Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 4.04.2024, 13:54 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2024
Moje S4 B8 trochę mi się nudzi i zastanawiam się czy go nie sprzedać. Niby chciałbym poczekać optymalnie ze 2 lata, ale wolałbym coś mieć nowego lub prawie nowego na gwarancji już teraz.
Chodzi za mną od premiery Giulia Quadrifoglio, zastanawiam się nad nówką po drugim FL: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/a ... FPXLK.html

Ewentualnie opcja ekono i kupić kilkuletnie Veloce 280KM 4 cylindry. Moje S4 ma manual 416KM i szperę z tyłu i nie jest podsterowne jak zwykłe Audi, ale ma już swoje lata.

Czy ktoś Was ma Giulię Quadrifoglio albo może i tą Veloce i może się podzielić wrażeniami z użytkowania. Głównie chodzi o awaryjność i serwis.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.04.2024, 14:36 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.05.2022
Posty: 110
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nr klubowicza: 804
Hej,

Od paru lat chłopaki z mojego działu konstrukcyjnego ujeżdżają od nowości Veloce 280 z programem na 350 kucyków.. ....Przebieg pod 100k, targany naprawdę mocno (oponki i klocki raz w roku wymieniane) i absolutnie zero problemów mechanicznych, blacharskich itp.

Prowadzi się WSPANIALE...według mnie lepiej niż wszystkie posiadane Mki...Jedynie Porsche daje lepszy feeling...

Quadrifoglio nie jeździłem ale kolega Mariusz z klubu Porsche (Nick: Mario3065) użytkował takie przez parę lat i chyba też nie narzekał, sugeruję kliknij do niego priv..

Generalnie Alfy są bardzo bardzo fajne...Dlatego też jedną - tę z najpiękniejszą pupcią w historii motoryzacji - przytuliłem w garażu ;-)

POLECAM :-)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Darek

Porsche 911 Turbo S (991.2)
Porsche 911 S (997.1)
BMW M6 (E63)
BMW M3 (F80)
BMW M3 (E46)
BMW X6M (E71)
BMW 550i (F10)
BMW 850i (E31)
SL500 (R230)
Brera 3.2JTS Q4
Coupe Turbo 2.0 16V
Corvette LS1 V8


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.04.2024, 15:24 

Dołączył: 11.02.2012
Posty: 146
Moim zdaniem RWD prowadzi się (jeszcze) fajniej niż Q4. Nawet ta "zwykła", nie QV.
Generalnie zaskakująco bezawaryjne, nie tylko jak na Alfy (próba kilkorga znajomych jeżdżących głównie Q4, ale też "zwykłymi" i jednej z QV)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.04.2024, 17:17 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 427
Nr klubowicza: 797
Mój przyjaciel lata wersją 280 konną, ale nie q4 Veloce tylko rwd. Można było w jakimś tam okienku czasowym taki setup e EU kupić.

Mega fajny samochód, na łeb bijący Audi w prowadzeniu. Przyjemnie wykonane wnętrze, fajny infotainment.

Skrzynia ZF8hp działa jak na tą skrzynie przystało, choć gorszy soft niż w BMW jest w skrzyni do Alfy. I nie chodzi mi o brak LC. Na plus - fajnie z R na D można na parkingu łopatką zmienić.

W Giulii żeby można było wyłączać kontrolę trakcji musiał z QV kupić to pokrętło żeby R było i zakodować (ale ta kontrola i tak w jakimś tam stopniu działa).

Silnik po sofcie wypluł ok 300 koni i to jest standard (seria nie miała 280). Wyższe moce = hybrydowe turbo, seryjne jest do bani. Jedzie na draggy 100-200 ok 16s więc przyzwoicie ale wolniej od S4 4xx konnego.

Jedyne problemy jakie jego Alfe trapiły to elektronika - światła przestawały doświetlać zakręty i coś tam jeszcze finalnie jakaś firma ze Śląska to ogarnęła (czego aso nie potrafiło). Lubi czasem wypluć checka ale samo przechodzi - mój przyjaciel twierdzi że to urok tego auta i check co 2-3 tyś km to nic wielkiego 😉 Poważnej awarii przez 3 lata i ok 40k km nie miał.

Dyfer ze szperą do niej kosztuje jakieś śmieszne pieniądze. Też produkcji ZF’a. On zacieśniał fabryczną na płytkach z Serbskiego RacingDiffs.

Generalnie on jest w tym aucie zakochany - i rozumiem go. Fajna alternatywa dla kogoś kto nie chce być kolejnym posiadaczem serii 3.

Auto ma tylko jedną poważną wadę jak masz dzieci - realna pojemność bagażnika w torbach to jakieś 280 litrów 🤦‍♂️ ostatnio wysłał mi foto które dodaje. Wózek wszedł, ale na gondolę miejsca brak


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.04.2024, 19:22 

Dołączył: 15.05.2012
Posty: 600
Od ponad roku jeżdżę Stelvio Quadrifoglio, co prawda to nie Giulia, ale motor ten sam. Auto bezawaryjne, mam przejechane nieco ponad 50kkm, poza tym Alfa daje od 2020 gwarancję na 5 lat, więc można jeździć spokojnie bez obaw o koszty. Znajomy ma Giulię QV z 2017 jedna z pierwszych odebranych w Polsce, tam były jakieś problemy z elektroniką, ale się z tym uporali i też nie narzeka, a samo auto jest mega.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.04.2024, 22:24 

Dołączył: 3.09.2015
Posty: 45
Nr klubowicza: 698
Duke napisał(a):
Moje S4 B8 trochę mi się nudzi i zastanawiam się czy go nie sprzedać. Niby chciałbym poczekać optymalnie ze 2 lata, ale wolałbym coś mieć nowego lub prawie nowego na gwarancji już teraz.
Chodzi za mną od premiery Giulia Quadrifoglio, zastanawiam się nad nówką po drugim FL: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/a ... FPXLK.html

Ewentualnie opcja ekono i kupić kilkuletnie Veloce 280KM 4 cylindry. Moje S4 ma manual 416KM i szperę z tyłu i nie jest podsterowne jak zwykłe Audi, ale ma już swoje lata.

Czy ktoś Was ma Giulię Quadrifoglio albo może i tą Veloce i może się podzielić wrażeniami z użytkowania. Głównie chodzi o awaryjność i serwis.


Mialem Giulie Q, jedna z pierwszych w Polsce. Jeszcze przed liftem wersje od 2017 do 2020 roku. Jesli chodzi o wrazenia z uzytkowanie to nigdy nie mialem problemow, mimo tego ze jezdzilem nia na torze. Bardzo fajne auto moim zdaniem, swietny uklad kierowniczy i silnik, serwis o ile pamietam jak na auto o takich parametrach byl tez niedrogi. Ogolnie polecam bardzo, jesli chodzi o prowadzenie to pokusilbym sie o stwierdzenie ze nadal najfajniejszy sedan na rynku :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.04.2024, 10:43 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 770
Nr klubowicza: 667
Wamet napisał(a):
Hej,

Od paru lat chłopaki z mojego działu konstrukcyjnego ujeżdżają od nowości Veloce 280 z programem na 350 kucyków.. ....Przebieg pod 100k, targany naprawdę mocno (oponki i klocki raz w roku wymieniane) i absolutnie zero problemów mechanicznych, blacharskich itp.

Prowadzi się WSPANIALE...według mnie lepiej niż wszystkie posiadane Mki...Jedynie Porsche daje lepszy feeling...

Quadrifoglio nie jeździłem ale kolega Mariusz z klubu Porsche (Nick: Mario3065) użytkował takie przez parę lat i chyba też nie narzekał, sugeruję kliknij do niego priv..

Generalnie Alfy są bardzo bardzo fajne...Dlatego też jedną - tę z najpiękniejszą pupcią w historii motoryzacji - przytuliłem w garażu ;-)

POLECAM :-)
Piękna Brera. Jaki silnik? Miałem taką




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.04.2024, 11:56 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.05.2022
Posty: 110
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nr klubowicza: 804
Seb napisał(a):
Wamet napisał(a):
Hej,

Od paru lat chłopaki z mojego działu konstrukcyjnego ujeżdżają od nowości Veloce 280 z programem na 350 kucyków.. ....Przebieg pod 100k, targany naprawdę mocno (oponki i klocki raz w roku wymieniane) i absolutnie zero problemów mechanicznych, blacharskich itp.

Prowadzi się WSPANIALE...według mnie lepiej niż wszystkie posiadane Mki...Jedynie Porsche daje lepszy feeling...

Quadrifoglio nie jeździłem ale kolega Mariusz z klubu Porsche (Nick: Mario3065) użytkował takie przez parę lat i chyba też nie narzekał, sugeruję kliknij do niego priv..

Generalnie Alfy są bardzo bardzo fajne...Dlatego też jedną - tę z najpiękniejszą pupcią w historii motoryzacji - przytuliłem w garażu ;-)

POLECAM :-)
Piękna Brera. Jaki silnik? Miałem taką



Też mi się zawsze podobała to i przytuliłem do serca... Silnik jedyny słuszny - V6...jak w podpisie aktualnej "zbieraniny" spalinowej....elektryków brak i nie przewiduję w rozsądnym horyzoncie czasowym :-)




_________________

Darek

Porsche 911 Turbo S (991.2)
Porsche 911 S (997.1)
BMW M6 (E63)
BMW M3 (F80)
BMW M3 (E46)
BMW X6M (E71)
BMW 550i (F10)
BMW 850i (E31)
SL500 (R230)
Brera 3.2JTS Q4
Coupe Turbo 2.0 16V
Corvette LS1 V8


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.04.2024, 12:39 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 770
Nr klubowicza: 667
Szkoda że nie 1.8T Ale i tak SUPER




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum