............ ale jak przeczytasz to co sam napisałeś to zapewne w końcu dojdziesz do tego , że pytanie raczej nie pasuje do tego forum :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 22.05.2013, 5:37 

Dołączył: 28.05.2009
Posty: 376
porscheee napisał(a):
przy okazji tematów elektronicznych , czy jest możliwość złamania kodu czy tez innej blokady (nie znam się) na kablu do wgrywania softow , zczytywania logów itd. , kupiłem takowy kabel w usa softronic durametric etc . i ponoc on jest tylko do użytku 1 auta , tzn jak już raz uzyjesz możesz go tylko uzyc do tego egzemplarza ponoc zapisuje sobie vin , trochę mnie to dziwi bo kosztuje prawie 500$ , ktoś cos wie ? I kolejne pytanie czy jak sprobuje uzyc do innego czy on się zblokuje i nei zadziała nawet na tym pierwszym aucie , może to sciemy sprzedajacyh ten produkt ?


Jest przypisany do jednego auta, nawet jak spróbujesz go użyc z innym to nie zadziała, ale zawsze zadziała z tym pierwszym. Ale w takim razie musisz mieć ten kabel bo przyszedł do Ciebie razem z softem? Evoms, FVD, Todd Knighton i pewnie paru innych dostarczają kable które działają tylko z autem na którym ma być reflash ECU. Podstatowy kabel od Durametric'a obsługuje 3 zapamiętane auta, a ten droższy nieograniczoną ilość.

Durametric zaczął być jeszcze ciekawszy, bo o ile PIWIS można było w miarę łatwo sklonować, to nowy Porsche Tester to jest mała twierdza :) Dysk zaszyfrowany, rejestruje każdy ruch kursorem... Co im przeszkadza że ktoś mógł się tym pobawić? :)

A co do programowania, słyszałem jeden trick, ale nigdy nie miałem okazji go sprawdzić i nie wiem czy działa. Mianowicie bierzemy dwa sterowniki, używany i fabrycznie nowy CZYSTY. Robimy dokładnie odwrotnie niż przy przenoszeniu danych ze starego na nowy. A więc kompiujemy czysty a potem wgrywamy to na stary, czyszcząc go. Dzięki temu są dwa niezapisane ECU. Ale jeszcze raz powtórze, tylko to zasłyszałem, więc nie mam żadnego potwierdzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.05.2013, 10:46 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3080
kabel kupiłem od Marskiego bez softu , soft dużo wczesniej z FVD , wiec kabel może jest do 3 aut , normalnie zczytuje logi i kasuje błędy ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum