Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 4.01.2024, 22:25 

Dołączył: 2.05.2020
Posty: 22
Witam,
Czeka mnie duży przegląd w Macan. Olej silnik, skrzynia, filtry, świece, płyn hamulcowy itp. Trochę tego jest.
Mam nieco bliżej do Warszawy, natomiast tam już chyba nie można przywozić swoich (oryginalnych) gratów.
Czy są w ogóle jakieś różnice w cenie serwisu pomiędzy miastami? Czy Porsche ma swoje, stale ceny, niezależnie czy to Połczyńska czy Sopot?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.02.2024, 11:13 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Jak ci zależy na cenie, to oddaj do PorschePana albo do Jarka z Call911 na grubsze sprawy typu olej w skrzyni biegów itd, a potem pojedź na przegląd i po pieczątkę do ASO.

Wymiany oleju w skrzyni (dyfrach, skrzyni rozdzielczej) nie ma w czynnościach serwisowych przewidzianych przez Porsche, więc możesz robić poza ASO, nawet jak masz Porsche Approved.

Z doświadczenia ci powiem, że np. olej do skrzyni biegów w ASO jest ponad 2x droższy niż doskonały olej do skrzyni Ravenola. Tak samo online możesz znacznie taniej kupić filtr do skrzyni.

W sprawie tańszych części do Porsche pisz do Qbak - ma dostęp zarówno do części ORI Porsche, jak również znajdzie ci klasowe zamienniki największych firm (typu Bosch, Mann, FEBI itd)

Na Sekundowej serwisuję swoje Audi R8 ze względu na gwarancję (Cayenne żony już dawno do Michała z PorschePana oddałem) i faktycznie, od jakiegoś roku jak przynosisz własne części to nie dają rabatu na robociznę. Podejrzewam, że w salonie Porsche za ścianą jest tak samo, bo to jedna firma.

Ja zawsze przyjeżdżam ze swoim olejem, bo nie chcę lać tych sików Carstola, które leją w ASO (leję topowego Ravenola na bazie estrów, z aprobatą do R8), ale to takie zboczenie ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum