Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 25.05.2016, 1:18 

Dołączył: 9.06.2014
Posty: 21
Jestem zmuszony do wymiany 4 amortyzatorów w Panamerze Turbo 2010. Koszt jak wiadomo horrendalny. Czy znacie jakieś sprawdzone zamienniki do tego modelu i czy ,ktoś regeneruje takie amortyzatory ? Ponoć amortyzatory w tym modelu od samego początku są wadliwe i były już poprawiane 3 razy!!

Z góry dziękuje


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2016, 7:09 

Dołączył: 5.05.2016
Posty: 580
Jaki jest koszt wymiany w ASO ??


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2016, 13:05 

Dołączył: 9.06.2014
Posty: 21
Przód i tył ok 19000zł. Do tego dochodzą jakieś podzespoły ,które także się wymienia. Dodatkowo otrzymałem informacje ,że należy także wymienić poduszki ,które kosztują prawie drugie tyle. Jeśli ich nie wymienię ,a amortyzatory padną ,to mogę mieć nie uznaną gwarancję. Tak samo będzie kiedy je zregeneruje bo ponoć to akurat się da. Jakaś parodia !! Drugi właściciel, który nie ma już gwarancji na zakupiony pojazd, musi wydawać fortunę za wadliwe amortyzatory ,które są już modyfikowane 3 razy!! Jakiś paradoks!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2016, 14:44 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
No a gwarancja nie pokrywa?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2016, 15:13 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 748
Kiedyś interesowałem się tematem regeneracji amortyzatorów z PASM do 911 i cena to około 1200 PLN za sztukę. Podobno rozwiązanie skuteczne i trwałe.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2016, 16:02 

Dołączył: 9.06.2014
Posty: 21
A możesz podać mi kontakt lub jakiś namiar do serwisu o którym piszesz? Będe wdzięczny.

Co do gwarancji to pokrywa pod warunkiem ,że jest gwarancja lub została przedłużona.Ja niestety jej nie posiadam.Moim zdaniem do wstyd dla marki Porsche.Takie wady na szeroką skalę powinny zostać usuwane przez serwisy bezpłatnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2016, 17:03 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 748
http://www.nagengast.pl Ostatecznie nie korzystalem z ich uslug wiec nie moge skomentowac jakosci-natomiast rozmawialem 2x telefonicznie i wyslalem zdjecie mojego amortyzatora plus oznaczenia zeby mogli zrobic wycene: rozmowa konkretna i fachowa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2016, 17:44 
Avatar użytkownika

Dołączył: 6.09.2015
Posty: 187
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 454
alwi1977 napisał(a):
A możesz podać mi kontakt lub jakiś namiar do serwisu o którym piszesz? Będe wdzięczny.

Co do gwarancji to pokrywa pod warunkiem ,że jest gwarancja lub została przedłużona.Ja niestety jej nie posiadam.Moim zdaniem do wstyd dla marki Porsche.Takie wady na szeroką skalę powinny zostać usuwane przez serwisy bezpłatnie.



Wyjaśnijcie mi jedną rzecz, bo jestem bardzo ciekawy. Jeśli ktoś kupuje Panamere Turbo za 300k+ to czemu nie wykupuje gwarancji za niecałe 8k??? Tym bardziej wiedząc, że Panamera jest bardzo awaryjna.

Też się zgadzam, że to wstyd dla marki Porsche (albo celowe zagranie $$ 8)




_________________

718 Cayman GTS 4.0 PDK
718 Boxster - out
Panamera Turbo - out
997.1 3,6 - out
Cayenne S 4.5 - out


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2016, 17:54 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
A przy jakim przebiegu padly?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2016, 18:17 

Dołączył: 9.06.2014
Posty: 21
Padły przy ok 100k. Koledzy tu nie chodzi o to czy zapłacimy 200k czy 300k...i czy stać mnie na nowe. Powiem ,że stać mnie ,ale szanuje ciężko zarabiane pieniądze. Od 7 lat szukam marki z którą zostanę na dłużej. Byłem kiedyś wielkim fanem BMW ,ale chciałem samochód z "duszą". Kupując ten model byłem świadom kosztów i usterek i odpowiednio wynegocjowałem cenę. Szukałem Panamery kilka miesięcy i oglądałem gorsze modele. Ten chce doprowadzić do perfekcji i cieszyć się ,że jest perfect dla mnie samego. Jeśli jest możliwość wydania mniejszych pieniędzy za rozsądną jakość to idźmy w tę stronę. Aby wykupić gwarancję trzeba przejść odpowiednia kontrolę w AS i zaliczyć wszystkie punkty, Wtedy za ok 7,5k można wykupić roczną gw.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.05.2016, 23:03 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
100tyś km przebiegu na element eksploatacyjny jakim są amortyzatory to nie jest mało by żądać od producenta wymiany w ramach podstawowej gwarancji lub dla tego że się szybko rozsypały...
Gdybys wykupił gwarancję być może miałbyś je wymienione za darmo - no chyba że kupiłes auto taniej bo były do wymiany w momencie zakupu już wcześniej i auto nie przeszło by przeglądu przed gwarancją to nie wiem o co taki hałas.
Teraz trzeba spróbowac je zregenerować ( o ile się da) lub może poszukać używek?
Z jakiego powodu są do wymiany?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2016, 0:41 

Dołączył: 9.06.2014
Posty: 21
AS Wrocław stwierdził to przy przeglądzie przed zakupowym. Dodatkowo są słyszalne stuki. Zweryfikuje to jeszcze w serwisie Auto Dusza bo i tak mają jeszcze wszystko sprawdzić. W każdym bądź razie jakby ktoś jeszcze słyszał o serwisie (najlepiej z południowej Polski),który regeneruje takie amortyzatory to z góry dziękuje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2016, 9:11 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 748
Rafal Dusza na pewno znajdzie dobre i ekonomicznie akceptowalne rozwiazanie. Mozesz z pelnym zaufaniem auto tam zostawic. Ja przyjezdzam do niego z trojmiasta!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2016, 10:06 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
:lol:
Na amory w Panamerze jedyne rozwiazanie dobre to ich wymiana, i to razem z poduszkami i Rafał zapewne to potwierdzi.
Mozna próbować regenerować amortyzator, i ściągać nowe poduszki z USA - ale jak to w praktyce wyglada i czy gra warta świeczki to cieżko stwierdzić.
Nie rozumiem tylko twojego oburzenia skoro kupiłeś z premedytacja auto w uszkodzonymi amortyzatorami.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2016, 11:45 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5069
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Piszą o poduszkach macie na myśli miechy od zawieszenia pneumatycznego?
Obrazek




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2016, 13:21 

Dołączył: 9.06.2014
Posty: 21
Czemu oburzenie ? Ano temu,ze AS Wroclaw nic nie wspomnial o wymianie poduszek,ktorych koszt to drugie tyle.To zapewne wplynelo by na moja decyzje.O wymianie poduszek wspomnial mi wlasnie Rafal.Te poduszki da sie ponoc zregenerowac ,ale jest jedno ale...Jesli zaloze nowe amory i zalozmy ze za rok okaza sie wadliwe (co mnie naprawde nie zdziwi) to aby je zareklamowac Rafal musi dostarczyc samochod i serwis gwarancyjny okresli czy byl wymieniany caly komplet wraz poduszkami.Jesli nie to po gwarancji..Wymiana calego kompletu to ponad 40 000 jesli dobrze licze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2016, 13:25 

Dołączył: 5.05.2016
Posty: 580
40 kpln :shock:

Muszę przyznać że na brak pieniędzy nie narzekam ale taki koszt wymiany elementów zawieszenia w aucie z przebiegiem +/- 100kkm w dodatku Porsche to jest... CHORE :angry7:

Ja sam auta jakim jest Panamera bez gwarancji z całą pewnością bym nie kupił.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2016, 13:56 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Koszt spory fakt, ale z drugiej strony - Panamery jako nowe kosztowały średnio miedzy 650-850tys zależnie od wyposażenia i wersji ( zdarzały sie biedniejsze, ale były tez takie za ponad 1mln ).
Przyjmując średnia cene 750 tys to koszt wymiany amorów to jakies 5% wartości auta.
Najlepiej mieć gwarancje Approved wtedy temat z głowy. Jeśli nie ma to albo robisz półśrodkiem i modlisz sie aby sie szybko ńie zużyły albo robisz tak jak byc powinno i beda objęte gwarancja.

Problem zawieszenia w Panamerach na polskich drogach nie jest tajemnica, niestety do najtrwalszych nie należy. Pewnie nowa bedzie pozbawiona wszelkich wad pierwszego modelu, który uważam ze i tak jest jedna z najlepszych sportowych limuzyn na rynku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2016, 17:44 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1520
Wtrace się bo również nie rozumiem zdziwienia. Ja w swoim bmw z4 (z adaptatywnym zawiasem) które szanowalem, omijalem dziury itd. musialem wymienic przod po przebiegu 60k. Cena w aso (nie ma zamienników) wraz z wymiana okolo 8k. Pytalem w bmw i na forach i tyle po prostu wytrzymują. Komplet kosztowalby wiec 16 a mowimy o samochodzie którego cena oscyluje w zakresie 180-200k wiec daleko mu do Panamery ...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.05.2016, 19:28 

Dołączył: 9.06.2014
Posty: 21
Wytrzymuje = maksymalny okres ,kiedy dana część zachowuje swoje pierwotne właściwości ,a Porsche przyznaje się oficjalnie do wady fabrycznej - takie info otrzymałem od AS Wrocław więc chyba jedno z drugim nie ma nic wspólnego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum