Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 21.01.2016, 22:37 

Dołączył: 14.06.2015
Posty: 20
Witam. W czasie mrozów po odpaleniu auta wyskakuje mi awaria zawieszenia ( jak na zdjęciu). Jak przejadę kilka kilometrów, zgaszę samochód i po chwili znów odpalę wszystko się resetuje i żaden komunikat już się nie pojawia.Porsche Cayenne 2003 r. 4,5 S


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.01.2016, 22:54 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5081
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Jest spora szansa że kompresor padł, sprawdź czy słyszysz jak działa.
Jest zaraz za przednim prawym kołem. Pod nogami pasażera z przodu.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.01.2016, 23:05 

Dołączył: 15.07.2014
Posty: 105
Może wystarczy podładować akumulator albo wymienić na nowy. Na mrozie spada wydajność aku a prądu trzeba więcej bo jest wszystko zimne i przy dużym spadku napięcia elektronika łapie błąd. Podłącz prostownik na noc i rano zobaczysz. Oby do wiosny :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.01.2016, 23:19 

Dołączył: 14.06.2015
Posty: 20
Akumulator kupiłem nowy ( ma około miesiąca).Ładowanie ma 13,7 13,8 . Błąd wyskakuje tylko na zimnym silniku. Kompresor widziałem z tyłu pod bagażnikiem ale może się mylę i ta butla z tyłu służy do czegoś innego. Auto trzyma poziom nie przechyla się


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.01.2016, 17:32 

Dołączył: 27.03.2015
Posty: 42
Myśle że któryś z zaworków , miałem taki błąd 2 razy , tylko zawsze wyskakiwał jak przekraczałem 130 i komputer wykrył że coś nie gra. Raz lewy tył, po roku prawy tył .Wymienione i śmiga.
Przy zapalaniu ponizej 0 wyskauje błąd mi od napędów lub abs , ale to jest jak ktoś napisał wcześniej spadki napięcia wczasie rozruchu. Jeszcze jeden objaw przy rozruch że aku jest słaby migną kontroli od czujników cofania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.02.2016, 0:01 

Dołączył: 21.12.2015
Posty: 86
Może masz wilgoć w układzie pneumatycznym zawieszenia - poniżej zera zamarza i blokuje układ. Zawory sterujące w amortyzatorach są podatne na blokowanie się nawet w normalną pogodę (często jak auto powisi na podnośniku lub lewarku trochę dłużej to szaleje) .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.02.2016, 15:29 

Dołączył: 11.08.2013
Posty: 160
mmaciek napisał(a):
Akumulator kupiłem nowy ( ma około miesiąca).Ładowanie ma 13,7 13,8 . Błąd wyskakuje tylko na zimnym silniku.


Za małe napięcie ładowania - podczas pracy silnika. Powinno być około 14V, a najlepiej 14,4V przy normalnym obciążeniu, np światła i dmuchawa na auto. Przy maksymalnym obciążeniu odbiornikami (światła, halogeny, długie, ogrzewanie szyb i lusterek, dmuchawa na max, siedzenia...), napięcie nie powinno spadać poniżej 14V!

Alternator (szczotki) do wymiany, ewentualnie regulator napięcia, ewentualnie któraś dioda spalona i jedzie na 50%. na wolnych obrotach jak zapalisz lampki w kabinie to nie pulsuje ci światło?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.02.2016, 22:26 

Dołączył: 25.11.2015
Posty: 109
Właśnie napisalem o zestawie naprawczym do kompresora, koszt 600zl, tez mam ten blad, na bank trza wymienic kilka rzeczy, a dokladnie te:
VW 7LO 698 030
Wpisz w google...

http://www.renntech.org/forums/tutorial ... cayenne-s/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum