Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 5.08.2021, 18:12 

Dołączył: 4.05.2011
Posty: 46
Cześć, z kumplem jedziemy w Alpy i zapraszamy kolejnych zmotoryzowanych. Fajnie będzie pojechać ekipą w 5-8 aut.

Wyjazd jest ułożony, aktualnie jadą 2 🚗 auta (911) – pozostałych chętnych zapraszamy do kontaktu na priv.

Wyjeżdżamy 1 wrzesień (środa), wracamy 11 września (sobota).
Zaczynamy w Salzburgu, na 5 dni zatrzymujemy się w Merano (w planach Stelvio, winnice, góry 🚡🏔️), dalej jezioro Como na pełne 2 dni (o ile obecna sytuacja będzie opanowana i pogodowo będzie OK), w planie wynajem łodzi i rejs po jeziorze, kończymy kolacją w Polsce lub w okolicy Großglockner.

Śpimy w hotelach 4*.

Zapraszamy motomaniaków !!

Pozdrawiam Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.08.2021, 9:04 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 698
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Akurat jestem na podobym tripie, 1 dzien Monachium (Muzeum BMW), 4 dni Andermatt (przelecze: Furka, Susten, Gotthard, Oberalp, Nufenen, San Bernandino + wypad nad jezioro Como), 3 dni Bolzano (Stelvio, jezioro Garda, Grosslockner). Jakby co to pytajcie, moze wam pomoge. Musicie koniecznie chociaz dzien przeznaczyc na Szwajcarie i przelecze, piekne wieoki, super nawierzchnia i fun. Ja Como i San Bernardino Pass zrobilem w jeden dzien, wiec warto jak tam zahaczycie.




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.08.2021, 10:04 

Dołączył: 4.05.2011
Posty: 46
Cześć, tak mam pytanie odnośnie dojazdu nad j. Como - czy po ostatnich powodziach sytuacja jest opanowana czy lepiej odpuścić? Mamy plan zostać tam na 2 dni i pozwiedzać.

Przełęcze w Szwajcarii znam - w zeszłym roku odwiedziłem Furka i okoliczne drogi łącznie z St Gottard i Bernardino, Świętego Bernarda i kilka innych. Było warto i dlatego w tym roku kolejny trip.
Z nowości to lada dzień mają otworzyć, spalone w zeszłym roku muzeum motocykli k. Solden a jak otworzą to odwiedzimy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.08.2021, 11:47 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Co do Como - teraz to nie wiem, ale 10 dni temu obie drogi wzdłuż jeziora były podmyte i trzeba było jechać objazdami. Uszkodzenia były kilka-kilkanaście km od Como.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.08.2021, 15:43 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 698
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Byłem w czwartek. Kawałek nabrzeża był zalany, trwały tam prace i była zamknięta droga. Trochę się przez to korkuje, bo robią też autostrade. O ile przyjechałem do Como ze Szwajcarii bez problemu, tak troche dłużej trwał wyjazd. Tak to normalnie wszystko działa




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.08.2021, 14:26 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
My jechaliśmy 1,5tyg temu wschodnią stroną z postojem w Varennie i korków ani skutków ulew tam nie było.. A jechaliśmy kilka dni po tych powodziach.. Najgorzej było po stronie zachodniej od Menaggio w dół..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.08.2021, 10:03 

Dołączył: 4.05.2011
Posty: 46
Dziękuję za wszystkie informacje. Planujemy mieszkać poniżej Menaggio.

Plan wyjazdu praktycznie dograny, w weekend rezerwujemy hotele.
Zapraszamy chętnych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.08.2021, 16:06 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Który hotel?
Britannia czy Grand?

Tak czy siak najładniejsza część Como.. Kiedyś tam z żoną tydzień spędziliśmy i atrakcji nie brakło..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.08.2021, 19:46 

Dołączył: 23.12.2018
Posty: 254
dla samoch zakrętów w 100% wystarcza zabawa w okolicach Cortiny d ampezzo (nieskończona ilość przełęczy) i wieczór (albo świt) na Stelvio. Stelvio do szybszej jazdy jest fajna od strony Bormio, od Szwajcarii jest fajny asfalt, a pocztówkowa część (od Trafoi) jest w połowie pokryta kiepskim asfaltem i ciasna.... Najlepiej bawić się na zakrętach po godz. 18, wtedy jest mało samochodów i rowerzystów. Uwaga na kapryśną pogodę na Stelvio, gdzie na początku lipca potrafi padać śnieg z deszczem, a temperatura krąży koło 0st. C.
Reasumując jadąc na rodzinne wakacje, można wybawić się w dwa wieczory na zakrętach, a potem grzecznie jechać na objazd Włoch/Szwajcarii.
Grossglockner dla mnie super (widokowo), ale do zabawy w ganianego już gorzej. Wpisując w nawigacje Grossglockner zaznaczcie że chodzi o drogę wysokoalpejską, po google prowadzi do punktu widokowego (ok. 1,5jazdy). W taki sposób straciliśmy dużo czasu ;/
We Włoszech jest mało stacji z paliwem 98, a same stacje są często nieczynne, płatność samodzielna nie zawsze jest prosta/możliwa. Lepiej tankować jak jest okazja. Pod Stelvio od Strony Trafoi jest stacja z paliwem 100, a po drugiej stronie ulicy w bocznej uliczce jest dobra pizza ;) Udanego wyjazdu ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.08.2021, 8:10 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 698
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Ja sie Stelvio rozczarowalem. Od strony Bormio faktycznie jest spoko, ale od wschodu (niby najlepsza trasa) jest tragedia tak jak pisze Adam. Bardzo wasko, slaba nawierzchnia, duzy ruch, w szczegolnosci rowerzystow jest duzo. Na wielu zakretach nie widac czy cos jedzie z naprzeciwka, wiec trzeba mega uwazac, frajdy nie ma. Musicie baaardzo wczesnie tam jechac. Ja bylem o 9-10 to juz po zabawie




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.08.2021, 15:01 

Dołączył: 4.05.2011
Posty: 46
Panowie dziękuję za rady, co do Stelvio to plan jest na poranek ale skoro droga słaba to wjedziemy od strony Santa Maria Val Müstair a wieczorem zjedziemy przez Trafoi. Stacje benzynowe we Włoszech to jakaś masakra - w zeszłym roku lecąc do Monako 1,5h straciłem aby znaleźć 98, część stacji zabita dechami (dosłownie).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.08.2021, 22:23 

Dołączył: 23.12.2018
Posty: 254
piosurf napisał(a):
Panowie dziękuję za rady, co do Stelvio to plan jest na poranek ale skoro droga słaba to wjedziemy od strony Santa Maria Val Müstair a wieczorem zjedziemy przez Trafoi. Stacje benzynowe we Włoszech to jakaś masakra - w zeszłym roku lecąc do Monako 1,5h straciłem aby znaleźć 98, część stacji zabita dechami (dosłownie).

na Stelvio warto rano (wcześnie) wjechać i zjechać z każdej ze strony, a wieczorem powtórzyć zabawę.... pododawać gazu, pobawić się. Jak będziesz zjeżdżał w stronę Bormio, to odcinki fajne są od tunelu na górę (jak zjeżdżasz z góry i dojeżdżasz do tunelu to zawracaj), a na stonie "pocztówkowej" (Trafoi) najlepszy odcinek to od szczytu do nędznego hotelu (ok 4km) potem droga staje się kiepska.
Na Stelvio zjesz bułkę z kiełbasą i kapustą kiszoną (na ciepło).
Miłej zabawy ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.08.2021, 19:58 

Dołączył: 23.12.2018
Posty: 254
w temacie paliwa.
Ostatnio z kolegą we Włoszech nie mieliśmy paliwa i wlaliśmy 95 (nie było nigdzie 98 i 100) i nie poczuliśmy różnicy. Z naszej małej praktyki nie warto się zabijać o 98 i szukać godzinami. Tankować pół baku 95, a na następnej stacji dobić 100. Czekam na hejt ;]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.08.2021, 23:04 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
No cóż.. Ja do 986 leje tylko 95..
Teraz dopłynęła 987S więc nie wiem. Popatrzę na klapkę i do instrukcji co tam zalecają ;)

Niemniej faktycznie po tych górskich wioskach to 98 że świeczka szukać a na autostradzie jak jest to cena dobija do 2 euro..

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum