Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 4.07.2019, 13:24 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2015
Posty: 681
Lokalizacja: Gdynia
Nr klubowicza: 615
adamax napisał(a):
moon48 napisał(a):
Jak bierzesz AC w Link4 to rownie dobrze mozesz te kase np. przepic bo z tego towarzystwa wyplat nie ma. A jak sa to o rzad wielkosci mniejsze niz kwota na polisie.


A skąd kolego taka wiedza?
Link4 to spółka zależna od PZU SA.


Trzy znajome osoby na przestrzeni 7 lat mialy szkody u nich i nie dostali wiecej niz 60-70%. Ale moze cos sie zmienilo - ostatni przypadek mial miejsce bodaj 3 lata temu.




_________________

996 C4S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.07.2019, 16:18 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2024
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
moon48 napisał(a):
adamax napisał(a):
moon48 napisał(a):
Jak bierzesz AC w Link4 to rownie dobrze mozesz te kase np. przepic bo z tego towarzystwa wyplat nie ma. A jak sa to o rzad wielkosci mniejsze niz kwota na polisie.


A skąd kolego taka wiedza?
Link4 to spółka zależna od PZU SA.


Trzy znajome osoby na przestrzeni 7 lat mialy szkody u nich i nie dostali wiecej niz 60-70%. Ale moze cos sie zmienilo - ostatni przypadek mial miejsce bodaj 3 lata temu.


Nie znam tych przypadków, ale warto czytać zawsze umowę. Są tam takie stwierdzenia jak np. zmienna wartość pojazdu, franczyza redukcyjna, amortyzacja części itp.
Ludzie często chcą jak najtaniej, a potem się dziwią, że dostają 60-70% sumy ubezpieczenia.
Dotyczy to każdej firmy ubezpieczeniowej.




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.07.2019, 19:49 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2015
Posty: 681
Lokalizacja: Gdynia
Nr klubowicza: 615
Masz rację - nie widziałem ich polis ;)




_________________

996 C4S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.07.2019, 23:50 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 947
mareknowak napisał(a):
Logujesz się na Ranko... Wpisujesz dane co tam chcesz i ktoś oddzwania. Wtedy mówisz co i jak chcesz. Ja wybrałem OC oraz AC tylko od kradzieży. Realnie wyszły mi wtedy dwie oferty. Jedna to ok. 1600 pln ale wartość 911/2002 oszacowano na 56000. Druga to 1706 pln i wartość bodajże 92.000. Nie trudno domyślić się co wybrałem.

Teoche OT ale pozwole sobie zwrocic Twoja uwage ze prawie na pewno popelniasz blad. To co nazwales oszacowaniem wartosci to tylko podstawa wyliczenia skladki, czyli ma wplyw na to ile zaplacisz. Ta liczba nie ma nic wspolnego z wartoscia auta szacowaną w przypadku gdyby doszlo do szkody. Dwa przyklady z mojego najblizszego otoczenia kilka lat temu:
1) znajomy zrobil szkode calkowita kilka dni po kupieniu auta 2 letniego. Czyli kilka dni po zawarciu umowy ubezpieczenia. Ubezpieczyciel jako podstawe wartosci auta przed wypadkiem wzial zupelnie inna kwote znacznie nizsza niz ta ktora byla podstawa kalkulacji skladki. Procesowalismy sie kilka lat i cos tam ugralismy ale nie warto bylo.
2) znajmemu ukradli auto ktore sprowadzil sobie z niemiec. Oczywiscie na fakturze z niemiec mial drastycznie zanizona wartosc auta. Skladke wyliczyli na podstawie jakichs tabelek a potem jak przyszlo do wyplacenie odszkodowania to okazalo sie ze auto jest warte wg ubezpieczyciela tyle ile dał za nie zgodnie z dokumentami.

Warto rozrozniac te dwie wartosci. Bo nie maja one ze soba absolutnie nic wspolnego.

W praktyce warto wrecz zanizac ta wartosc przy wyliczaniu skladki. A tak naprawde to wazne jest tak naprawde ile placisz skladki i wiarygodnosc ubezpieczyciela przy AC


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum