Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 2.09.2023, 14:12 

Dołączył: 13.04.2023
Posty: 24
Cześć!

Planuję kupno Boxstera do weekendowych przejażdżek po kraju i okazjonalnych dalszych podróży- marzą mi się np wycieczki w Porsche na przełęcze Alpejskie i Bałkany. Chciałbym też (już po zakupie) poznać Was osobiście- zapisać się do klubu i odwiedzić razem z żoną lub synem trochę zlotów. :)

Pytanie do osób, które miały okazję użytkować, lub przejechać się dwiema pierwszymi generacjami Boxsterów- bardziej cenicie 986, czy 987? Chodzi mi tylko o Wasze subiektywne odczucia, dane techniczne w formie cyferek pomijamy- co na plus, co na minus, czym dana generacja się wyróżnia, czym traci etc.

Mamy w domu mały dysonans- ja najchętniej bym wybrał 986 S. Otóż w Porsche zakochałem się posiadając 944, podobała mi się jego surowość, analogowość i bezkompromisowość w pewnych sytuacjach. Wydaje mi się, że podobne cechy odnalazł bym właśnie w I generacji. Natomiast rozum (i żona :wink: ) mówi- 987, nowszy, lepszy (?), wygodniejszy, ładniejszy (wiadomo, kwestia gustu).

Widzę też jeszcze inne plusy 986- większa podaż, więcej zlotów (Classic, Jajecznica), mniej stresu w kwestii SCT, bo można niedługo zarejestrować na żółte. Natomiast 987- nowsza konstrukcja, przyjemniejszy na dalekie wyprawy, lepiej wykonany.

Miał ktoś okazję porównać bezpośrednio lub retrospektywnie i potrafi dodać coś od siebie? Każdy punkt widzenia będzie dla mnie cenny.

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.09.2023, 14:51 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Zdecydowanie 987.
Bardziej dopracowany, dźwięk silnika bardziej bokserowy, w środku i na zewnątrz świeższy..
Choć wygląd to oczywiscie kwestia gustu

Jak wersja to najlepiej S

Co do żółtych tablic to się nie doczekasz bo systematycznie podnoszą wiek auta..
986 czy 996 niedługo do SCT nie wjedziesz..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.09.2023, 20:50 

Dołączył: 4.08.2014
Posty: 1519
Ja bym szukał przede wszystkim S i manuala. Optymalnie 987 jest równie analogowy a szybszy i sztywniejszy ale 986 tez będzie super autem.

Co do kwestia SCT to uważam jak przedmówca, że się nie doczekasz. Już dziś granica to 30 lat. Jesli nie zwiększa wieku auta na żółte (a moim zdaniem tak) to i tak uratuje cię tylko rocznik 1998.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.09.2023, 11:33 

Dołączył: 13.04.2023
Posty: 24
No właśnie najlepsze jest to, że co nie wybiorę, to i tak pewnie będę zadowolony. Chciałbym mieć tylko takie wybory w życiu. :wink:

Zapewne co się ciekawego pojawi w ogłoszeniach, niezależnie od generacji, to będę oglądał i wtedy podejmę decyzję. Wersja S z manualem to jest to czego szukam w 986, zaś w 987 raczej zwykła, gdyż chciałbym się zmieścić ze wszystkim w 95 tys) i już na skrzynię raczej wtedy wybrzydzał ne będę.

Jeszcze jedno pytanie- jak z jakością wykonania 986? Np wizualnie wnętrze mi się podoba, ale spotkałem się z opinią, że Porsche w tych latach z racji słabych wyników finansowych musiało trochę przyoszczędzić i widać to najbardziej w jakości podzespołów i użytych materiałów.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.09.2023, 12:20 

Dołączył: 22.12.2021
Posty: 62
Jeśli kupisz 986 w wersji na którą pierwszy właściciel poskąpił kasy na dodatki to będzie kiepsko - taki plastik-fantastik.
Jeśli jednak uda Ci się trafić na wersję z elementami wnętrza obszytymi skórą to będzie rewelacyjnie.
Deska, boczki drzwi, tunel środkowy a nawet nawiewy czy panel klimatyzacji mogą być pokryte skórą jak w moim byłym 986.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.09.2023, 8:23 

Dołączył: 13.04.2023
Posty: 24
Dzięki za odpowiedzi, troszkę sprawę rozjaśniły. A czy są może na forum jacyś posiadacze Boxsterów z Lublina i okolic?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2023, 7:18 

Dołączył: 21.07.2021
Posty: 33
maynard napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi, troszkę sprawę rozjaśniły. A czy są może na forum jacyś posiadacze Boxsterów z Lublina i okolic?


Z tgo co czytałem o modelu 986/987 to dopiero w modelu 987 v2 silnik jest bardziej dopracowany i wytrzymyje większe przebiegi. To mit czy tak rzeczywiście jest? I czy lepiej kupić zadbane 986 i różnicę przeznaczyć na ewentualną awarię silnika i remont czy lepiej dołożyć do 987 a najlepiej do 987 v 2 bo tam wyeliminowano wady silników?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.03.2024, 23:56 

Dołączył: 25.03.2019
Posty: 287
Każdy Boxter S będzie super wyborem.
Wszystko zależy od tego ile masz kasy.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum